Vlčí smečka získala po divoké gólové přestřelce další tři body

Red Bull Salzburg - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (1:1, 3:3, 0:1)
Karlovarští junioři porazili Salzburg na jeho ledě i podruhé, přestože se do vedení dostali zásluhou Matěje Zadražila až ve 45. minutě. Tento gól se ale nakonec ukázal jako rozhodující, a tak energetici mohou slavit. Dalšími úspěšnými střelci Vlčí smečky byli Gríger, Táborský, Orság a Harkabus.
MHL, 20. kolo, po 27.10.2014
Salzburg
4:5
1:1, 3:3, 0:1
Branky a nahrávky: 14. Pospíšil (Pýcha), 24. Hochkofler (Pospíšil, Pozgay), 27. Rauchenwald (Duller, Eder), 36. Widen – 17. Gríger (Gorčík), 31. Táborský (Šimek), 36. Orság, 39. Harkabus (Šimek), 45. Zadražil (Harkabus). Rozhodčí: Solovjov, Lavrentiev – Seewald, Kraus. Vyloučení: 10:7, navíc Kammerer a Eder (oba SLZ) 10 min. os. trest. Využití: 2:3. Diváci: 120. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.
Salzburg: Feichter – Jakubitzka, Widen, Duller, Pýcha, Pozgay, Konradsheim, Lindner – Rauchenwald, Kammerer, Eder – Hochkofler, Pospíšil, Hudeček – Šille, Filin, Gollenbeck
Karlovy Vary: Fečo – Šimek, Michálek, Běhal, Weinhold, Šafář, Röthlisberger, Vaněk – Zadražil, Kohout, Harkabus – Gorčík, Táborský, Gríger – Hroch, Beránek, Osmík – Rubeš, Orság

Salzburg vstoupil do utkání poměrně aktivně a v polovině úvodního dějství hrál první přesilovou hru. Tu sice domácí nevyužili, ve 14. minutě už se ale mohli radovat, kotouč poslal do sítě Kristián Pospíšil. Vedení ale rakouskému celku dlouho nevydrželo, v čase 16:15 se totiž prosadil David Gríger - 1:1.

Salzburgu vyšel lépe také vstup do druhé periody. Ve 24. minutě nejprve překonal Davida Feča Peter Hochkofler, o tři a půl minuty později se navíc trefil také Alexander Rauchenwald. Karlovarští nehodlali nic vzdát a v polovině utkání vykřesal jiskru naděje Oto Táborský.

Ve 36. minutě ale obrana Energie znovu kapitulovala, do střelecké listiny se tentokrát zapsal Fredrik Widen. Dvoubrankové manko ale bylo rychle smazáno. Dvacet sekund po Widenově gólu snížil na 4:3 Jakub Orság a v čase 38:22 zařídil vyrovnání Tomáš Harkabus.

Rozhodující moment střetnutí přišel ve 45. minutě, kdy se po Harkabusově nahrávce trefil do černého také Matěj Zadražil. Hráči Salzburgu se sice pokusili vyrovnat a v závěru utkání to dokonce zkusili bez gólmana, brankář Fečo už ale další puk za svá záda nepustil a zápas skončil výsledkem 4:5.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes se hrálo úplně jiné utkání než včera. Čekali jsme, že domácí budou chtít odčinit výsledek z prvního zápasu a dají do startu utkání maximum. To se také potvrdilo a při úvodním tlaku domácích jsme se bohužel nedokázali vyvarovat zbytečných faulů, které pomohly domácím do vedení. Přesilové hry byly klíčovými momenty utkání. Domácím zajistily dvakrát vedení a nás první využitá přesilovka 5 na 3 vrátila zpět do zápasu, aby pak druhá přinesla vítězný gól. Utkání bylo výsledkově jako na houpačce a po většinu zápasu jsme museli dotahovat náskok Salzburgu. O to je cennější, že mužstvo opět ukázalo velkou bojovnost a touhu vzít si utkání zpátky. To se nám nakonec povedlo a hráčům za to patří velký dík. Podařilo se nám získat plný počet bodů na hřišti velmi těžkého soupěře a po delší době se i výrazněji prosadit v koncovce. Za obě tyto skutečnosti jsme velmi rádi.