Vrána pomohl hattrickem k páté výhře Vlčí smečky v řadě

JUN: HC Energie - HC Dukla Jihlava 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Karlovarští junioři se ve 30. kole DHL extraligy představili na domácím ledě, kde hostili Jihlavu. Energetici do zápasu nastoupili dobře a vedli ve čtvrté minutě. Hosté se následovně do zápasu pustili s velkou dávkou úsilí a dokázali zápas znovu otočit. Karlovarští však utkání otočili a dokázali vyhrát 4:3 velkou zásluhou Jakuba Vrány, který dokázal vstřelit hattrick.
DHL extraliga juniorů, 30. kolo, ne 20.12.2015, KV Aréna - tréninková hala
Jihlava
4:3
1:1, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Vrána (Zikmund, Janata), 39. Vrána (Weinhold, Zikmund), 48. Nguyen (Beer), 58. Vrána (Janata) – 7. Mejzlík (Vala, Oščádal), 28. Půža, 33. Dufek (Hohl, Anděl). Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek. Diváci: 98. Vyloučení: 3:2. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:23.
Karlovy Vary: Frček – Rulík "C", Weinhold, Dudek, Beer, Pajk, Michálek "A" – Ngyuen, Zikmund "A", Vrána – Čejka, Janata, Hendrych – Hauzr, Babka, Tamáš
Jihlava: Brož – Pospíchal, Půža "A", Vlček, Kadlec, Hohl "C" – Vala, Dufek, Balaštík, Heinrich, Dvořák "A", Mejzlík, Bambula, Oščádal, Anděl

Ze začátku první třetiny se oba týmy navzájem ozkoušely, ale ani jeden nedokázal skórovat. Poté se k puku dostali hosté z Jihlavy, kteří se tlačili do brány a nepouštěli energetiky z jejich pásma. Jako další prověřil Vojtěch Balaštík svojí střelou Jakuba Frčka, který střelu vyrazil. Změna skóre nastala v průběhu čtvrté minuty, když Jakub Vrána dokázal překazit rozehrávku hostů a napodruhé překonat bekhendem Brože. Domácí jasně dominovali po vstřelení gólu. Změna nastala v 7. minutě, když se prosadil Tomáš Mejzlík. Po srovnání skóre na hřišti dominovali hosté z Jihlavy, kteří se drželi na puku a nepouštěli domácí k puku. Když se energetici dostali do útoku, tak byli zastaveni Brožem, který měl v první třetině méně práce s vychytáním všech střel. Velmi podobná situace nastala i na druhé straně ledové plochy, kde zase kraloval Jakub Frček. Aktivita hostů se projevila, když byl vyloučen Dominik Beer za držení. Hosté však svojí přesilovou hru využít nedokázali, a tak domácí dokázali dohrát třetinu bez inkasování dalšího gólu.

Druhá třetina začala velmi aktivně ze strany hostujícího celku, kde Frček na straně domácích vše chytal. Nadále byli na puku hosté, ale měli velké problémy se dostat do útočného pásma. První útok domácích v druhé třetině přišel až ve 26. minutě zápasu. Dosud byli na puku Jihlavští, kterým se nedařilo dostat přes střední pásmo, kde karlovarská obrana skvěle bránila. K puku se dostal Jakub Vrána, který se pokusil zakončit, ale brankář Brož puk vyrazil. Hosté se poprvé do vedení dostali ve 28. minutě, když se prosadil Tomáš Mejzlík. Hra se začala více vyostřovat a domácí začali hrát velmi agresivně. Jihlava po vstřelení gólu byla na puku ještě aktivnější a houževnatější. Hosté se více tlačili do brány a více napadali rozehrávku domácích, kteří nevěděli, jak na rozjeté hosty vyzrát. Další skalpel pro domácí bylo inkasování třetího gólu, když se po přihrávce Hohla prosadil Aleš Dufek do prázdné brány. Ihned po gólu si domácí vyžádali oddechový čas. Hosté pokračovali v nátlaku z předcházejících situací a stále ohrožovali Jakuba Frčka, který měl mnohem více práce než Jan Brož na straně hostů. Karlovy Vary se snažily prosadit dlouhým nátlakem na bránu a hosté sázeli na rychlé brejky, jako v podání Lukáše Anděla, který jen trefil Frčka. Ke konci 37. minuty bylo k vidění první vyloučení na straně hostů, když byl vyloučen Václav Půža. Domácí se ještě snažili alespoň snížit skóre a to se povedlo po přihrávce Weinholda do pravého kruhu Jakubu Vránovi, který přesně mířil do levého horního růžku. Hosté byli opařeni inkasováním gólu, a tak se domácím dařilo napadat bez větších problémů a po zbytek třetiny nepustili hosty před Jakuba Frčka.

Třetí třetinu začali lépe domácí, kteří byli nabuzeni vstřelením gólu ke konci druhé třetiny. Druhou přesilovou hru pro hosty zajistil Ladislav Zikmund za podražení. Domácí se dobře bránili ve středním pásmu a nepouštěli hosty před Frčka. Oba týmy předváděly kvalitní výkon, ale domácí předváděli lepší výkon při přechodu do útočného pásma. Ladislav Zikmund při dohrávce ohodil brankáře Brože a vyvolal menší roztržku. Srovnání skóre přišlo v 48. minutě, když se rychlou střelou z mezikruží prosadil Tomáš Nguyen. Hra začala od znova. Energetici byli nabuzeni srovnáním skóre a hosté opařeni. Mezi další skvělé akce domácích patřil slalom Ondřeje Pajka, ale jeho střelu dokázal brankář vyrazit. Domácí sevřeli obranu hostů, Zikmund byl při své akci faulován, a Vlček si tak vysloužil dvě minuty za podražení. Ze začátku druhé minuty přesilové hry se dokázal prosadit potřetí v zápase Jakub Vrána, který využil přihrávku a zakončil do prázdné brány. Ke konci třetí třetiny domácí drželi zápas ve svých rukou a nepouštěli Jihlavu k puku. V poslední minutě si ještě vzali hosté oddechový čas. Po zbytek utkání se na puku drželi domácí a ještě ke konci trefil Jakub Vrána tyčku, ale skóre bylo rozhodnuto.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Sehráli jsme těžké utkání s těžkým soupeřem, vstoupili jsme do něj ne úplně dle našich představ, také nám moc nesedělo malé hřiště, které je v tréninkové hale. Za druhou polovinu, kdy jsme se výrazně zlepšili a utkání otočili, si tři body určitě zasloužíme. Utkání nás ale stálo hodně sil, které do pondělí musíme načerpat. Musíme se také poučit z chyb, které jsme předvedli v první polovině zápasu.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, měli jsme pohyb, důraz, dostali jsme se do vedení. Bohužel jsme přijeli ve čtrnácti lidech, pak se navíc jeden z hráčů zranil, to nám zrovna neprospělo. Od té doby nás začali domácí přehrávat a už jsme se vezli. Důležité bylo, že díky povedenému začátku jsme hráli sebevědomě, ale nevydrželi jsme to celou dobu. Oproti minulému zápasu jsme začali jinak, což pomohlo, ale Vary mají hodně kvalitní tým, to rozhodlo.