Výhra na ledě Olomouce upevnila karlovarské vedení

St. dorost: HC Olomouc - HC Energie 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Výhra se však nerodila lehce. Karlovarští si sice vybudovali dvoubrankové vedení, ale Olomouc dokázala ještě v první třetině snížit. O bodovém přídělu se rozhodlo již ve druhé třetině. Na další hostující odskočení na 1:3 ještě domácí dokázali odpovědět vyrovnáním, ale branka Štěpána Csamanga po chybě domácího gólmana rozhodla o importu tří bodů na konto Karlových Varů. Energie si tak ještě více upevnila vedoucí příčku v tabulce staršího dorostu.
Extraliga staršího dorostu, 36. kolo, čt 13.1.2011, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
3:4
1:2, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 19. Kebza (Škůrek), 26. Kunce (Němec), 29. Kebza (Tomiga) – 9. Kubáč (Svoboda, Zadražil), 14. Táborský (Zadražil, Novák), 21. Zadražil (Kubáč, Svoboda), 34. Csamango. Rozhodčí: Dobeš – Cik, Kratochvíl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
Olomouc: Lukáš – Kebza, Němec, Škůrek, Ziegler, Novotný, Hánl, Paksi, Jergl A., Zítka, Rašner, Vondra, Tomiga, Ostřanský, Hradil, Kunce, Peštuka.
Karlovy Vary: Rauscher – Matyáš, Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Lintemer, Bečka, Vilhelm, Čoudek, Čapek, Novák, Gorčík, Csamango, Sturma, Zigmund, Gombár, Vrána, Troška, Kubáč.

Úvod utkání příliš atraktivní nebyl. První pohledná akce přišla až v osmé minutě a jejím autorem byl domácí hráč. Jmenovitě Jiří Peštuka, který se v přesilové hře protáhl až před hostující klec, Rauschera ale střelou do horní poloviny nepřekonal.

O minutu později předvedli gólové zakončení rychlého přečíslení hosté. Jakub Svoboda naservíroval puk na hůl Ondřeje Kubáče, který trefil odkrytou část branky přesouvajícího se Lukáše. Ve čtrnácté minutě vedla Energie už o dvě branky. V přesilové hře si puk do vlastní klece nešťastně tečoval jeden z obránců Mory. Branka tak byla připsána Otovi Táborskému.

Domácí hráči se dočkali vstřelené branky až minutu před první sirénou. Po střele Škůrka předvedl obrovský důraz a odhodlání jít za brankou Karel Kebza, který tak na konci první části snížil na rozdíl jediné branky.

To však dlouho neplatilo. Neuplynula ani minuta druhé periody a hosté se vrátili na dvoubrankové vedení. Matěj Zadražil nadvakrát překonal olomouckého gólmana. Čtyři minuty na to však domácí naznačili soupeři, že to s nimi nebudou mít lehké. Kotouč do odkryté klece zasunul Daniel Kunce.

V devětadvacáté minutě bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Jakub Tomiga pláchl hostující obraně a předložil kotouč Danielu Kuncemu, jenž srovnal. Po obdržených brankách se Karlovarští dlouho hledali, a tak jim pomohla až obrovská chyba domácího gólmana.

Jan Lukáš si vybruslil pro puk až k modré, ovšem jeho nepřesnou rozehrávku zachytil Štěpán Csamango, který střelou do odkryté olomoucké klece vrátil Energii vedení.

Do poslední dvacetiminutovky tak nastoupilo mužstvo trenéra Konopčíka s jednobrankovým mankem. I přes tento fakt se ale výběr Kohoutů příliš často nedostával do gólových příležitostí. Ani druhému týmu na ledě se moc nedařilo.

Místo velkých šancí se tak jen několikrát vylučovalo. V závěru třetiny mohli Hanáci zkusit hru bez gólmana. Ke hře v šesti se ale Moravané nakonec neodvážili, protože poslední vteřiny utkání se odehráli především před brankou Lukáše.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Zápas se mi nehodnotí příliš dobře, protože jsme prohráli o jednu branku. Pořád jsme dotahovali, prohrávali jsme o dvě branky, ale ještě v první části jsme náskok stáhli na jednu branku. Soupeř nám sice znovu utekl, ale dokázali jsme srovnat. Potom jsme inkasovali po chybě gólmana, ale tohle bych mu nevyčítal. To se stává. Někteří hráči dnes nepodali výkon jako v předchozích zápasech. Málo jsme bruslili, navíc soupeř výborně bránil střední pásmo, takže jsme se těžko dostávali do útoku. A bohužel jsme prohráli o jednu branku.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Jsem spokojený hlavně s našim nasazením a zápalem pro hru. Přestože jsme v utkání vedli o dvě branky, vlastními chybami jsme se o náskok připravili. Pak to bylo kdo s koho. Naštěstí pro nás jsme dokázali využít chybu domácího brankáře, který nám odevzdal puk přímo na hůl. Za tři body jsme hodně rádi, protože v utkání jsme měli plno šancí, ale nedokázali jsme je využít. Z celkového pohledu jsme měli více ze hry a vítězství je zasloužené.