Z Brna znovu s prázdnou

HC Kometa Brno – HC Energie 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Energie hrála v Kajot Aréně aktivní a pohledný hokej, v šancích ale bohužel selhávala na vlastních chybách, případně na brankáři Čiliakovi. Už po první třetině si mohli energetici lámat hlavu s tím, že se jim nepodařilo skórovat. Ve druhé třetině pak vstřelil jedinou branku Roman Vlach, když snížil na 2:1. Rozhodující zásah padl v úvodu třetí periody. Na ten už Energie odpovědět nedokázala a odjíždí z Brna s prázdnou. Další utkání čeká na Mlejnkův tým v neděli před kamerami ČT Sport v Chomutově.
Tipsport extraliga, 13. kolo, pá 18.10.2013
Kometa Brno
3:1
0:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 23. Burian (J. Hruška), 29. J. Hruška (T. Svoboda), 46. H. Zohorna (Holec, J. Svoboda) – 34. Vlach. Rozhodčí: Baluška, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 7200 - vyprodáno. Střely na branku: 24:19. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, M. Hruška, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Zohorna, Holec, J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, J. Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Mrázek, Jenyš
Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Kubka, Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek, Schusser – Zaťovič, R. Hruška, Hovorka – Doležal, Vlach, Koblasa – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Kytnár, Balán, Tomeček

První třetina nenabídla nikterak strhující podívanou. Kometa se před Závorku příliš nedostávala, o něco více ze hry měly Karlovy Vary, jenž o sobě daly poprvé vědět v přesilové hře. Na trestné seděl Zohorna a málem jej poslal předčasně na led Stanislav Balán, jehož rána však šla těsně vedle. Energie zlobila dál. Koblasa vypálil z pravé strany a Čiliak musel roztáhnout své betony, puk však vyrazil před dorážejícího Romana Vlacha, ale ani tento bývalý hráč Zlína nedokázal brněnského strážce svatyně překonat.

Svěřenci Karla Mlejnka mohli udeřit v první periodě několikrát. Asi největší tutovku měl Koblasa, který obral o kotouč rozehrávajícího Čiliaka a chtěl rychle zakončit do prázdné brány, leč brněnská obrana celou tuto polízanici ustála. Domácí zahrozili vůbec poprvé až v samotném závěru dvacetiminutovky. Žižkova pumelice proletěla před Závorku a o teč se pokoušel Hynek Zohorna, ovšem neuspěl. První třetina tedy branku nenabídla.

Druhá část nabídla daleko zajímavější hokej. Vary opět vlétly do třetiny aktivně, jenže místo vedoucí branky velice záhy inkasovaly. Přesnou přihrávkou vybídl Jan Hruška do šance Viléma Buriana, jenž si najel před Závorku a parádním blafákem jej překonal – 1:0. Vzápětí mohl vyrovnat Balán, ale na poslední chvíli mu v zakončení zabránil včasným zákrokem obránce Dujsík. A tak opět udeřilo na druhé straně. Za katrem seděl Radek Dlouhý a jeho vražení na hrazení potrestal probuzený střelec Jan Hruška, který tečoval nahození Tomáše Svobody – 2:0.

Vary to rozhodně po dvou těžkých direktech nehodlaly zabalit a díky své aktivitě se dočkaly snížení. Roman Vlach vystihl nepřesnou rozehrávku Dočekala a vydal se do samostatného úniku na Marka Čiliaka. I hostující hráč ukázal, že umí vystřihnout exkluzivní blafák – 2:1. V závěru měla Energie obrovskou šanci na vyrovnání, to však Zaťovič musel z bezprostřední blízkosti překonat slovenského gólmana Čiliaka. Druhá část tedy o něco příznivější pro Kometu.

Do poslední části hry vstoupila Kometa velice svižně. Neustále bojovala v rohu, chtěla si vynutit tlak a případné fauly. Paradoxně nepřišel nějaký zákrok, ale na ledě bylo příliš mnoho hráčů Energie. Kometa za to soupeře nemilosrdně potrestala. Ostrý centr vyslal před hostující klec Miroslav Holec, kotouč poskakoval před bránou a všudybyl Hynek Zohorna jej procpal za nešťastného karlovarského strážce - 3:1.

Poté měli hosté čtyřminutovou přesilovkou a šancí na snížení bylo mnoho. Takový Koblasa s Gulašim by mohli při dlouhých zimních večerech vyprávět. Jenže vítězem se stal brankář Marek Čiliak, jenž svůj tým v klíčových momentech dokázal podržet. Více už se nestalo, Kometa tak dokráčela ke třem těžce vybojovaným bodům.

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): Vstup do utkání byl hodně špatný, takový unavený. Soupeř byl na nás dobře připravený, museli jsme proto od druhé třetiny řadu věcí změnit. Bylo rozhodující, že jsme vstřelili třetí branku a ubránili dlouhou přesilovku Karlových Varů. Soupeř se mohl dostat ještě do hry, naštěstí se to nestalo.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Brnu bych chtěl pogratulovat ke třem bodům. Neřekl bych, že jsme dnes hráli špatně. Měli jsme tam dobré pasáže, kdy se nám bohužel nepovedlo vstřelit branku. Rozhodly přesilovky, Kometa proměnila dvě, naopak nás tam nespadlo vůbec nic.