Z Chomutova s prázdnou po dvouminutovém výpadku

Piráti Chomutov - HC Energie 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Radost energetiků z Grígerova vyrovnání na ledě Chomutova neměla dlouhého trvání. Následný výpadek koncentrace přinesl dvě rychlé branky Pirátů, na které už Karlovarští nenašli odpověď. Ze severu Čech tak odjíždí bez bodu.
Tipsport extraliga, 40. kolo, pá 20.1.2017
Chomutov
3:1
1:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 12. V. Růžička (Flemming, Kämpf), 25. Valach (Hlava), 27. Koblasa (Kämpf, Rutta) – 23. Gríger (Davídek). Rozhodčí: Šír, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc M.Rohan (KVA) 5 min a do konce utkání, Mikulík (KVA) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4371. Střely na branku: 20:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Chomutov: J. Laco – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko
Karlovy Vary: Závorka – Dujsík, Sičák (A), Benák, Tomáš Dvořák, Rýgl, M. Rohan, Baldajev – Harkabus, Tuominen, T. Rachůnek – Mikulík, Skuhravý (C), Kindl – Gorčík, Dušek, Stloukal – Davídek, Gríger, Vachovec (A)

V první šanci se ocitli hosté, kteří se vymanili z chomutovského zámku, střelu Milana Davídka vyrazil Ján Laco na hůl Michala Vachovce, který jen těsně minul branku. Krátce poté si hosté zahráli přesilovou hru, kterou však Piráti bez větších problémů přečkali. V desáté minutě se i domácí dočkali početní výhody, kterou využili o chvíli poději. Brett Flemming našel přes celou šířku kluziště Vladimíra Růžičku, který měl před sebou poloprázdnou bránu – 1:0.

Na konci dvanácté minuty obdržel Milan Rohan trest na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení Dávida Skokana. Ve dlouhé přesilovce měl možnost u pravé tyčky Závorkovy brány David Kaše, jenž však netrefil letící puk, následně skončila jen těsně mimo teč Michala Poletína z mezikruží.

Část oslabení přeneseného z první třetiny domácí přečkali bez inkasované branky. Ve třiadvacáté minutě Milan Davídek vystřelil z pravého kruhu, těsně před chomutovskou bránou puk tečoval Dávid Gríger, jenž vymetl šibenici a vyrovnal – 1:1. Piráti však rychle odpověděli, Nicolas Hlava přihrál do levého kruhu Juraji Valachovi, který vrátil vedení na domácí hole – 2:1.

V sedmadvacáté minutě Petr Koblasa převzal kotouč v levém kruhu, kolem tří obránců se protáhl před bránu až do zakončení na zadní tyčku – 3:1. Na přelomu třetiny trefil tyčku Lacovy brány Václav Skuhravý, jenž stál mezi kruhy. Po nevyužité přesilovce Karlových Varů měli stejné výhody i domácí, kterým se ale příliš nepovedly, jelikož se Mikulík dostal ve vlastním oslabení do velké šance z předbrankového prostoru.

Piráti začali třetí třetinu dvounásobnou přesilovkou, která se po skončení jednoho trestu opět vrátila, ale nakonec zůstala v obou případech nevyužita. V průběhu početní výhody dostal dobrou přihrávku mezi kruhy Michal Poletín, který však neprostřelil Tomáše Závorku. V přesilovce hostů stáli v dobrých pozicích Václav Skuhravý a Henri Tuominen, oba nevyzráli na téměř bezchybného Laca.

Na přelomu třetiny se v předbrankovém prostoru vystřídali Michal Vondrka a Ivan Huml, dva důležité zákroky si ale připsal Závorka. V závěru zápasu mohla Energie hrát přesilovku, avšak kvůli faulu Denise Kindla o ni rychle přišla. Poslední šanci zápasu měl Jakub Sklenář, jenž jel osamocen na Tomáše Závorku, ale nepřekonal ho.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Připravovali jsme se na nepříjemného a houževnatého soupeře, kterým Karlovy Vary určitě jsou. V posledních utkáních byli opravdu nepříjemní a podařilo se jim získat sousty bodů. Klíčové dneska bylo naše první zvládnuté oslabení a první přesilovka, kterou jsme využili. Soupeř potom sice srovnal, ale my jsme okamžitě zareagovali. Nejprve jsme dali na 2:1 a poté po hezké akci na 3:1, čímž jsme utkání zlomili. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát ze zajištěné obrany a nemusíme se tlačit to útoku. Chtěli jsme utkání zvládnou za jakoukoliv cenu a brát tři body. Mužstvo se vrátilo k poctivému hokeji a makalo, jedinou kaňkou jsou nevyužité přesilovky. Jsme šťastní, že jsme na debakl v Hradci Králové odpověděli vítězstvím.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Podařilo se nám sice srovnat na 1:1, ale soupeř nám rychle odskočil na rozdíl dvou branek, nejprve po chybě ve středním pásmu a poté po individuální chybě v pásmu obranném. V poslední třetině si soupeř hlídal výsledek 3:1. Mrzí nás, že jsme neplnili, co jsme si řekli v kabině. Netlačili jsme se do brány a nestříleli jsme. V poslední třetině jsme měli asi čtyři střely, to je potom těžké otáčet zápas. Soupeř výborně blokoval střely a hrál obětavě, zasloužil si vyhrát.