Z Moskvy s prázdnou, Spartak zůstal neporažen

MHL: MHK Spartak Moskva - HC Energie 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) Ve druhém utkání na ledě Spartaku Moskva se energetici střelecky zvedli, skórovali Patrik Novák, Vojtěch Šik (na snímku) a Tomáš Harkabus, přesto opět zůstali bez bodu. Svěřenci Karla Mlejnka doplatili především na šest minut ve druhé třetině, během kterých třikrát inkasovali. Z šestého tripu si tak Karlovarští dovezou 5 bodů za dvě výhry ve Voskresensku.
MHL, 46. kolo, po 21.1.2013
Spartak Moskva
4:3
1:1, 3:1, 0:1
Branky a nahrávky: 1. Chacej (Kulik, Pugolovkin), 22. Batrak (Denežkin, Pešechonov), 25. Denežkin (Pešechonov), 28. Chacej (Sorokin, Pugolovkin) – 5. Novák (Jurák, Harkabus), 31. Šik (Klimíček), 51. Harkabus. Rozhodčí: Drejev - Kločkov, Judakov. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 21:26. Vhazování: 23:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Spartak Moskva: Sučkov - Kozlovskij, Zemčjonok, Sorokin, Kulik, Demidov, Solovjov, Alexejev - Denežkin, Batrak, Pešechonov - Kučerkov, Pugolovkin, Chacej - Boldin, Pavljukov, Nekolenko - Ipatov, Tkačuk, Grecov
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Troška, Schusser, Dvořák, Šik, Gombár, Chalupa - Flek, Kverka, Tomeček - Harkabus, Novák, Jurák - Švec, Sýkora, Piskoř - Zadražil, Vrána, Kohout

Začátek utkání zastihl karlovarské hokejisty asi ještě v kabině, neboť běžela teprve 16. vteřina zápasu a už musel Habal lovit puk ze své sítě. Autorem branky byl Arsenij Chacej, který se tak prosadil i v dalším vzájemném utkání. Hosté ale s odpovědí nečekali dlouho, konkrétně do 5. minuty, kdy po Jurákově pasu překonal Sučkova v brance domácích Patrik Novák a bylo vyrovnáno. Do konce třetiny byl nejblíže gólu na začátku 18. minuty Pešechonov, ve vyložené šanci ale ležícího Habala nepřehodil.

Úvod druhé části jednoznačně patřil domácím. Nejprve se při Harkabusově vyloučení ve 22. minutě prosadil Arťom Batrak, o dvě minuty později navýšil skóre po souhře s Pešechonovem Alexandr Denežkin. A pro hosty bylo ještě hůř, když za další dvě minuty tečoval Sorokinovu střelu od modré Arsenij Chacej. Do zápasu se ale vrátili energetici zásluhou častých vyloučení domácích hokejistů. Na začátku 31. minuty na trestnou lavici postupně usedli Kulik a Demidov, čehož využil ke snížení přesnou střelou Vojtěch Šik.

Na vlně vyloučení se nesla i třetí třetina. Stav utkání se však měnil až v 51. minutě, kdy další početní výhodu využil Tomáš Harkabus. Když se ve velkém závaru počátkem čtyřiapadesáté neprosadili Šik s Tomečkem, a brankou neskončila ani závěrečná power-play hostí zvýrazněná Kulikovým vyloučením, znamenalo to, že se stejně jako v neděli radují ze tříbodového zisku domácí hokejisté.