Z dramatického souboje vzešla další remíza

K a r l o v y V a r y - Již patnáctý nerozhodný výsledek vybojovali junioři karlovarské Energie v letošní sezóně. Mistři nerozhodných výsledků přivítali na domácím ledě HC Chemopetrol Litvínov. Severočeský klub šel v polovině první třetiny do vedení a do konce třetiny byl již stav dvoubrankový. Domácí nic nevzdali a bojovným nasazením v následujících dvou třetinách nejen vyrovnali, ale málem i otočili. Střelcům však štěstí nepřálo a oba týmy si tak v podkrušnohorském derby rozdělily po bodu za remízu 2:2.
Extraliga juniorů, 41., po 26.1.2004
2:2
0:2; 2:0; 0:0
Branky: 27. Pražák (Jakub Bauer), 29. Jakub Bauer (Pražák, Kocek) - 10. Heinisch (Bahenský), 16. Tauš (Heinisch, Bahenský). Rozhodčí: Florián - Fiala, Havelec. Vyloučení: 3:8, navíc Švejda (Litvínov) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120.
Karlovy Vary: Jirkův - Karpíšek, Tašner, Gellner, Ondřej Prštický, Bušta, Hamerle, Nový, Tomáš Prštický, Bauer, Kocek, Charousek, Tomáška, Loučka, Sadloň, Sedláček, Hlubuček, Michal Polák, Chyba, Pražák "C", Mudra.
Litvínov: Fiala - Kuncl, Poživil, Diviš, Klement, Lašek, Hlavatý, Boháček, Bahenský, Heinisch, Tauš, Švejda, Závada, Novák, Černý, Petružálek "C", Kašťák.

Již úvod utkání naznačil, že se bude jednat o velmi vyrovnanou partii a tak se také stalo. Do první vážné šance se dostal po minutě hry první litvínovský útok. Ondřej Jirkův musel svůj tým podržet několika nelehkými zákroky. Karlovarští kontrovali až v osmé minutě. Po střele Loučky od modré čáry se dostal odražený puk k Bauerovi, ten však rovnal puk před odkrytou brankou příliš dlouho. Skóre se měnilo až na zlomu první třetiny. Zdeněk Bahenský vystřelil a z pod brankáře vyšťoural puk až do branky Martin Heinisch - 0:1. Ve 12. minutě se do nájezdu prosadil Švejda. Karlovarského brankáře nejen že neoklamal, ale fantom za maskou se vyznamenal i proti střele z druhé vlny najíždějícího Petružálka. I přes veškerou snahu Ondřeje Jirkůva byla druhá branka v domácí síti jen otázkou času. Litvínov od vstřelení úvodní branky jasně dominoval. Na 0:2 zvýšil v čase 15:58 Zdeněk Tauš. Po vyhraném buly hostující Heinisch nachází na levém křídle zcela volného Tauše a ten bombou mezi betony proměňuje.

Hosté vstoupili lépe i do prostřední části hry. Za prvních pět minut mohl do odkryté brány skórovat Švejda, sám před brankářem se ocitl Heinisch a po střele Nováka se opět do odkryté klece netrefil Švejda. Při vším útoku zapomněli litvínovští hráči na obranu. V oslabení unikl Roman Pražák a střelou na lapačku snížil - 1:2. Viditelně povzbuzená Energie se vrhla za vyrovnáním. Sólo Pražáka přes střední pásmo ještě brankou neskončilo, únik Jakuba Bauera na konci 29.minuty s následnou bekhendovou kličkou již ano - 2:2. Hra se vyrovnala, mírnou převahu si sice nadále udržovali domácí hráči, ale obrany dominovaly. Několik vteřin před koncem třetiny vypálil dva kroky za modrou čárou Jan Tomáška. Hodně vyjetého brankáře Fialu mezi betony překonal, poté se ale mohl jen nešťastně dívat, jak jeho střela po ledě o milimetry míjí levou tyčku.

Poslední dvacetiminutovka se nesla na vlnách hesla – jen neudělat chybu! Oba manšafty působily velmi aktivně, nicméně hra byla do 50.minuty prakticky bez šancí. První vážnou situaci třetiny řešil Ondřej Jirkův. Střela Heinische a následné dorážky nebyly lehkým soustem. Vyznamenal se i jeho protějšek Radek Fiala. Ten musel řešit dva útočné výpady Jakuba Bauera v přesilové hře. Na začátku 54. minuty chyběly k brance opět jen milimetry. Střela Martina Kocka od modré čáry prošla severočeskému brankáři mezi betony až k brankovišti operujícímu Hamerlemu. Jenomže ten vstříc prázdné brance z úhlu trefil jen protější tyčku! Svou chybu mohl napravit o minutu později při samostatném nájezdu, ale ani nadvakrát neuspěl. A tak málem udeřilo na domácí straně. Nahození Klementa od modré čáry s tečí málem prošlo až do sítě. Hosté se již radovali ze vstřelené branky, avšak touš brankovou čáru nepřešel. Závěr zápasu zdramatizovalo několik vyloučení, nicméně žádný z týmů si již vyloženou příležitost nevypracoval.

Soupeři se v derby rozešli smírně. Nerozhodný výsledek může díky dobrému výkonu po polovině zápasu mrzet spíše domácí.