Z litvínovského derby se třemi body a čistým kontem

23. kolo HC BENZINA Litvínov - HC Energie 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Velkou bitvu sehráli v neděli energetici na půdě svého tabulkového souseda a odvěkého rivala z litvínovských luhů a hájů. Po první dvacetiminutovce poslal hosty brankou v přesilové hře do vedení David Hruška. Překvapivě se jednalo i o branku vítěznou, jelikož hokejky domácích borců zůstaly tentokrát zticha. I přesto měl však gólman Karlovarských Lukáš Mensator (na snímku) plné ruce práce a první nula po pauze mu určitě zvedne sebevědomí. Výhru hostů pečetil v závěru zápasu do prázdné branky nikdo jiný, než Hruška.
Tipsport extraliga, 23. kolo, ne 21.11.2010, Zimní stadion Ivana Hlinky
0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 13. D. Hruška (Kumstát, Dobroň) 60. D. Hruška (Skuhravý). Rozhodčí: Husička, Hodek - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4790. Průběh utkání: 0:2.
Litvínov: J. Hübl - Černošek, Skuhrovec, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Jánský, Jenáček, Trávníček - Majdan, Rindoš, Bojer
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Parýzek, Kokko, Dobroň - Kumstát, Skuhravý, Melenovský - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Dej, M. Procházka - Hřebejk, Cyganov, Sailer

V pořadí druhé podkrušnohorské derby sehrála letos karlovarská Energie proti Litvínovu. To první vyhráli Karlovarští v poměru 6:3, ale dnes je čekala těžší bitva. Litvínov je doma téměř neporazitelný. Ze dvanácti utkání prohrál pouze třikrát, ostatní zápasy vyhrál.

Již v úvodu však energetici dopláceli na svou nedisciplinovanost. Tři po sobě jdoucí vyloučení poslali domácí do tlaku, který mohl využít Ručinský, ale jeho střela se jen odrazila od karlovarské klece. Jenže ani domácí nehráli čistě jen podle pravidel. A také na to doplatili. Ve dvanácté minutě odkráčel na trestnou lavici Černošek, který svým faulem poslal Litvínov do tří. To, že je Energie bezpochyby nejlepší v přesilových hrách, dokázal David Hruška. Od modré nastřelil Nosek kotouč k pravé tyči na Kumstáta, který však neměl žádný prostor. Rozhodl se tedy přihrát volnému Hruškovi, který poslal kotouč do prázdné brány - 0:1.

Litvínovští hokejisté se ze svého vyloučení neponaučili a do konce třetiny se na trestné lavici vystřídali ještě Kracík s Jánským. Jedinou větší šanci vytvořil až ke konci třetiny Sloboda, který přihrál Pechovi před odkrytou bránu, ale karlovarský útočník ji minul.

Do druhé třetiny nastoupili hosté opravdu aktivně. Po vyhraném buly se do útoku vřítil Sloboda, ale střelou od modré trefil Hübla pouze do ramene. O minutu později se do přečíslení dostal Zaťovič s Hruškou, ale jejich akci překazil skvěle bránící Kroupa.

Dlouhou dobu se nedokázal žádný z týmů pořádně prosadit. Zlomil to až ve třicáté šesté minutě Dej, který si s kotoučem objel branku a bekhendem vystřelil. Jeho pokus o skórování však zhatil Hübl rychlým zákrokem lapačkou.

Třetí třetinu začli hosté v oslabení, ale ani přes dlouhou dobu v přesilové hře, se nedokázal Litvínov vzpamatovat a Mensatora ohrozit. V padesáté minutě to tak byli znovu hosté, kdo dokázal v přesilové hře vyslat nebezpečnou střelu. Ručinského trest se právě chýlil ke konci, když se Kumstát probojoval až před Hübla, ale tváří v tvář litvínovskému brankáři neuspěl.

K další nebezpečné střele se hráči dostali až o deset minut čisté hry později. Melenovský z prostoru mezi kruhy prověřil Hüblovu pozornost, ale litvínovský brankář vyrazil kotouč koncem betonu.

Minuta a pět sekund do konce utkání znamenala pro domácí pokus o zvrácení stavu v podobě power play. Jenže ani to jim nevyšlo. Po jejich krátké kombinaci vypadl kotouč z útočného pásma, čehož využil David Hruška a vyrazil za ním. Prázdnou bránu trefil s přehledem a vybojoval tak, svou druhou brankou, vítězství 2:0 pro svou Energii.