Junioři si připisují další výhru nad Slavií

JUN: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
K sehrání 13. kola DHL Extraligy juniorů se karlovarská Vlčí smečka vydala na led pražské Slavie, kde si nakonec připsala další výhru. Po vyrovnané první dvacetiminutovce dokázali Karlovarští během té druhé vsítit další dva góly. Jejich dvoubrankový náskok ze druhé třetiny se domácím slávistům podařilo až v jejím závěru pouze snížit, nikoliv dohnat, a tak energetici z pražského ledu domů vezou celé tři body.
DHL extraliga juniorů, 13. kolo, po 10.10.2016
Slavia
3:4
2:2, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 1. Šmerha (Krásný), 20. Furch, 36. Šergl (Duda) – 10. Šála (Janata, Pajk), 15. Hendrych (Sedlák, Čejka), 21. Janata (Davídek, Šála), 28. Davídek (Kovář, Nguyen). Rozhodčí: Jílek – Krátký, Šmika. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Slavia: Šorf – Zderadička, Krásný, Duda, Novák, Chvála – Matějka, Fiala, Netolický, Kern, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Kohút, Furch
Karlovy Vary: Kuchař – Sedlák, Beer, Pajk, Brabec T., Vápeník, Brabec V., Vápeník, Vodička – Kurfürst, Horký, Nguyen, Čejka, Kovář, Davídek, Šála, Hauzr, Hendrych, Janata, Tamáš

Čas 00:39. Euforie na slávistické střídačce. Skóre 1:0. Hrstka diváků, která zavítala do Edenu, se ještě nestačila ani pořádně usadit na svá místa. Ten, kdo přišel pozdě, měl smůlu a úvodní branku zápasu musel oželet. Hostující gólman totiž poprvé lovil kotouč ze své klece už po necelé minutě hry.

Sešívaný Tomáš Šmerha se neohroženě prohnal po pravé straně kluziště a zakončil svou vlastní akci prudkou střelou z pravého kruhu, jíž nekompromisně propálil Kováře v karlovarské bráně.

Po inkasované brance ale měli paradoxně o trochu více ze hry Karlovarští, kteří se v 10. minutě dočkali vyrovnání. Janatovu střelu od mantinelu Šorf vyrazil jenom před sebe, kde číhal připravený Dominik Šála. Ten na nic nečekal a v pádu prostřelil clonícího slávistického obránce, tak domácího gólmana.

Následný obrat ve skóre pro Energii zajistil Jakub Hendrych, jenž před Šorfovou svatyní úspěšně tečoval Sedlákovu dělovku od modré a dopravil ji až za brankovou čáru. Červenobílí ale nesložili zbraně a ještě před přestávkou se radovali z vyrovnání. Pověstným gólem do šatny srazil necelou půlminutu před sirénou karlovarským juniorům hřebínek Aleš Furch.

Sešívaná čtyřiadvacítka ještě ve vlastním obranném pásmu obrala o puk jednoho z karlovarských beků a samostatný únik středem hrací plochy zakončila povedenou střelou, která skončila za Kuchařovými zády.

Začátek druhého dějství v mnohém zkopíroval úvod první dvacetiminutovky. Tentokrát však byli hlavními aktéry hosté. V čase 20:28 strhl vedení znovu na stranu Energie Jiří Janata. O sedm minut později navíc navýšili gólový rozdíl.

Zpoza pravého kruhu vyslal milimetrovou přihrávku napříč hřištěm na okraj levého kruhu Kovář. Tam se kotouče zmocnil Milan Davídek, jenž krásnou trefou pod víko překonal Šorfa.

Sešívaní proto začali honičku za góly a vyrovnáním. Jejich snažení přineslo vytoužené ovoce ve 36. minutě, kdy provětral levou stranu Jan Šergl a finálním bekhendem zavěsil. To však bylo ze strany Slavie vše. Gólové manko už totiž sešívaní i přes několik šancí nedokázali ve třetí části dohnat a z ledu odcházeli znovu poraženi.

Petr Novák (HC Slavia Praha): Byl to takový náš typický zápas. My se na každý gól strašně nadřeme a soupeř vystřelí čtyřikrát ve druhé třetině na branku a dá branku, která je rozhodující. Navíc chvíli po začátku druhé periody. To podle mě byla rozhodující fáze zápasu. Jinak kluků nemohu nic vytknout, protože bojují a makají, ale nepadá nám to tam. Ale já doufám, že se to jednou zlomí a najedeme na vítěznou vlnu. Už čekáme osm zápasů, tak se snad jednou dočkáme.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme navázali na tři předchozí utkání, ve kterých se nám podařilo bodovat. Navíc jsme dali čtyři branky proti Slavii, která hrála velmi dobře. Měli jsme ještě dost příležitostí na to, abychom ten zápas možná rozhodli o něco dřív, ale jsme rádi, že jsme to zvládli . ‚Snad na to ještě navážeme v dalším duelu.