Bláznivá třetina výsledek nezvrátila, Řezníček slavil vítězstvím!

HC Energie - HC Slavia Praha 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Kdo se po dvou třetinách za stavu 3:0 pro Energii domníval, že si domácí hokejisté připravili poklidnou oslavu Řezníčkova jubilea, ten se v dalším průběhu musel opravdu divit. Pět minut hrůzy v Dolní Kamenné znamenalo vyrovnání a připomnělo podobně ztracené utkání v Litvínově. Domácí loučení s hokejovým rokem 2008 ale nakonec přece jen mohlo proběhnout šťastně zásluhou formace Václava Skuhravého (na snímku). Karlovarský kapitán přihrál Janu Košťálovi na vítěznou trefu a osobně pečetil výsledek do prázdné brany Slavie.
O2 extraliga, 32. kolo, ne 14.12.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
5:3
1:0, 2:0, 2:3
Branky a nahrávky: 9. Zucker (Prošek), 24. Dobroň (Košťál), 25. Pech (Hanzlík), 54. Košťál (Skuhravý), 60. Skuhravý (Kumstát) - 47. Jelínek (Kadlec), 50. Žižka (Sklenář, Tomica), 51. Hruška (Kadlec, Bednář). Rozhodčí: Turčan - Pavlovič, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 3510. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Čutta, Mudroch, Řezníček, Němec, Jiří Hanzlík, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťal - Dej, Kristek, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zucker, J. Bauer, Zaťovič
Slavia: Svoboda - Kadlec, Vašíček, Drtina, J. Novák, Žižka, Kolařík, Sloboda, Špelda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Ondráček, Sklenář, M. Čermák

Hodně napínavý duel zhlédli v neděli v podvečer příznivci hokeje na zimním stadionu v Karlových Varech. V lázeňské metropoli se představila pražská Slavia a počínala si jako „milý“ host. Domácí Energii nechala všechny body, když podlehla těsně 5:3.

Úvod střetnutí patřil domácím. Po několika šancích se ujala dělovka Davida Zuckera. Karlovarský benjamínek zapomenut obránci postupoval sám a střelou golfem vymetl horní růžek Svobodovy branky.

Energetici ožili a vytvořili si celou řadu šancí. Obzvláště ve dvou přesilovkách to před Adamem Svobodou doslova hořelo.

Dalších branek se dočkali diváci až ve druhé části. Energetici neponechali nic náhodě a na lavii doslova vlétli. Adam Svoboda měl plné ruce práce.

Ve 24. minutě se už 3510 diváků dočkalo. Jan Košťál vypálil a Michal Dobroň, který si sjel z modré čáry až na brankoviště, doklepl vyražený puk. Za dalších 48 vteřin přidal třetí branku Lukáš Pech a s Pražany to vypadalo špatně. Domácí útočili a hosté měli co dělat, aby nepadly další góly do jejich sítě.

V závěru třetiny si hosté zahráli přesilovku pět na tři, kterou si přenesli i do třetího dějství. Ale ani při této výhodě se hosté neprosadili.

Nicméně výhoda dvou mužů v poli Slavii v úvodu této části hry pomohla. Pražané začali být aktivnější, důraznější a vytvořili si i několik šancí. Ve 47. minutě viděl Kadlec na modré čáře najetého Petra Jelínka a ten střelou pod lapačku překonal Mensatora.

Slavii narostla křídla. Tak jako Energie ve druhé třetině, tak i Pražané se dokázali trefit dvakrát během jediné minuty. V 50. minutě to byl Tomáš Žižka a o 44 vteřin později David Hruška, kteří se zapsali do listiny střelců.

Karlovaráci, ale mají první pětku. Václav Skuhravý vybruslil zpoza branky, našel volného Jana Košťála na kruhu, který bombou k tyči překonal Svobodu. Hosté to zkusili v závěru bez brankáře a kapitán Václav Skuhravý střelou do prázdné slavistické svatyně zpečetil utkání. Energie si připsala tři body za vítězství 5:3.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): Výsledek 3:0 byl pro nás trochu zakletý. Možná že i z podvědomí toho minulého zápasu z Litvínova. Do toho prvního gólu, který jsme dostali, jsme hráli velice dobře. Bruslili jsme a vytvořili si několik šancí. Poté jsme pro mě z nepochopitelných důvodů přestali hrát. Soupeř toho pochopitelně využil a potrestal nás. Naštěstí vstřelil Honza Košťál branku, po které jsme se opět vrátili do hry. Musím poděkovat divákům, kteří nám i za stavu 3:3 stále fandili.

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): Z naší strany to byl velice špatný vstup do utkání. Dostali jsme tři branky. Energie měla kvalitní nástup, který se jí podařil brankově vyjádřit. Ve třetí třetině jsme se zvedli a podařilo se nám vyrovnat. O to těžší byl ten direkt, který jsme v závěru dostali, a bohužel jsme opět bez bodu.