Blýská se na lepší časy? Energie si zastřílela proti Ševcům

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)
Energie získala příchodem nových hráčů potřebný nový impuls a na důkaz nenechala dlouho čekat. Během osmi minut vsítila tři branky a zdánlivě rozhodla. Zlín ale dokázal ještě ke konci třetiny snížit a ve druhé třetině se snažil ze zápasu ještě udělat drama. Energie v závěru druhého dějství dvěma góly znovu odskočila a ve třetí třetině si už výhru ohlídala, ačkoli soupeř ještě zkusil hru bez brankáře. Díky druhé výhře v sezoně se domácí bodově dotáhli na Plzeň. Dvěma góly se v Karlových Varech uvedla nová posila do obrany Martin Rýgl (na snímku), Milan Mikulík pak zaznamenal branku a nahrávku.
Tipsport extraliga, 13. kolo, ne 16.10.2016
Zlín
7:4
3:1, 2:1, 2:2
Branky a nahrávky: 6. Gríger (Flek), 7. Rýgl (Mikulík, Tuominen), 8. Rýgl (Tomáš Dvořák, V. Tomeček), 30. V. Tomeček (Sičák, Mullane), 37. Harkabus (Gríger, Závorka), 55. Mikulík (Harant), 60. V. Tomeček (Skuhravý) – 19. Říčka (Vlach, Honejsek), 25. Kubiš (Bukarts, Čachotský), 58. Kubiš (P. Holík, Marušák), 59. Honejsek (Chytil, Vlach). Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2679. Střely na branku: 40:22. Zblokované střely: 6:6. Hity: 7:8. Vhazování: 49:25. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:4, 7:4.
Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Tuominen, Mikulík – Kindl, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.
Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Goiš, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Čachotský – Hrazdíra, Pechanec, Chytil.

První pětiminutovka nedávala tušit budoucí gólovou smršť, k vidění byly spíše jen nepřesnosti na obou stranách a propagační střely. První změnu skóre tak přinesla z pohledu domácích spíše šťastná náhoda. David Gríger z úhlu hledal Harkabuse najíždějícího k druhé tyči, obránce Matějíček se rozhodl nahrávku zblokovat tělem, puk se od něj však odrazil přímo za záda přesouvajícího se Kašíka. Po půlminutě hry šla Energie do dvoubrankového vedeni, když se nováček v týmu Martin Rýgl trefil příklepem z vrcholu kruhů.

Neuběhla opět ani minuta a v KV Areně se slavilo potřetí. Po parádní přihrávce před branku jen zasunul puk do kasy podruhé Martin Rýgl. Hosté reagovali time-outem, po němž dokázali hru vyrovnat a rozhodně se chtěli rychle vrátit do hry. Dlouho to vypadalo, že už se jim to nepodaří, ale v závěru Robert Říčka zakončil rychlou kombinaci střelou do šibenice a Zlín byl zpět. Energie mohla být ještě ráda, že se ve zbývajících vteřinách už ubránila.

Na začátku se hrálo opět vyrovnaně s šancemi na obou stranách. Blíže vsítění ale byla určitě Energie, ale jak se říká, nedáš, dostaneš. Při rychlém brejku našel po pravé straně Bukarts volného Pavla Kubiše, který se přesnou střelou postaral o kontaktní branku. Zlín poté ještě nějaké šance měl, ale to samé se dá říct o Energii, která každou chvíli vyrážela v přečíslení k brejkům. Ten důležitý krok ale udělala Energie až v početní výhodě, když našel Sičák v mezikruží Vojtěcha Tomečka, který si puk zpracoval a tvrdou ranou gólmana prostřelil.

Pak Energie ještě pár dobrých šancí zahodila, ale v šestatřicáté minutě se podařilo v oslabení uniknout dvojici energetiků a Tomáš Harkabus vše vyřešil přesnou střelou pod víko. V závěru mohla Energie zvýšit ještě v početní výhodě, ale to už se jí nepodařilo.

Energie se rozhodně nehodlala jen zatáhnout a bránit vedení, od začátku se tlačila do útoku a chtěla ještě nějaké branky přidat. Po chvíli se ale přesto bránit musela ve dvojnásobném oslabení. To však dokázala bez úhony přečkat a po něm se opět ujala iniciativy. Měla navrch, zatímco Zlín si vytvořil asi jednu vážnější šanci při úniku, kterou Závorka zlikvidoval, Kašík se musel v brankovišti pořádně otáčet.

A nakonec se domácí dočkali. Svým prvním gólem v karlovarském dresu se pět minut před koncem prezentoval po přesné střele z kruhu v přesilové hře Milan Mikulík. Energie i nadále tlačila, ale Zlínským se nakonec ještě v oslabení podařilo snížit z brejku. Podruhé se trefil Pavel Kubiš. Energie v závěru v defenzivě hodně polevila a Zlín dokázal vsítit ještě jednou, když přesnou trefou snížil ještě Antonín Honejsek. Zlín to tak zkusil ještě v závěru bez brankáře, a toho už domácí využili, Skuhravý uvolnil Vojtěcha Tomečka, který prázdnou branku hravě trefil. Na rozdělení bodů už to ale nic neměnilo, Energie zaslouženě vyhrála.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Nám se utkání nepovedlo. Máme problémy sestavit sestavu. Každé utkání máme tři, čtyři jiné hráče a hrajeme převážně na tři pětky. Tentokrát bylo vidět, že kluci psychicky, ale také fyzicky na to neměli. Zápas byl hodně o vůli a tu jsme neměli. Vary vyhrály zaslouženě.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Měli jsme výborný vstup do utkání. Rychle jsme vedli 3:0, ale pak jsme inkasovali branku do kabiny. Soupeř následně dokázal snížit na 3:2, ale pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme využili přesilovku. Další branky nám tam nějak napadaly, ale co mě děsí je závěr utkání. Vedeme větším rozdílem, ale pak si necháme dát dvě branky. Zbytečně. Z naší strany to byla nesoustředěnost. Soupeř nám navíc ujel v naší přesilovce. Tohle by se nemělo stávat. My musíme hrát šedesát minut koncentrovaně. I když je rozdíl v brankách větší, tak si prostě nesmíme zkazit dojem z toho zápasu.