Brankář Grančarov udržel čisté konto, starší dorostenci berou tři body

SD: HC Energie - HC RT TORAX Poruba 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
V rámci 11. kola II. části NOEN Extraligy staršího dorostu na karlovarský led zamířil tým z dalekého východu - HC RT Torax Poruba. První třetina toho k podívané moc nenabídla, ovšem po první vstřelené brance ve druhé třetině Františkem Klejnou (na snímku) padly během té samé periody další dva góly Energie. Ve třetí třetině si své vítězství mladí energetici pojistili ještě dvěma vstřelenými brankami. Brankář Grančarov udržel čisté konto až do konce utkání, a tak celé tři body zůstávají karlovarským dorostencům.
Extraliga staršího dorostu, II. 11, pá 5.2.2016, KV Aréna
Poruba
5:0
0:0, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 24. Klejna (Bernáth, Prošek), 26. Pastyřík (Hotěk, Horký), 39. Horký, 41. Kurfürst, 60. Kurfürst (Prošek, Bernáth). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Ondřej Kokrment, Daniel Hynek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 5:0.
Karlovy Vary: Grančarov – Bernáth, Klejna,Vápeník, Štaif, Hrůša, Přibyl – Bečka, Pastyřík "C", Slabý, Salnikov, Tlačil, Prošek, Hotěk, Horký "A", Kurfürst "A", Šik
Poruba: Bayer – Prokeš, Bijota "C", Prepsl, Skokan, Pliska – Dang "A" , Malát, Vospálek, Havránek, Střondala, Žídek, Bernát, Stach, Krupa, Plachý

Do utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně, avšak více střeleckých akcí jsme mohli vidět na straně karlovarských starších dorostenců. První větší šance Karlových Varů proběhla již v první minutě. Kombinace Kurfürsta s Horkým nakonec gólem neskončila. Ve třetí třetině došlo k vyloučení jednoho z hostujících hráčů, a domácím se nabídla první přesilová hra v tomto utkání, během níž se do samostatného úniku dostal Prošek, ale na poslední chvíli mu kotouč vypíchl porubský obránce. Brankář Bayer všechny střely, jež na něj mířily zvládl zlikvidovat, a tak hru v oslabení jeho tým přečkal bez újmy. Domácí se často dostávali do šancí, jenže problémem byly jejich přihrávky, které se jim kolikrát nezdařilo zpracovat. V osmé minutě přišla první hra v oslabení energetiků. Slabý dostal puk před Bayera, kde přihrával ještě Bečkovi, ale ani tentokrát se domácím nepodařilo úspěšně zakončit. Přesilová hra Poruby skončila bez využití. Po chybě domácích, kdy vyhodili na zakázané uvolnění a Porubští následně vyhráli i buly před Grančarovem, měla karlovarská obrana plné ruce práce. Hosté se snažili kombinovat a hledat vhodné střelecké pozice, jenže z nich je vždy včas vytěsnila právě domácí obrana. Patnáctá minuta patřila zpětně domácím. Na hostujícího brankáře vyvíjeli silný tlak. Nejprve se ho z bezprostřední vzdálenosti pokoušel překonat Hrůša, a poté ještě dorážel Šik, ale i tentokrát zůstala Bayerova svatyně neposkvrněna. Opět došlo k vyloučení na straně hostí, a Karlovarští si tak zahráli další přesilovou hru, která skončila také bez využití. Během prvních dvaceti minut se diváci gólu nedočkali.

Druhá třetina již patřila spíše karlovarské Energii, která se hned třikrát dokázala prosadit. V jednadvacáté minutě došlo k vyloučení na straně domácích. Hra v oslabení energetiků málem přinesla gól Poruby. Kotouč nebezpečně putoval kolem brankáře Grančarova, jenž se s obrovským štěstím stihl včas přesunout, a puk tak za jeho zády nakonec neskončil. O tři minuty později potrestali Karlovarští faul hostujících dorostenců, a podařilo se jim vstřelit první branku. Při pěkné kombinaci v útočném pásmu se prudkou střelou od modré prosadil František Klejna, jehož střela nejprve zasáhla tyč, ale kotouč nakonec sklouzl za Bayerova záda. V té samé minutě došlo k dalšímu vyloučení hostů, kterého energetici opět využili a svůj jednobrankový náskok ještě navýšili. Druhý gól vstřelil Marek Pastyřík, jenž střelou z levého kruhu po pěkné přihrávce zpoza branky kotouč poslal přímo do sítě porubské branky. Minutu na to se opět vylučovalo, ale tentokrát na straně domácích. Přesilová hra se hostům nedařila, a tak se po většinu času hrálo v jejich obranném pásmu. Ve třiatřicáté minutě to zkusil Havránek, ale překonat pozorného karlovarského brankáře se mu nepodařilo. Další vstřelenou branku jsme mohli vidět po akci Pavla Vápeníka, který střílel od modré do pravého růžku. Tento gól však nebyl uznán pro hru vysokou holí. V závěru druhé třetiny byl faulován Michal Horký, a bylo nařízeno trestné střílení, při němž svým blafákem zvýšil na 3:0.

Poslední závěrečná třetina nabídla k podívané další dvě gólové akce. První přišla pouhých sedmnáct vteřin po začátku této periody. Naprosto osamocený Matěj Kurfürst se v útočném pásmu ujal kotouče a bez větších obtíží ho poslal do Bayerem odkryté branky. Dvě minuty po tomto gólu to zkoušel Hotěk, jeho si hostující obrana již pohlídala. Při další přesilové hře energetiků se pokoušel prosadit Slabý, na jehož střelu ještě poté dorážel Prošek, ale stav utkání tato akce nezměnila. Utkání bohaté na vylučování hráčů se projevilo během 49. až padesáté minuty, kdy došlo k dalším třem faulům za sebou. Ke dvěma na straně Energie a jednomu na straně Poruby. Během hry tři na pět to zkoušel Havránek střelou z pravého kruhu, ale na Grančarova opět nevyzrál. V závěru se hra přelévala z pásma do pásma a ani jednomu z týmů se nedařilo usadit v obranném pásmu soupeře. Bylo vidět více sólových akcí. Z hostů se pokusil změnit stav utkání rozjetý Střondala, jenže karlovarská obrana ho dál jak za modrou nepustila. Na druhé straně to zkoušel ještě Pastyřík, ale ani tomu se nepodařilo navýšit. V šedesáté minutě se ke kotouči dostal Matěj Kurfürst, kterému první pokus s Proškem nevyšel, ale druhý se už povedl. Po jeho střele z mezikruží se tým Energie mohl radovat z vítězství 5:0.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Během první třetiny se nám hra nedařila hlavně v herních detailech, kdy jsme byli příliš nepřesní. Poté jsme potrestali tři po sobě jdoucí fauly soupeře. Využili jsme dvě přesilové hry, proměnili trestné střílení, a to nás naplnilo. Myslím, že po zbytek utkání jsme hru kontrolovali a dnes jsme vyhráli zaslouženě.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): My jsme věděli, že předchozí výsledek domácích 2:1 byl zapříčiněný tím, že stejně jako my dnes cestovali přibližně sedm hodin autobusem, a nebyli úplně "ready", jak se říká. My jsme to samé zažili dnes. Kluci se snažili, bojovali a v podstatě svou nedisciplinovaností jsme se připravili o lepší výsledek. Byly tam dva zbytečné fauly, po kterých nás domácí potrestali. Po té proměnili z trestného střílení a inkasovaná čtvrtá branka pro jistotu domácích na začátku třetí třetiny po naší obrovské chybě v přesilové hře, to vlastně rozhodlo celé utkání.