Čtvrté vítězství Energie v řadě! Klubový rekord překonán

SlaviaK a r l o v y  V a r y - Skvělý hokej, kterému nechybělo vůbec nic, byl odměnou těm divákům, kteří se vydali v dnešním podvečeru povzbudit své borce na karlovarský zimní stadion. V očekávání dobrého výkonu domácích po vítězství v Litvínově se jich sešlo nakonec přes 4 000. Zápasy karlovarského týmu s pražskou Slavií jsou vždy plné emocí a osobních soubojů a nepadá v nich příliš mnoho branek. I dnešní zápas měl tento scénář potvrdit. Obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a po prvních dvou třetinách odcházeli domácí do šaten s jednogólovým náskokem za stavu 2 : 1. Třetí dějství však přineslo na obou stranách doslova gólovou přestřelku. Lepší tým dnes ovšem po zásluze zvítězil 5 : 4 . HC Energie po skvělém výkonu porazila pražskou Slavii po třetinách 1 : 0, 1 : 1 a 3 : 3.
Český Telecom Extraliga, 11. kolo, pá 11.10.2002
Slavia
5:4
16. Němčický, 21. Skuhravý (Němčický, L. Svoboda), 46. Rodin (Košťál, Bauer), 47. Bacul (Skuhravý), 48. L. Svoboda (Němčický, Skuhravý) - 35. Hruška (F. Kučera), 48. Štraub (P. Kadlec), 52. J. Novák (Beránek), 59. Antoš (J. Novák, Hejda). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 4053.
Karlovy Vary: Franěk - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Hašek, Kverka, Košťál - V. Polák, Bacul, Balázs - Tvrdík, Pavliš, Kraus.
Slavia: Hronek (48. Málek) - J. Novák, F. Kučera, P. Kadlec, Hejda, Kolařík, Posmyk - Ujčík, Beránek, Antoš - Hruška, Štraub, Fadrný - Klepiš, Steiner, Sup - M. Kopecký, Šaffer, Dlouhý.

Od první minuty se hrál hokej ve velmi slušném tempu především zásluhou domácích. Náznaky šancí však spolehlivá obrana Slavie úspěšně eliminovala. Slávistická taktika byla založena na zpomalování tempa a drobení hry. Drtivý tlak domácích z předchozích zápasů s Havířovem a Českými Budějovicemi se tak nekonal. V 6. minutě dostali hosté možnost hrát první přesilovou hru. Usadili se v obranném pásmu domácích, ale díky výtečné poziční hře a rychlému přistupování hráčů Energie k soupeři toho slávisté moc nevymysleli. Druhá přesilovka hostí v 10. minutě dopadla na chlup stejně. Domácí tlak Pražanů ustáli a sami v 16. minutě otevřeli skóre. Překvapivá, ale velmi chytrá střela Němčického z ostrého úhlu prošla za záda brankáře Hronka - 1 : 0.

57 vteřin odkrojila časomíra z druhé třetiny a velmi dobře zaplněný karlovarský stadion podruhé vybuchl nadšením. Nádherná akce, kterou rozjel Němčický - přenechal do tandemu Svobodovi, jehož tvrdou střelu Hronek pouze vyrazil před dojíždějícího Skuhravého a ten už bezpečně věděl, jak dostat puk do poloprázdné branky - 2 : 0. Do této chvíle spolehlivá obrana Slavie začala mít okénka a třetí gól byl na spadnutí. Slavia hrála vabank. Buď vstřelí kontaktní gól, nebo sama inkasuje. Hra se tak přelévala od branky k brance. O poznání častěji však hořel led před Fraňkem. Možnost, jak tento tlak otupit a zároveň soupeře definitivně zlomit, dostala Energie při čtyřminutové přesilovce po vyloučení Dlouhého za zranění Bacula vysokou holí. Tuto příležitost Vary nevyužily. Ve 35. minutě to byli hosté,kteří se dočkali kýženého kontaktního gólu. David Hruška osvědčil svůj střelecký instikt, po přihrávce Františka Kučery překvapivou bekhendovou střelou překonal Fraňka a snížil na 2 : 1. Na konci třetiny se domácí bránili další přesilovce hostí, ale těm dnes nebylo souzeno vyrovnat.

Poslední část hry začala oboustraně opatrně. První chyby se však dopustili domácí, když rozhodčímu Homolovi "dovolili " vyloučit Rodina za údajné hákování už ve 42. minutě. Tlak Slavie hrozivě narůstal. Malá dušička byla ve všech příznivcích Energie, když se v této přesilovce po závaru před domácí brankou rozsvítilo za Fraňkem červené světlo. Hlavní sudí však branku neuznal, neboť puk přešel za brankovou čáru až po přerušení hry. Střetnutí bylo čím dál tím víc nervózní, slávisté si jezdili stále stěžovat, drobnými provokacemi se snažili vyvést domácí z koncentrace. Tato taktika se tu hostům již několikrát vyplatila, ale tentokrát na ni spíše doplatili. Především před domácí brankou si počínali obzvlášť nevybíravě. Varští si to ovšem nenechali líbit a Pavliš ztrestal Ujčíka, za jeho nechutnou šavlovačku v brankovišti. Oba hříšníci byli posláni za katr za hrubost. Ten správný trest pro Slavii však přišel v zápětí. Během 16 sekund pokořili domácí Hronka hned dvakrát. Mezi střelce se zapsali Rodin a Bacul a rázem byl stav 4 : 1!! V útočné euforii zapoměli domácí na zadní vrátka a pustili do šance Štrauba, který ji s přehledem proměnil. Za necelé dvě minuty padly tři branky a to stále nebyl konec. Po dalších 27 sekundách vrátil slávisty do reality Svoboda, který bombou pod "klacek" vyhnal Hronka z branky - 5 : 2. Gólostroj pokračoval i na druhé straně. V 52. minutě se po vyhraném buly v útočném pásmu trefil z nahrávky Beránka Novák - 5 : 3. Rázem bylo opět o co hrát. Minutu a půl před koncem se podařilo Slavii snížit na rozdíl jediného gólu. Střelcem gólu byl Antoš. A opět tu bylo adrenalinové drama. 36 sekund před koncem zkusili hosté power-play, ale výteční domácí si už zasloužené vítězství vzít nenechali.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Byli jsme si vědomi síly Slavie. Hráli jsme dobře, po posledních výsledcích jsme měli dostatek sebevědomí, vycházely nám rychlé protiútoky a proměňovali jsme šance. V zápase jsme měli i štěstí."

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Budu velice stručný. Přesto že jsme prohráli, musím mužstvu poděkovat. O hokeji a o tom, co se dělo na ledě, mohu mluvit až zítra. Dnes k tomu nemám co říci."