Dorost na úvod potěšil

K a r l o v y  V a r y - Hned v prvním letošním soutěžním utkání předvedli karlovarští dorostenci slušnou formu, když svého soupeře z Litvínova přehráli po třetinách 1:0, 3:1 a 4:0 vcelku s přehledem 8:1. O výsledku se rozhodlo již ve druhé třetině, kdy se dvakrát trefil Tomáš Sláma a jednou reprezentant Kuběna. Extraligové soutěže nabírají již od začátku pekelně rychlé tempo. Naděje karlovarské Energie budete moci v dalším zápase podpořit již o pondělním podvečeru. Juniorskému týmu se postaví soupeř z Českých Budějovic.
Extraliga dorostu, 1. kolo, so 4.9.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
8:1
1:0, 3:1, 4:0
Branky: 5. Smolík (Budínský, Sláma), 24. Sláma (Budínský, Boguský), 25. Kuběna (Šnajdr, Dudek), 35. Sláma, 43. Pfister (Topinka), 46. Ozom (Pfister), 49. Satora (Budínský), 60. Šnajdr (Dudek, Kuběna) – 32. Zima (Maxa). Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Froněk – Bertlík, Hauser. Diváci: 80.
Karlovy Vary: Benda (od 50. Petrásek)– Rohan, Šnajdr, Tollinger, Ozom, Smolík, Dudek, Děkan, Tomáš Polák, Satora, Topinka, Boguský, Sláma, Szakal, Kuběna, Pfister, Schmidt, Zmeškal, Klcso, Budínský, Záhora
Litvínov: Pošusta – Bartoníček, Lomička, Gažur, Brožovský, Kubát, Trončínský, Gula, Kunc, Krastenics, Maxa, Myšík, Mikeš, Šulta, Bojer, Zima, Mašek, Šulc, Přeučil

Ačkoli se Karlovy Vary ve svém prvním soutěžním utkání dorostenecké extraligy dostaly zásluhou Smolíka rychle do vedení, byl to hostující Litvínov, kdo udával zpočátku hře směr. Jak se však blížil konec úvodního dějství, z energetiků začala spadávat nervozita a pomalu začali rozkládat defenzívu Severočechů.

Gólová odměna přišla až na začátku prostřední třetiny. Budínský s Boguským dotírali na litvínovského brankáře Pošustu tak dlouho, až se puku zmocnil Sláma a podruhé překonal rozhozenou obranu hostí. Prakticky při další útočné akci Západočechů získal mezi kruhy kotouč Šnajdr a prokličkoval okolo statických beků soupeře. Pohlednou akci se podařilo zakončit až důraznému Kuběnovi, který z bezprostřední blízkosti zamířil přesně k levé tyči. Absolutní karlovarskou nadvládu na chvíli narušilo vyloučení Tollingera, které sice hosté využili pouze k dělovce Kubáta do Bendovy lapačky, ale obrázek hry se alespoň na chvíli vyrovnal. Tím spíše, že na dvoubrankový rozdíl snížil v polovině střetnutí nejlepší hráč Chemopetrolu Zima. Naději na zdramatizování souboje si ovšem vzali Severočeši sami. V další početní výhodě totiž chybovali v obranném pásmu a dovolili hbitému Slámovi vrátit klid na hole karlovarského týmu.

Poslední reálné šance na zdramatizování důležitého úvodního zápasu sezóny zahodili chemici v první minutě závěrečné části. Benda proti Brožovského projektilu mlsně švihl lapačkou, posléze v obtížné pozici zachytil puk směřující za brankovou čáru příložníkem své hole. Pak už mohl s klidem sledovat narůstají skóre. Topinka vybídl ve 43. minutě k radosti osamoceného Pfistera, proti jehož bekhendovému zakončení brankář Pošusta nemohl zasáhnout. Zmar Litvínova pokračoval i v dalších minutách. Při přesilové hře si skákavého puku v brankovišti nejlépe hleděl Ozom a lehkou tečí jej poslal mezi betony nešťastného gólmana hostí. Další početní výhodu zužitkoval Satora, jemuž však notně pomohla smolná teč jednoho z litvínovských obránců. Přestože se zdálo, že závěr utkání, i přes několik drobných potyček, skončí bez vážnějších šancí, nakonec se mohla necelá stovka diváků radovat ještě z jednoho úspěchu. Kuběnovo nahození neúspěšně dojížděl Dudek, puk se však od zadního mantinelu odrazil tak šťastně do skumáže před brankou, že dezorientovaní chlapci v černožlutých dresech jen smutně sledovali Šnajdrovu osmou gólovou dorážku.

První zápas dorostenecké extraligy dovedli karlovarští mladíci do velmi úspěšného konce a udělali tak jistě radost svému novému trenérovi Karlu Mlejnkovi.