Dorost prohrál s Litvínovem na nájezdy, junioři na severu vyhráli

Dorost: HC Energie - Litvínov 2:3 sn
Junioři: Litvínov - HC Energie 3:4

Dorost nastoupil proti Litvínovu v domácím prostředí. První třetinu sice prohrál 0:1, ale opticky měl více ze hry. Ve druhé třetině se Energii podařilo vyrovnat díky brance Martina Chocholáče a ten samý hráč dokázal vstíti i vedoucí branku svého týmu. Sedm vteřin před třetí sirénou však Litvínov vyrovnal a utkání šlo do prodoužení, ve kterém i přes hodně šancí gól nepadl. V nájezdech měli chemici více štěstí a odváží si tak z Karlových Varů dva body. Stejný souboj, jen v juniorském podání, se odehrál na severu Čech. A zde už byli úspěšnější Karlovarští, když se díky výhře 4:3 dostali na druhou příčku extraligy.
Extraliga dorostu, 34. kolo, so 13.1.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 25. a 48. Chocholáč - 3. Veverka, 60. Kůs. Vyloučení: 11:13. Využití: 0:1. V oslabení 2:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Karlovy Vary: Habal (Hruška) - Ryžuk, Schusser, Dlapa, Tomeček, Jemelyanov, Rohan, Funk, Špila - Hampl, Fusek, Chocholáč - Chaljavin, Hudák, Mistoler - Flieger, Záhora, Putyera - Kroupa
Litvínov: Sork (Bína) - Čejka, Eminger, Müller, Kabeláč, Hora - Klíma, Pekárik, Veverka - Kůs, Smolík, Brzobohatý - Lindner, Kolář, Mackal - Kafan

Litvínov ihned po úvodním buly zatlačil Energii v jejím obranném pásmu a vytvořil si menší tlak, který byl zastaven faulem domácího Funka. Litvínov nejdříve v přesilové hře ohrozil gólmana Habala tvrdou střelo, se kterou si ovšem domácí brankář poradil a poté následoval závar před jeho brankou, ve kterém se nejlépe zorientoval hostující Veverka. Litvínov se tedy ujal vedení, ale ten kdo převzal kontrolu nad hrou byly Karlovy Vary. Série několika vyloučených na straně Litvínova jen dostávala Energii do hry o vyrovnání. Litvínov sice dobře bránil modrou čáru, ale když se podařilo energetikům tuto tvrz překonat, usadili se vždy na dlouho dobu do útočného pásma, což chemikům dělalo znatelné potíže. Když se Energii nedařilo procházet do útočného pásma kombinačně, tak to zkusila metodou – sám si nahoď, sám si taky dojeď. Přesněji to znamenalo, že vždy nějaký hráč nahodil touš do útočného pásma a také si ho sám dojel. Ve druhé polovině první třetiny si Litvínov nedokázal vytvořit ani sebemenší šanci na zvýšení svého náskoku. Energie na tom byla lépe. Několik tvrdých střel ovšem pochytal dobře chytající Sork v brance chemiků.

Do druhé dějství tedy nastupoval v lepší náladě Litvínov. Dobrá nálada však netrvalo příliš dlouho. Energie totiž vlétla do druhé třetiny s velikým nasazením a snahou o vyrovnání. V čase 24:32 se v oslabení prosadil Martin Chocholáč. V početní nevýhodě ujel hostující obraně spolu s Mistolerem. Tomáš Mistoler nejdříve pokoušel překonat brankáře sám, ale nestalo se tak a dorážející Chocholáč tak otevřel brankový účet Karlových Varů. Vyrovnávající branka Energii ještě více nabudila a začalo se hrát nahoru dolu. Domácímu Hamplovi se dokonce povedlo dostat do brejku, ale jeho střelu zneškodnil hostující brankář. Druhá třetina se musela líbit všem přítomným divákům na zimním stadionu v Dolní Kamenné. Energie měla více na vrch a také vstřelila vyrovnávající branku, kterou si jednoznačně zasloužila.

Také do třetí třetiny nastoupila obě mužstva plná nasazení a chutí o vstřelení odskakující branky. Opět se hrálo nahoru dolu a oba týmy si tvořily šance. V brankách však stáli výborní brankáři, kteří podrželi tým v těžkých chvílích. Ve 48. minutě mohl být více šťastný brankář domácího celku. Martin Chocholáč totiž po velké chybě hostujícího obránce zavěsil pod víko Sorkovy brány. Po vstřelení branky se začalo na obou stranách vylučovat a hra se kouskovala jak jen mohla. Energie začala bránit a spoléhala na brejkové situace, které ovšem nedokázala patřičně využít. To na druhé straně přálo štěstí Litvínovu. Do zvuku třetí sirény zbývalo 7 vteřin, když se při power – play trefil Jaroslav Kůs.

Logicky tak následovalo prodloužení, ve kterém hrála Energie dvě minuty přesilovou hru čtyři na tři. Obrovské šance domácích však zhatil vynikající Sork v litvínovské svatyni. V následných nájezdech se přiklonilo štěstí na stranu Litvínova. Jediná branka padla ve druhé sérii právě z hole litvínovského hráče a chemici si tak z Karlových Varů odvezli cenné dva body za výhru po samostatných nájezdech.