Dorost veze dva body z Hradce Králové

Karlovarští dorostenci si do tabulky připsali tři body za první extraligovou výhru v letošní sezóně, když ve čtvrtek zdolali Hradec Králové. Šťastným střelcem karlovarské Energie se stal Dominik Vaněk, jenž se s potřebnou dávkou štěstí postral o vítěznou branku.
Extraliga dorostu, 3. kolo, čt 14.9.2006
Hr.Králové
3:4
1:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 14. Marek (Zmítko), 31. Zmítko (Vlček, Hadrava), 53. Vlček (Hadrava) - 4. Tomeček (Hudák), 28. Rohan (Tomeček, Choholáč), 35. Funk (Choholáč), 55. Vaněk. Rozhodčí: Šír - Prchal, Padevět. Vyloučení: 7:13. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 52:25.
Hr.Králové: Lochman - Svoboda Ludvík, Měsíček, Gold, Karlík, Kotas, Kufr, Pánek, Svoboda Adam - Březina, Zohorna, Matějček, Jankovský, Hadrava, Němeček, Stehno, Marek, Teichman, Zmítko, Vlček, Krause.
Karlovy Vary: Hruška - Ryžuk, Dlapa, Tomeček, Jemelyanov, Rohan, Funk, Špila - Polák, Choholáč, Kellner, Hudák, Mistoler, Putyera, Šaling, Vaněk, Kroupa.

Do úvodu zápasu překvapivě vstoupili lépe hosté, na kterých nebyla znát jakákoliv únava z dlouhé cesty. Ba naopak. Z karlovarského týmu čišela již od začátku utkání touha po prvním extraligovém vítězství, zatímco Hradečtí jakoby se s dosavadními výsledky spokojili. Rychlý nástup se karlovarským vyplatil, již ve 4. minutě poprvé rozvlnil hradeckou síť střelou od modré Jan Tomeček. Východočechům se postupně dařilo vstát z mrtvých a na vedoucí branku hostů dokázali odpovědět o deset minut později zásluhou Tomáše Marka. Zbytek třetiny se dohrával ve slušném hokejovém tempu, avšak další góly v prvních dvaceti minutách hry nepadly.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva s hlavami plných rad od svých trenérů. Nikdo nechtěl prohrát, oba týmy potřebovaly body. Jako první se k nim opět přiblížily Karlovy Vary. V přesilové hře 4 na 3 napřáhl na modré Martin Rohan a svou bombou nedal příležitost ani svým spoluhráčům k tečování, natož Petru Lochmanovi v hradecké kleci k zákroku. Zanedlouho poté se ale ke slovu dostal první útok Hradce. Učebnicovou kombinaci Jana Vlčka a Martina Hadravy chladnokrevně zakončil Petr Zmítko střelou z první pod břevno Hruškovy branky. Hosté ale měli i nadále střelný prach v pohotovosti, což dokázali ve 35. minutě. Hradečtí se v oslabení ocitli v nevídané situaci, když hned dva hráči přišli o své hokejky. Karlovarští tak najednou z ničeho nic hráli velmi výhodnou přesilovku, kterou dokázali zužitkovat. Na konci celé akce byl Martin Funk.

Po druhé přestávce byly karty vyloženy na stole. Hradec stále dobýval karlovarskou tvrz a bez sebemenšího vydechnutí usiloval o vyrovnávací branku. Ta nakonec po urputných pokusech přišla při přesilové hře, kdy Martin Hadrava našel Jana Vlčka, který si s hostujícím gólmanem poradil. V tu chvíli byla na nohou celá hradecká kulisa. Ovšem za necelé dvě minuty ovládlo halu strašidelné ticho. V hradeckém obranném pásmu se po dlouhé době ocitly karlovarské brusle, jejichž majitelem byl Dominik Vaněk. Přihrávkou z rohu kluziště hledal naslepo některého ze svých spoluhráčů. Hradecký brankář Petr Lochman však do přihrávky nešťastně vložil hokejku od které se kotouč odrazil a následně doklouzal až za brankovou čáru. Do té doby ohrozili hosté Lochmanovu svatyni pouze dvakrát. Hradečtí sice zbraně nesložili, ale na další vyrovnání už nenašli sílu ani čas, a tak si Karlovy Vary z Hradce odvážejí letošní první extraligové vítězství.