Dorostenci drží stále neporazitelnost, otočili i zápas s Vítkovicemi

Dorost: HC Energie - HC Vítkovice 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Velice napínavý zápas viděli diváci v Karlových Varech. Po první třetině si Vítkovičtí vydobili dvoubrankový respekt, jenže svojí vlastní nedisciplínou dali domácím velkou šanci na zvrat utkání. Vítěznou trefou na 3:2 se blýskl Martin Chocholáč, se kterým Vám přinášíme o tomto utkání krátký rozhovor. Domácí ovšem za své vítězství musí vděčit i Vladislavovi Habalovi, svému králi trůnícímu na brankové čáře. Ten dnes podal bravurní výkon a podržel tak svůj tým.
Extraliga dorostu, 7. kolo, ne 23.9.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Vítkovice
4:2
0:2, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 36. Vachovec (Frk), 51. Vaněk (Dlapa, Schsser), 57. Chocholáč (Fusek, Putyera), 60. Fusek (Putyera) – 15. Kucsera (Hruzík, Včíslák), 17. Kolouch (Polášek). Rozhodčí: Zubzanda – Merc, Gerát. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. Diváci: 75. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Karlovy Vary: Habal – Hluchý, Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Funk – Frk, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.
Vítkovice: Mrázek – Prokop, Bartošák, Polášek, Kovář, Žvatora, Kimla, Hruzík – Řehák, Včíslák, Vicherek, Gutierrez, Herman, Slovák, Stránský, Kolouch, Kucsera, Šajtar.

Karlovy Vary hned zpočátku zasypaly soupeřova brankáře několika povedenými střelami. Ve třetí minutě byl blízko prvnímu zásahu Jan Putyera, ale ranou z mezikruží trefil pouze prostředek klece, kde pro dnešní zápas zapustil kořeny vítkovický Petr Mrázek. V osmé minutě se domácí dostali již do druhé početní výhody a málem byli i přesto vytrestáni. Vítkovický Šaitar, naštěstí pro lázeňský tým, neměl klid v zakončení. Domácí se dostali pod mírný tlak, Vítkovice si tedy vytvářely více šancí. Velice blízko první brance byl hostující Prokop, jeho šanci z levé strany ale Habal vyrazil. Jenže když svítil na světelné tabuli čas 14:14, Vítkovice zvedly poprvé ruce nad hlavu. Hruzík přenesl kotouč z levé na pravou stranu a Lukáš Kucsera se střelou zápěstím trefil k levé tyči. Neuplynuly ani tři minuty a radost Vítkovických pokračovala. Po chybě obrany ze strany domácích se ke kotouči dostal Polášek, protáhl se kolem pravého mantinelu, rychlou nahrávkou vyhledal před bránu najíždějícího a nikým nehlídaného Petra Koloucha, který už moc práce neměl. Obě mužstva odcházela tak do šaten za nečekaného, ale i zaslouženého stavu 0:2.

Jak by se dalo čekat, Karlovy Vary na své protihráče v úvodu druhé třetiny přímo vlétly. Za relativně krátkou dobu si dokázaly vytvořit řadu šancí. O jednu z těchto povedených, ale bohužel nedokončených, se zasloužil i Jaroslav Flieger, který vypálil na Mrázka jedovatou střelu. V deváté minutě mohli hosté vést už o tři branky, nebýt pohotového muže číslo jedna – Ladislava Habala. Vítkovičtí Kolouch s Kucserou ani natřikrát z dorážky nepřekonali ležícího a pohotového Habala, který vše hasil. Na straně Karlovarských mohl uklidnit nespokojené fanoušky Adam Fusek. Nepovedlo se. Domácí však neubírali na intenzitě svého naléhání vyrovnat stav. Štěstí se na ně přeci jen usmálo, a to pět minut před koncem, kdy se ke kotouči dostal Michal Vachovec a zblízka prostřelil brankáře nad jeho pravé rameno. Snížil tak stav utkání na 1:2, které se nezměnilo ani do zaznění druhé sirény.

Do závěrečného dějství vkročili domácí s touhou po vyrovnání a jejich snahy byly více než vydařené. Ovšem v čase 41:10 domácím zatrnulo. Dva vítkovičtí útočníci se řítili na jednoho z karlovarských beků, kotouč si rychle prohodili, poslední z nahrávačů zvolil střelu do poloodkryté klece, ovšem prázdné místo stihl zaplnit bleskurychlým přesunem domácí brankář Habal. I Energie měla podobnou šanci zanedlouho poté. Brankář Mrázek však rovněž předvedl bravurní umění. Ve 45. minutě šly Karlovy Vary do početní výhody za nedovolené bránění Adama Poláška. Mnozí čekali na vyrovnání, jenže málem přišel pravý opak! Petr Slovák si ukořistil ve středním pásmu kotouč a vydal se osamocen ohrozit domácí klec. Naštěstí pro Energii však přestřelil vysoko nad. Po této události byl Lukáš Kucsera vyloučen za podražení, tudíž Západočeši mohli využít dvojnásobnou přesilovku. Nestalo se tak, i když bezprostředních šancí bylo mnoho. „Vyrovnáno!“ Ozvalo se ze střídačky domácích. Karlovy Vary se přeci jenom dočkaly vyrovnání, a to v přesilové hře v 51. minutě. Po rozjetém přesilovkovém kolotoči. Krásnou střelou od modré se trefil Dominik Vaněk. Další karlovarská radost přišla záhy. Vše začalo u Adama Fuska, který z pravého rohu nahrál před Mrázkovu branku. Tam si pohotově najel Martin Chocholáč a tvrdou ranou příklepem do protipohybu nedal vítkovickému brankáři šanci. Půl minuty před koncem mohl ještě zvýšit náskok Andreas Hampl povedeným sólem přes půlku hřiště, ale povedená střela neměla patřičnou razanci. Šok ovšem přišel v závěru zápasu. Vítkovice šly do přečíslení i díky powerplay. Skutečně branku vstřelily, ta však nakonec nebyla uznána pro přihrávku rukou. Vítkovičtí ještě ztropili malé extempore, na protest po vyřčeném verdiktu odešli do šaten, z nichž se ale za malou chvíli museli vrátit, aby dohráli zbývajících několik vteřin. Každý by čekal jen obyčejně dohraný zápas, to se ale nastalo. Domácí chtěli dát protihráčům v modrém ještě za vyučenou. Jejich snaha se vyplnila po nahrávce Putyery na Adama Fuska, který si podržel kotouč přes půl hřiště a vstřelil hostujícím poslední, završující gól. Za stavu 4:2 tedy skončil velice pohledný zápas plný zvratů a nečekaných událostí.

Darek Stránský, trenér Vítkovic: V dnešním utkání rozhodla spousta vyloučených z naší strany. Jinak se mi utkání líbilo, do té doby než jsme přišli o ten dvojnásobný náskok. Neudrželi jsme dobře rozehraný zápas a to je každopádně špatně.

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: My jsme začali první třetinu velmi ustraeně, zatímco soupeř hrál poměrně dobře. Naštěstí si Vítkovice vytvořili pouze dvoubrankový náskok a o tom jsme si hned o přestávce s hráči razantněji promluvili. Vyslechli nás, ve třetí třetině dokázali vyrovnat a nakonec i otočit výsledek.