Dorostenci padli se Slavií po nevydařené koncovce zápasu

SD: HC Energie - HC Slavia Praha 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)
Karlovarští starší dorostenci se postavili v pátek sešívanému soupeří z Prahy a po vyrovnaných dvou třetinách to vypadalo na zajímavý, byť na branky chudý zápas. Třetí třetina ovšem přesvědčila o opaku. Domácí mladíci závěrečnou část utkání nezvládli a padli v poměru na góly 2:5. V letošním ročníku tak poprvé zůstali bez bodu.
Extraliga staršího dorostu, 3. kolo, pá 12.9.2014
Slavia
2:5
0:1, 0:0, 2:4
Branky a nahrávky: 44. Davídek (Vodička, Pajk), 56. Pastyřík (Kurfürst, Vodička) – 19. Mareček (Mušo, Příkop), 52. Heldák (Kohůt), 54. Patočka (Mušo), 58. Šmerha (Vildumetz), 59. Kolář (Mušo, Příkop). Rozhodčí: Zubzanda – Havelec, Fiala . Vyloučení: 3:3. Využití: Bez využití Diváci: 50 Střely na branku: 22:28 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5
Karlovy Vary: Kuchař – Prachař, Weinhold, Vodička, Pajk, Beer, Havlík, Vápeník – Horký, Janata, Trapl, Čejka (C), Davídek, Nguyen, Slabý, Pastyřík, Hauzr, Kurfürst
Slavia: Petřík – Zderadička, Krásný, Hejda, Valík, Příkop, Šmíd, Bušek – Matějka, Šteiner, Šmerha, Vildumetz, Kohůt, Heldák, Mareček, Mušo, Kolář, Hradil, Fiala, Tomek, Patočka

První třetina začala z pohledu obou týmů velice aktivně. Po několika šancích na obou stranách jsme se dočkali branky až minutu a půl před koncem první periody, když se po vyhraném buly ve vlastní třetině slávisté dostali do rychlého protiútoku a Ivan Mušo poslal skvělou přihrávku přesně na hůl Aleše Marečka, který tvrdou střelou pod horní tyč otevřel skóre zápasu. Více se toho již nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro hosty.

Ve druhé části byla vidět veliká chuť domácích borců po vyrovnání. Jenže ani bekhendový blafák Davídka, který byl dnes nejlepším hráčem energetiků, ani v závěrečných vteřinách třetiny neproměněná tutovka Nguyena, ke kýženém gólu nevedly.

Začátek třetí třetiny přinesl nakonec vyrovnání. Milan Davídek dostal namazáno přesně na hůl a z pravé strany přesně propálil Petříka, který se za střelou pouze ohlédl. Jenže tato radost netrvala dlouho. Studenou sprchu pro Energii přinesla 52. a 54. minuta. Nejprve se z dorážky prosadil Denis Heldák a následně již na dvoubrankový náskok zvyšoval po tlaku před Kuchařem Tomáš Patočka. Domácí se však nevzdávali a v 56. minutě vdechl naději do řad Karlovarských Marek Pastyřík, který dostal před bránu přihrávku, která měla oči a z pokleku dokázal dopravit puk za bezmocného Petříka. Vše se schylovalo k velkému dramatu, ale razantně proti byl Tomáš Šmerha, který definitivně rozhodl. Kosmetickou úpravu ještě přidal do prázdné brány Jan Kolář.