Dorostenci podlehli Motoru, rozhodla druhá třetina

ESD: HC Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 3:0, 0:)
Dorostenci v sobotu po obědě nastoupili v Českých Budějovicích k zápasu s tamním Motorem, který nakonec nedopadl zrovna nejlépe. Utkání se zpočátku jevilo jako vyrovnané, vše ale přišlo během druhé třetiny. Ve druhé polovině domácí vstřelili dvě slepené branky, na které poté navázali ještě osm vteřin před druhou sirénou třetím vstřeleným gólem. Ačkoliv se energetici ve třetí části ještě snažili zvrátit vývoj utkání, už se jim to nepodařilo.
Extraliga staršího dorostu, 12. kolo, so 10.10.2015
České Budějovice
3:0
0:0, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 34. Káník (Bláha, Dudáček), 35. Kondelík (Novák, Rolínek), 40. Káník (TS). Rozhodčí: Pražák - Brůha, Barvíř. Vyloučení: 5:4, navíc Matys (CEB) 10 minutový osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Střely na branku: 35:18. Průběh utkání: 3:0.
České Budějovice: Hauser – Hadžič, Kubeš, Dosek, Tinťera, Novotný, Dudáček, Novák – Bláha, Pánek. Rolínek, Hakl, Tejko, Šimon, Káník, Pospíšil, Matys,Kašper, Kondelík..
Karlovy Vary: Grančarov (od 40. Beran) – Bernáth, Vápeník, Hrůša, Přibyl, Pátek, Novák – Habr, Salnikov, Šála, Bečka, Tlačil, Slabý, Pastyřík, Prošek, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst.

Po sobotním obědě se na druhé ledové ploše v Českých Budějovicích představily Karlovy Vary. Šlo o souboj sousedů v tabulce, jenže Západočeši mají o sedm bodů více.

Zápas začal hned od začátku svižně. Oba týmy se snažily přehrát svého soupeře dobrým pohybem a napadáním. První velkou příležitost měli hosté. Radek Prošek byl sražen při nájezdu na branku a sám pak jel nařízené trestné střílení, ale nevedl si dobře a Houser si připsal důležitý zákrok. Hrálo se sice nahoru a dolu a oba týmy se dokázaly udržet před brankou soupeře, ale šancí bylo poskromnu a brankáři měli práci hlavně se střelami z dálky. Hrála se jedna přesilovka a tu domácí nedokázali využit. Po dvaceti minutách byl bezbrankový stav.

Druhá část to byl koncert domácího týmu. Jihočeši do třetiny vlétli hodně aktivně, ale dlouho jejich snaha narážela na dobrou obranu hostů a i na skvělého Grančarova. Tlak Jihočechů ale sílil a gól visel ve vzduchu. Teprve šest minut před koncem třetiny se domácí dočkali, když se před brankářem prosadil Jakub Káník. Branka Budějovické tak nastartovala, že hned po sedmnácti vteřinách přidali další, když se z dorážky prosadil Jáchym Kondelík. Zaražení hosté vystřelili na Hausera snad jen jednou, jinak se spíše bránili. Motor ještě před koncem přidal další branku, když byl Jakub Káník faulován při samostatném nájezdu a jen trestné střílení, které s přehledem proměnil. Jihočeši tak vedli už o tři branky.

Před třetí třetinou vystřídali hostující trenéři brankáře, zřejmě ve snaze dát mužstvu impuls. To se ze začátku dařilo, zvláště když hráli Západočeši přesilovku, při které domácí sevřeli před Hauserem a jedna rána střídala druhou. Žádná ale v brance neskončila a Motor se postupně dostával do tempa a přebíral aktivitu. Postupně bylo jasné, že hosté na zvrat v zápase už nemají sil a že tři body zůstanou na jihu Čech.