Dorostenci předvedli další obrat, Kladno zdolali v prodloužení

S.dorost: HC Energie - HC Kladno 5:4p (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)
I díky třem využitým přesilovkám slaví dorostenci Energie další vítězství. Stejně jako před týdnem v Litvínově přitom brzy prohrávali už o dvě branky. V dalších fázích už ale soupeře z Kladna přestříleli a po zasloužené dělbě bodů v základní hrací době jim vítězství v prodloužení vystřelil Oto Táborský (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, pá 30.10.2009, KV Arena
Kladno
5:4p
0:2, 3:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 28. Záhora (Sýkora), 34. Táborský (Urbančok), 39. Hluchý (Novák, Zadražil), 45. Beran (Tomeček, Zadražil), 62. Táborský (Sýkora) - 10. Obr (Butor, Machač), 13. Dittrich (Butor, David), 29. Machač (Steigauf, Gutwald), 41. Butor (Steigauf). Rozhodčí: Florian - Vaněk, Hynek. Vyloučení: 5:8, navíc Táborský (KVA) 10 min. a Vogel (KLA) 5 min. + DKU. Využití: 3:2. Diváci: 67. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Konečný, Vilhelm, Gombár - Táborský, Švec, Winkler, Sýkora, Formánek, Zadražil, Svoboda, Tomeček, Beran, Kubáč, Záhora
Kladno: Sýkora - Steigauf, Vodák, Gutwald, David, Pfejfer, Tomáš - Machač, Obr, Dittrich, Vogel, Redlich, Butor, Novák, Véber, Gottlieb, Megela, Vlček, Vodička

Prvních sedm minut utkání nechalo aktéry zavzpomínat na rané doby ledního hokeje, když nefungující časomíru musela suplovat pravidelná hlášení časoměřičů. S naskočením multimediální kostky již opadl prvotní nápor Energie, který navíc umocnilo brzké vyloučení Gutwalda. Jenže Valeše z dobré pozice v pravém kruhu vychytal Sýkora a otěže utkání postupně přebrali Kladenští. První varování domácímu mužstvu vyslal v osmé minutě Gottlieb, když po přihrávce od zadního mantinelu těsně před brankovištěm přestřelil. O dvě minuty později už obrana Energie kapitulovala. V přesilové hře se Butor uvolnil u mantinelu, přihrál k vzdálenější tyči, odkud volný Jaroslav Obr skóroval do prázdné branky. Druhé vyloučení Matyáše pak energetici sice přestáli, jenže krátce po jeho skončení inkasovali z přečíslení dva na jednoho. Butorovu nahrávku poslal mezi brankářovy betony Martin Dittrich. Dobrá příležitost k návratu do zápasu se Karlovarským naskytla v závěru třetiny. Více než minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku si ale sami zkrátili faulem a v klasické početní výhodě již nic vymyslet nedokázali.

Prostřední část již nabídla vyrovnanější podívanou. Obě mužstva kladla více důrazu na obranu, a nebezpečné situace se tak rodily především při hře v nestandardním počtu hráčů. O to nenápadněji vznikla situace, po které Energie snížila na 1:2. Sýkorovo vyhrané vhazování v útočném pásmu okamžitou střelou zápěstím poslal za brankářova záda Daniel Záhora. Po minutě si ale Kladno dvoubrankové vedení vzalo zpět, když Urbančokovo podražení bleskově potrestal Patrik Machač. A pro domácí mohlo být ještě hůře a jen díky Honzíkově zákroku neskončil Vodičkův pokus o bekhendový blafák z 31. minuty brankou. Když tak v závěru trestu Steigaufa proklouzla střela Oty Táborského podél kladenské tyče, ztráceli energetici opět jen branku. Snížení domácí mladíky nabudilo tak, že zbytek třetiny odehráli převážně v útočném pásmu. Při jedné z důrazných akcí před Sýkorou povolily nervy kladenskému Pfejferovi a za pěstní extempore vyfasoval čtyři minuty. Přesně v polovině tohoto trestu se podařilo Energii vyrovnat, když Václav Hluchý efektní zadovkou napodruhé dorazil Novákovu střelu.

Třetí třetina začala hodně ofenzivně. Už po 38 vteřinách se Vojtěch Butor prosmýkl mezi dvěma domácím obránci a střelou k tyči vrátil hostům vedení. Zřejmě definitivní pojistku pak mohli přidat Novák a Machač, možná v klíčových zákrocích utkání ale Honzík odolal. Do náporu postupně přecházeli Západočeši a při vyloučení Davida za zdržování hry se jim opět podařilo vyrovnat. Již po osmnácti sekundách lovil Sýkora puk z branky, když ze série dorážek nestačil na tu z hole Matěje Berana. Za výsledku 4:4 se hra konečně zklidnila a obě mužstva si po právu připsala bod za remízu po šedesáti minutách. Celkového vítěze tak určilo až prodloužení, konkrétně jeho druhá minuta. V té domácí unikli do přečíslení dva na jednoho a Oto Táborský poslal Sýkorovu přihrávku k tyči dřív, než na místo dojel beton přesouvajícího se brankáře.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Už po několikáté nám nevyšel vstup do utkání, opět jsme pustili soupeře do vedení. Na hráčích si ale neskutečně cením toho, že svou vůlí a charakterem se do zápasů dokážou vrátit. Zápas se nám tak nakonec podařilo otočit. Dařily se nám dnes přesilovky, v nichž jsme vstřelili tři branky. Utkání bylo celkově vyrovnané, ale myslím si, že bod navíc máme zaslouženě. Naši hráči si za vítězstvím šli víc než soupeř.