Dorostenci rozstříleli Liberec

St. dorost: Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Mladí energetici si výhrou nad Libercem spravili chuť po páteční prohře s Hradcem Králové. Hostům ze severu Čech nepovolili vstřelit ani branku, na čemž měl velký podíl i skvělý výkon brankaře Davida Feča (na snímku). Ten se do branky vrátil po krátkém startu v utkání proti Hradci, kdy byl po třech minutách vystřídán. Energie o svém vítězství rozhodla ve druhé třetině. Dva góly dal Ladislav Zikmund. Další dvojutkání odehrají dorostenci příští víkend, kdy míří na led Zlína a Komety Brno.
Extraliga staršího dorostu, II.12, so 18.2.2012
Liberec
4:0
0:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 33. Zikmund (Michálek, Priškin), 35. Bečka (Gorčík, Zikmund), 56. Rubeš (Čápek, Petrov), 59. Zikmund (Michálek) . Rozhodčí: Chmel - Kopáč, Vaněk. Vyloučení: 11:6. Využití: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Fečo – Rulík, Šafář, Vaněk, Michálek, Priškin, Sturma - Molnár, Bečka, Zikmund, Čápek, Gorčík, Petrov, Jirušek, Rubeš, Vrána, Hroch
Liberec: Skřebský - Návrat, Havlín, Erlebach, Mrázek, Arlt, Zedek - Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Klíma, Král, Havlas, Gecko, Langhammer, Žďárský, Račický, Heřmánek, Suska

Energie vstoupila do zápasu aktivněji a hned v prvních minutách dala Liberci vědět o tom, že to dnes nebude mít vůbec lehké. První větší vzrušení přišlo v 6. minutě, kdy byli po lehké strkanici vyloučeni hráči na obou stranách. V situaci 4 na 4 střílel dvakrát Šafář, ale hostujícího Skřebského nepřekonal. Ještě v první polovině úvodní části zahrozil Liberec. Fečo nevyjel dobře za branku a Havlas nedokázal trefit domácí poodkrytou branku. To jako by mělo hostující Tygry nakopnout a Energie s nimi měla chvílemi problémy. Nakonec však přišla šance z protiútoku. Vrána byl neúspěšný. Do konce první třetiny ještě zahrozil Bečka, ale Skřebského beton nepřehodil.

Druhá část začala velkou akcí Gorčíka, který byl ale v brejku neúspěšný. Pak začala série nepřesností na obou stranách. Jirušek nepochopil přihrávajícího Bečku do volného prostoru a to stejné se stalo Langhammerovi na druhé straně. V prvních minutách se nepříjemně svíjel hostující Havlín, ale koleno dal do pořádku a vrátil se do hry. Pak začal úřadovat Fečo. Výbornými zákroky proti Belovičovým pokusům doháněl střelce i lavičku hostí k šílenství. V 33. minutě se domácí mohli radovat. Po nahození Michálka od modré tečoval puk do branky Ladislav Zikmund. A o dvě minuty později byli domácí ještě veselejší. Trefil se Šimon Bečka. Hned po druhé brance byli v rychlém sledu vyloučeni dva domácí hráči a na Liberec čekala přesilovka 5 na 3. I v té však Energii podržel Fečo, který střílejícího Beloviče trápil celý zápas.

I do třetí třetiny naskočili domácí aktivněji než severočeský soupeř. Hosté však tlak rychle zachytili a byli to právě oni, komu nakonec patřila první pětiminutovka závěrečné části utkání. V přesilovkách se dařilo Liberci tlačit Energii před Fečem, ale když už nějaká střela prošla, domácí golman ji chytil. Pak se zase vedení průběhu otočilo a byly to Karlovy Vary, které posílali na Skřebského jednu střelu za druhou. Jirušek, Gorčík ani Molnár však puk za hostujícího strážce svatyně nedostali. Nakonec se domácím podařilo skórovat v 56. minutě. Trefil se Tomáš Rubeš. I po tomto gólu přišla dvě rychlá vyloučení na domácí straně, která nabídla Liberci dvojnásobnou přesilovku. Tu ještě trenér hostí Jan Šťastný posílil odvoláním Skřebského z branky. Oslabení 3 proti 6 však domácí zvládli dobře a za stavu hráčů na ledě 5 na 6 uzavřel skóre Ladislav Zikmund.