Dorostenci vybojovali tři body v Olomouci

Dorost: HC Olomouc - HC Energie 1:2 (0:0, 0:1, 1:1).
Fotbalovým výsledkem skončilo utkání 17. kola extraligy dorostu. Karlovy Vary dokázaly potvrdit roli favorita a zvítězit na ledě Olomouce 2:1. Podíl na obou gólech Varů měl Martin Frk. Na první přihrál, druhý sám dal.
Extraliga dorostu, 17. kolo, pá 31.10.2008, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
1:2
0:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 60. Králík (Zona) - 36. Záhora (Frk), 59. Frk. Rozhodčí: Dědek – Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6, navíc Frk (KVA) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Olomouc: Lukáš - Kostelník, Škůrek, Němec, Jergl, Dufka, Kvapil, Schejbal - Kebza, Novotný, Konečný, Piačka, Husák, Zítka, Zona, Králík, Boček, Koryčanský, Lehečka, Machala.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Frk, Švec, Táborský, Winkler, Sýkora, Zadražil, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora.

Úvodní třetina souboje mezi šestnáctým a osmým celkem tabulky příliš zajímavé podívané nenabídla. Kromě šesti menších trestů sice diváci sledovali vyrovnané utkání, náznaky šancí se střídaly na obou stranách, gólmani však kralovali. Proto se po dvaceti minutách odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Ani ve druhém dějství si trestoměřiči na nedostatek práce stěžovat nemohli. Téměř neustále někdo zahříval trestnou lavici. Rozhodčí vylučovali na obou stranách, hra se totiž postupem času přiostřila. Góly ale nepadaly. Velkou šanci měli karlovarští Záhora s Frkem, kteří zcela osamoceni najížděli na domácího brankáře Lukáše. Frk ovšem v brankovišti netrefil přihrávku.

V polovině utkání mohl hosty poslat do vedení Švec, který přebruslil ve vlastním oslabení obránce, ale svůj blafák nedotáhl do konce. Na druhé straně se do vyložené příležitosti také v početně deficitním stavu dostali Králík s Lehečkou. První jmenovaný však gólmana Honzíka překonat nedokázal.

Na úvodní trefu se tedy muselo čekat až do šestatřicáté minuty. Olomouc vyprodukovala hrubku při rozehrávce, čehož využil Frk. Ten sice svou ránou Lukáše ještě nepřekonal, ale alespoň ho dostal mimo bránu. K odraženému puku si následně nabruslil Daniel Záhora, a ten měl před prázdnou kasou Olomouce jednoduchou pozici – 0:1.

Ve třetím dějství jakoby se oba týmy polepšily. Přestalo se vylučovat a hrály se dlouhé pasáže bez přerušení. Ovšem branky stále nepřicházely. Hanáci se snažili srovnat, karlovarská obrana však byla pevná. Definitivní rozluštění přišlo dvě minuty před koncem. Martin Frk si nabruslil od levého kruhu k brance a bekhendem pžekonal Lukáše - 0:2.

Olomouc se však ještě nevzdala a zdramatizovala závěr. Minutu před závěrečnou sirénou se prosadil Lukáš Králík. Víc ale domácí nestihli. Karlovy Vary zvítězily 2:1.

Jaroslav Stuchlík (trenér Olomouce): Soupeř měl svou kvalitu a narozdíl od nás úspěšně potrestal chyby, které jsme vyrobili. My jsme z jejich chyb bohužel nebyli schopni skórovat. Ten gól v závěru, to už byla křeč. Měli jsme málo času, abychom to otočili nebo s nepříznivým stavem něco udělali. Gól měl přijít dřív. Myslím, že rozhodčí byl v prvních dvou třetinách úzkostlivý. Výsledek to ale neovlivnilo. V první třetině měl soupeř převahu i díky přesilovkám. Fauly tam ale opravdu byly.

Jaromír Kverka (asistent trenéra K. Varů): Bylo to hrozně těžké utkání. Věděli jsme, že Olomouc uhrála většinu svých bodů doma. Trochu jsme se toho obávali, ale naštěstí jsme to zvládli. Jsem hrozně rád, protože hlavní trenér Mlejnek tady vyhrál poprvé v životě. Všechno je jednou poprvé. Rozhodčí pískal výborně. Potom, co jsme dali gól, jsme už hráli na jedna nula. Je to trošku riskantní, ale naštěstí jsme dali na dva nula. Pak v závěru sice trošku byly nervy, ale dopadlo to dobře.