Dorostenci zdolali Piráty až po nájezdech

St. dorost: HC Energie - Piráti Chomutov 4:3sn (0:2, 1:0, 2:1) Karlovarští starší dorostenci narazili v dalším kole své soutěže na Piráty z Chomutova. Vyhecované utkání skončilo po šedesáti minutách nerozhodně a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch Energetiky podržel brankář Jakub Frček (na snímku) a bonusový bod tak zůstal v lázeňské metropoli.
Extraliga staršího dorostu, 28. kolo, čt 13.12.2012, KV Arena
Chomutov
4:3sn
0:2, 1:0, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 27. Osmík (Beránek, Gorčík), 43. Gorčík, 59. Kohout (Dvořák), 65. Gorčík - 2. Kaše, 20. Kaše (Cestr, Wágner), 46. Wágner (Kaše, Cestr). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
Karlovy Vary: Kuchař (21.Frček) - Dvořák, Vaněk, Bláha, Šafář, Michálek, Veverka (C) - Molnár, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Janás, Čejka, Kohout
Chomutov: Lukeš (Staněk) - Meliško, Páleník, Ringler, Hierman, Pokorný, Šmíd, Cestr - Krstev, Bednář, Kašpar, Pastyřík, Macháček, Vlastník (C), Kaše, Veselý, Wágner, Strunz

Zápas začal hodně zostra. Hned po několika vteřinách zahrozil jeden z karlovarských mladíků, ale Lukeše nepřekonal. Na druhé straně se po hezké akci dostal k puku David Kaše, který poslal Piráty do vedení. Poté se oba týmy tlačily dopředu, ale dominovali brankáři. V polovině dvanácté minuty sebral v oslabení domácí Martin Kohout puk poslednímu chomutovskému brankáři a řítil se sám na Lukeše. Domácí mladík zkusil technickou střelu, ale Lukeše nepřekonal a stav utkání se tak neměnil. Druhá branka padla těsně před první sirénou a opět ji vstřelil hostující David Kaše, který byl na konci hezké akce.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Po necelých třech minutách se řítil sám na Frčka, který nahradil v brance domácích Kuchaře, Jiří Vlastník, ale domácího muže v masce nepřekonal. O dvě minutky později jel sám na Frčka chomutovský Radek Veselý, ale ani on neuspěl. Ve 27. minutě se nejlépe zorientoval před brankou Pirátů Martin Osmík, který poslal puk za bezmocného Lukeše a snížil na rozdíl jedné branky. O čtyři minuty později mohl zvýšit vedení Pirátů Martin Strunz, ale z bezprostřední blízkosti karlovarského brankáře neprostřelil. Z následné akce mohl vyrovnat domácí Alexandr Molnár, ale ani on nebyl úspěšný a stav utkání se tak neměnil. Na konci druhé periody byli aktivnější mladíci z Chomutova, ale branka už nepadla a Piráti tak vedli po čtyřiceti minutách o jeden gól.

Třetí perioda začala hodně zostra. Už po třech minutách bylo nařízeno trestné střílení, které ale hostující David Kaše neproměnil. O pár vteřin později si vzal puk u svojí branky Sebastián Gorčík, který se proháčkoval až před Lukeše a nadvakrát ho překonal. V další velké šanci se ocitl domácí Osmík, ale ten na Lukeše nevyzrál. Ve 46. minutě si na přihrávku z levé strany počkal hostující František Wágner, který hezkou střelou poslal Piráty opět do vedení. Ke konci zápasu se snažil vyrovnat Daniel Hroch i Martin Kohout, ale ani jeden Lukeše neprostřelil. Minutu a půl před třetí sirénou se dostal k odraženému puku opět Martin Kohout, který byl tentokrát úspěšný a vyrovnal. Po šedesáti minutách tak utkání skončilo nerozhodně 3:3 a na řadu přišlo prodloužení.

V prodloužení se hrálo opatrně, přesto se do velké šance dostal Sebastián Gorčík. Ten z pravého kruhu propálil Lukeše, puk mu prošel mezi betony, ale šel těsně vedle pravé tyčky. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první se prosadil Sebastián Gorčík, který chytrou střelou propálil Lukeše. Hned v další sérii uspěl Radomír Vaněk, který tak vystřelil bonusový bod karlovarské Energii.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Vstup do utkání se nám nepovedl podle představ. Hned ve druhé minutě jsme vyrobili chybu a dostali lacinou branku, která to utkání nasměrovala k tomu, že jsme byli v křeči. Soupeř měl do poloviny zápasu víc ze hry. Nám se nedařilo tak, jak jsme chtěli, ale myslím si, že hráči bojovali, dřeli a nakonec to dotáhli k remíze. Po dlouhé době jsme dokázali vyhrát v nájezdech, za což jsme samozřejmě rádi, ale k tomu našemu cíli nám chybí bod.

Luboš Sláma (Piráti Chomutov): Byl to vyrovnaný zápas. V první třetině byli lepší domácí, ale my jsme se dostali do vedení. Ve druhé periodě jsme byli zase lepší my, ale zbytečně jsme inkasovali. Na konci třetí periody jsme vyrobili chybu a domácím se podařilo vyrovnat. V nájezdech měli větší štěstí domácí a získali ten bonusový bod. Naši kluci se musí zamyslet nad tím, jak se brání a musí začít hrát trpělivě. Domácím bych chtěl pogratulovat.