Druhý mečbol neproměněn, ml. dorost končí

MD: HC Energie - HC Sparta Praha 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Stejně jako jejich starší kolegové, vypadli i mladší dorostenci hned v prvním kole play-off se Spartou Praha. V rozhodující třetím utkání série nedokázali v domácím prostředí zužitkovat střeleckou převahu, zatímco soustředěný soupeř nekompromisně trestal jejich chyby. Jedinou karlovarskou branku vstřelil obránce Filip Bernáth (na snímku).
Extraliga mladšího dorostu, CF3, ne 13.3.2016
Sparta
1:3
0:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 37. Bernáth – 15. Havlín (Haš, Kropáček), 20. Čermák (Rubeš, Čížek), 50. Vitouch (Havlín, Kropáček). Rozhodčí: Knapík – Coubal, Goltsch. Vyloučení: 5:7, navíc Havlín (KVA) 10 min. a Šik (KVA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 269. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Cankov, Poizl, Doubek, Klejna, Zavřel, Ptáček – Holub, Maydl, Černý, Šťastný, Křemen, Hudečka, Pištěk, Šik, Prošek, Novotný
Sparta: Škorpík – Bureš, Haš, Tůma, Hadamczik, Havlín, Kozák – Pšenička, Prymula, Čermák, Pika, Kropáček, Rubeš, Vitouch, Dani, Arnošt, Čížek, Čech

Do utkání vstoupili aktivněji energetici, kteří se od prvních minut dostávali do dobrých příležitostí. Jejich tlak pak umocnilo i vyloučení Čížka za nedovolené bránění. Sparťané však i s velkým přispěním brankáře Škorpíka situaci ustáli a zhruba od desáté minuty dokázali hru vyrovnat. V 15. minutě se pak dokonce ujali vedení, když nahození od modré tečované Ondřejem Havlínem skončilo až v síti. Inkasovaná branka Karlovarské rozhodila, což se projevilo na rostoucím počtu chyb v defenzivě. Jednu z nich ještě před přestávkou potrestal Erik Čermák, který měl zcela sám před bránou snadnou práci. Do kabiny si tak hosté odnášeli dvoubrankové vedení.

Prostřední perioda měla méně divoký průběh. Domácí si vzhledem ke skóre museli udržovat mírnou aktivitu. Proti soustředěné defenzivně Sparty se však do gólových příležitostí příliš často nedostávali. Pražanům jistým výkonem dále velmi pomáhal brankář Škorpík. Ve 26. minutě byli hosté blízko třetí branky, dezorientovanému Kašparovi puk propadl za záda a poskakoval na brankové čáře. Na druhé straně Energie ve 29. minutě nastřelila tyč. Na ledě se postupně začalo i přiostřovat, z čehož pramenila vyloučení na obou stranách. Energii se ve 37. minutě podařilo jednu z přesilovek využít, puk do sítě dokázal propasírovat Filip Bernáth. Sparťané se pak snažili především o to, aby do přestávky neinkasovali, což se jim i díky vyloučení Proška podařilo.

Třetí třetina se nesla především ve znamení vyhrocených emocí a mnoha vyloučení. Hned v úvodu měli sparťané šanci v podobě půlminutové přesilovky 5 na 3, Energie se však s přehledem ubránila a dál živila svou šanci. Podstatně hůře bylo s domácími od 50. minuty. Série vyloučení vyprázdnila led, chvíli se dokonce hrálo ve třech na obou stranách, a více prostoru nakonec využili hosté. David Vitouch si nabruslil až za domácí obranu a blafákem přelstil Kašpara. Dvoubrankový náskok už byl nad síly domácích. S časem přibývala i nervozita na straně domácích, kterým nakonec nepomohla ani power-play. Tu navíc předčasně ukončilo Šikovo vražení na hrazení, za které domácí kapitán inkasoval vyšší trest. Po 60 minutách se tak z postupu radovali hokejisté Sparty.