Dukla zdolala karlovarské starší dorostence, z Jihlavy odjíždějí bez bodu

SD: HC Dukla Jihlava - HC Energie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Jihlavská Dukla napravila svůj osmigólový debakl, se kterým v prosinci odjela z karlovarského ledu, a zvítězila čtyřbrankovým rozdílem. Přestože se jednalo o vyrovnané utkání, co se střel na branku týče, vstřelili karlovarští energetici první a zároveň poslední branku až ve třetí třetině, kdy už na kontě měli čtyři inkasované. V závěru Dukla své vedení ještě navýšila, a tak energetici odjíždějí bez bodu. O jediný gól karlovarského mužstva se postaral Matěj Kurfürst. Další utkání čeká dorostence již v sobotu 30. ve 12:00 na ledě Havlíčkova Brodu.
Extraliga staršího dorostu, II. 9, pá 29.1.2016, Horácký zimní stadion
Jihlava
5:1
1:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 5. Strnad (Mejzlík), 32. Berka (Kadleček, Adam), 35. Berka (Adam, Kadleček), 37. Vrátný (Čermák), 57. Strnad (Oščádal, Mejzlík) – 46. Kurfürst (Horký). Rozhodčí: Jan Doležal - Jaroslav Kuřítko, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci:78. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Jihlava: Šťastný – Huňáček, Vála, Vrátný, Mareš, Stark, Krtek – Oščádal, Mejzlík, Strnad – Jindra, Heinrich, Čermák – Berka, Hrbatý, Adam – Kadleček
Karlovy Vary: Beran (38. Fuksa) – Vápeník, Štaif, Pátek, Klejna, Bernáth, Hrůša – Hotěk, Kurfürst, Tamáš – Slabý, Bečka, Prošek – Šála, Pastyřík, Horký – Tlačil

Lepší vstup do utká měla domácí Dukla, která si svojí aktivní hrou vytvořila menší převahu a odměnou jí za to byl gól již ve 4. minutě utkání. Tomáš Mejzlík našel zpoza branky osamoceného Milana Strnada, který byl zcela sám před gólmanem Beranem a dopravil kotouč za jeho záda. Jihlava byla i po vstřeleném gólu mírně lepším týmem a Karlovy Vary hrozily především z rychlých protiútoků. V 9. minutě měli hosté první první větší šanci v zápase, když musel vytáhnout kvalitní zákrok gólman Šťastný. Na druhé straně z rychlého protiútoku nastřelil jihlavský Mejzlík pouze tyč soupeřovi brány. Do kabin se tak šlo s jednobrankovým náskokem pro Duklu.

To druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla, když tempo hry poněkud opadlo a hrálo se převážně ve středním pásmu. Na větší šanci se čekalo až do 30. minuty, když se Energie dostala do rychlého přečíslení 3 na 2, ovšem i tentokrát byl brankář Šťastný bezchybný. Od této chvíle převzala Jihlava úplnou iniciativu a zanedlouho hned skórovala. Josef Berka vstřelil druhý gól Dukly, když ho hostující obrana nechala trestuhodně osamoceného před bránou. O dvě minuty později přidal Josef Berka svůj druhý gól v zápase a Dukla už kontrolovala vývoj utkání. Ve 37. minutě bylo pro Jihlavu ještě veseleji. Další gólovou trefu si připsal Josef Vrátný a Jihlava vedla již o čtyři branky.

V závěrečné třetině se podařilo hostujícímu celku snížit zásluhou Matěje Kurfürsta, který zužitkoval přesilovou hru Karlových Varů. Po zbytek třetiny Dukla pohodlně hlídala svůj bezpečný náskok a čekala na rychlé brejky. Jeden z nich zužitkoval v 56. minutě Milan Strnad, který přidal pojišťovací gól Jihlavy. Jihlava tak nakonec porazila Karlovy Vary 5:1 a připsala si tři body do tabulky.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Chtěli jsme Karlovým Varům oplatit porážku z prvního zápasu, který jsme u nich vysoko prohráli. Kluci dnes plnili to, co jsme od nich chtěli, navíc nám dobře zachytal gólman. S třemi body jsme spokojeni a chtěl bych klukům za výkon pogratulovat.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Nejprve musím pogratulovat Dukle k dnešní zasloužené výhře. Hodně jsme jí to ale ulehčili. V naší hře chyběla bojovnost, nasazení, agresivita, nechodili jsme do soubojů. Byli jsme dnes Jihlavě pouze sparringpartnerem.