Energetici si dali první vánoční dárek, vezou body ze Znojma

HC Znojmo - HC Energie 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Vánoce budou letos v Karlových Varech veselé. Svým dílem k tomu přispěli i hokejisté Energie, kteří ve svém posledním utkání kalendářního roku dokázali sebrat všechny tři body Znojemským orlům. Nebylo to ale nic snadného! Domácí byli dvakrát ve vedení, ve třetí třetině hráli dvě předlouhé dvojnásobné přesilovky, díky nimž dokázali srovnat na 3:3. Jenže na vyrovnání bleskově odpověděl Marek Melenovský (na snímku) a vše zpečetil do prázdné branky Petr Kumstát. Skvělý zápas odehrál i dvoubrankový kapitán Skuhravý. Druhou trefu Západočechů v pořadí přidal Ondřej Němec, čímž se postaral o 100. gól Energie v sezoně. Tak a teď na chvilku k vánočnímu stromku a pak rychle na Spengler Cup!
O2 extraliga, 33. kolo, út 23.12.2008, Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:5
1:0, 1:3, 1:2
Branky a nahrávky: 8. Meidl (Tesařík), 24. Rýgl, 49. Dopita (Selingr) - 21. Skuhravý (Kumstát, Řezníček), 28. Němec (Prošek), 40. Skuhravý (Košťál), 51. Melenovský (Němec), 60. Kumstát. Rozhodčí: Homola - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 6:12, navíc Mudroch (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3547. Nejlepší hráči: Václav Meidl - Václav Skuhravý
Znojmo: Trvaj - Tesařík, J. Mrázek, Chvátal, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Kotaška, Rýgl - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Demel - Beroun, R. Procházka, M. Růžička
Karlovy Vary: Mensator - K. Černý, Mudroch, Řezníček, Duben, Prošek, Němec, Dobroň, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťal - Dej, Kristek, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zucker, Jakub Bauer, Zaťovič

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří si v prvních minutách vypracovali několik dobrých příležitostí. Melenovský, Skladaný i Řezníček si však vylámali zuby na pozorném Trvajovi. Domácím pomohli přesilové hry, v první se teprve rozehrávali, aby v té následující udeřili. Tesařík se na modré zmocnil kotouče, nic nevymýšlel a nahodil jej na Mensatora, před kterým dokázal ještě tečovat Václav Meidl. V polovině třetiny oba celky nevyužily po jedné stoprocentní šanci. Melenovského první pokus vytáhl Trvaj lapačkou, ovšem puk se vrátil ke karlovarskému útočníkovi, na nějž se smála prázdná klec, do té však vlétl obětavý Haman a střelu zblokoval.

Na druhé straně se snažili za ležícího Mensatora propasírovat puk Kucharczyk s Dopitou, ovšem strážce hostující svatyně odolal. V nabídnuté karlovarské přesilovce měli paradoxně největší šanci domácí, ale akci dva na jednoho skvěle vyřešil obránce Prošek. Po úvodní části si tak odnášeli Orli jednobrankové vedení.

Druhou dvacetiminutovku začínali hosté v početní výhodě a po devatenácti sekundách ji dokázal proměnit Václav Skuhravý. Za necelé tři minuty však vrátil Znojmu vedení sváteční střelec Martin Rýgl, jenž od modré propálil Mensatora. Domácí mohli přidat další branku v přesilovce, avšak po jejím skončení se vyrovnání dočkaly Vary. Střela Ondřeje Němce cinkla o tyč i břevno a nakonec zamířila do sítě. Po Pechově akci mohl hostující bek přidat druhou branku, ovšem radost mu pokazil Plášek, který před odkrytou klecí padl do jeho rány. Velké příležitosti spálili na druhé straně Růžička s Meidlem, kteří nedokázali propasírovat puk do sítě. Když už to vypadalo po čtyřiceti minutách na nerozhodný stav, prosadil se po zmatku v Trvajově brankovišti Václav Skuhravý.

Do třetí dvacetiminutovky vstupovaly Karlovy Vary opět s výhodou jednoho hráče v poli, ale až na šanci Čutty si nic nebezpečného nepřipravily. O chvíli později však obral za domácí klecí Bičánka o puk Skuhravý, jemuž zmařil radost z hattricku Trvaj. Domácí dostali ideální možnost k vyrovnání, ale dlouhou přesilovku pěti proti třem využít nedokázali. Rozhodčí jim však tuto výhodu nabídli za chvilku znovu a tentokrát se po přesné přihrávce Selingra trefil Jiří Dopita. Za necelé dvě minuty se při přesilovce předvedl i soupeř a zásluhou Marka Melenovského se Vary znovu ujaly vedení. Hosté ve zbylých minutách poctivě bránili a v závěrečné power play Znojma pečetil výsledek gólem do prázdné branky Petr Kumstát.

Radim Rulík (Znojmo): Strašně mě mrzí, že před vynikající atmosférou, kterou znojemští diváci vytvořili, jsme je před Vánoci nepotěšili. Nemyslím si, že vyhrálo lepší mužstvo, ale souhlasím s tím, že to byl vyrovnaný a bojovný hokej, ve kterém uspěl šťastnější tým. Byl to bruslivý zápas plný nasazení, my s Vary vždy hrajeme vyrovnané zápasy. Pokud chceme bojovat o vyšší umístění, než je třinácté místo, je potřeba, abychom tyhle zápasy zvládali.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): Viděli jsme rychlé a důrazné utkání se šťastným koncem pro nás. Jsme rádi, že se nám zde podařilo získat tři body, protože teď jedeme na turnaj do Davosu, takže to pro nás bylo důležité vítězství. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za bojovnost a obětavost, kterou dnes předvedli.