Energie načala play-out s prázdným kontem

HC VÍTKOVICE STEEL - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Energetici už mají premiéru v letošním play-out za sebou. K prvnímu utkání vyrazili na horký vítkovický led, na němž se Karlovarským v této sezóně vůbec nedařilo. Tentokrát se sice hosté velmi dlouho drželi, ale nakonec ve druhé třetině přece jen inkasovali, když přesně zamířil bývalý energetik Hovorka. Ostravané následně přidali ještě další dva zásahy a zajistili si pohodlné vítězství.
Tipsport extraliga, OUT1, út 8.3.2016
Vítkovice
3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: Hovorka (Olesz, Čerešňák), 45. Kovář (Strapáč, Balán), 56. Hovorka (Balán, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 3 393. Střely na branku: 33:9. Zblokované střely: 11:16. Hity: 12:13. Vhazování: 28:36.
Vítkovice: Bartošák – Kovář, Čerešňák, Philipp, Štencel, Klok, Sloboda – P. Kafka, Hlinka, Olesz – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Hovorka, Balán, Tomi – Němec, Strapáč, Szturc
Karlovy Vary: Habal – Baránek, Benák, M. Rohan, J. Tomeček, Dvořák, Redlish – Vachovec, Haščák, Huna – T. Rohan, Kůs, Svoboda – Rachůnek, Marosz, V. Tomeček – Vrána, Gríger, Gorčík

Oba týmy nakročily do úvodního utkání skupiny o umístění velmi opatrně a podle toho to na ledě také vypadalo. K vidění nebylo téměř nic, až na dvě vyloučení, tedy jedno na každé straně, která však také ničemu nenapomohla a už vůbec ne napověděla. Asi největší šanci třetiny měl Huna, který se blýskl samostatným únikem, který však nevyřešil nejlépe. V závěru mohl ještě otevřít skóre Zdráhal, který však v přečíslení Habalovu branku z dobré pozice minul, a tak se do šaten odcházelo za nepozměněného stavu.

Ve druhé třetině už sledovali diváci o něco pestřejší utkání. Hned zkraje se muselo po menší potyčce hrát na obou stranách ve čtyřech a v této fázi neměl k vsítění daleko opět Huna, kterého našel přesně Haščák, ale první jmenovaný kotouč před prázdnou brankou minul. O chvíli později se zase musel soustředit Habal, když se před ním z ničeho nic ocitl Němec, který však svou kličkou mezi betony neuspěl.

Litovat ale dlouho nemusel, vzápětí totiž Vítkovice dokázaly využít početní výhodu a dostaly se do vedení. Olesz uvolnil na levé straně Marka Hovorku, a ten přesným zásahem rozvlnil síť. Pro druhou desetiminutovku už se však celky vrátily k původnímu nasazení a tempu, a tak už se nic tak zajímavého až do konce třetiny nedělo.

Také závěrečné dějství probíhalo v opatrném duchu z obou stran, více štěstí se však přiklonilo k domácím, kteří dokázali využít zmatku v karlovarském pásmu a odskočit soupeři na slibný rozdíl dvou branek. K puku se v kruhu nečekaně dostal Strapáč, který jej dokázal podržet mezi třemi protihráči, které na sebe navázal a poté před brankou našel úplně volného Lukáše Kováře, který puk zpracoval a bekhendovou zadovkou jej zasunul mezi Habalovými betony do brány.

Ani to však Energii nijak zvlášť nenabudilo a i nadále vyčnívaly spíše Vítkovice. Nejprve měl skvělou šanci ujíždějící Olesz, ale toho ještě dokázal zastavit Dvořák. V šestapadesáté minutě však osud utkání zpečetilo trio bývalých energetiků, když puk po přihrávkách Karola Slobody a Stanislava Balána do mezikruží dostal Marek Hovorka, pouze napřáhl hůl a tvrdou střelou Habala prostřelil.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): První třetina byla oboustranně vyrovnaná. Ve druhé jsme se ale dostali hodně do tlaku díky přesilovkám. Měli jsme několik situací dva na jednoho, přesilovku pět na tři, ale znovu jsme to nevyřešili gólově a to se s námi táhne celou sezonu. Nechci snižovat kvalitu Karlových Varů, ale tohle se nám tady proti jiným týmům nenaskytlo. Aspoň jeden gól z toho prostě musíme dát, proto jsme ve skupině o záchranu. Na druhou stranu z defenzivní strany jsme dneska podali solidní výkon.

Karel Mlejnek (Karlovy Vary): Chtěli jsme se koncentrovat na vstup do zápasu. Myslím, že jsme se první třetinu drželi toho, co jsme chtěli hrát. Bohužel ve druhé třetině jsme hodně faulovali, byli jsme hodně v oslabení. Domácí se ujali vedení a tyto síly nám chyběly v závěrečné třetině. Naše útočná fáze hry byla dneska bohužel nulová. Domácí zaslouženě vzali tři body.