Energie odjela z Liberce s nepořízenou

Zápas v Liberci se karlovarským hráčům příliš nepovedl. Bílí Tygři, kteří v přípravě z jedenácti zápasů vyhráli jen dva, si postupně vypracovali čtyřgólový náskok. Zápas energetici definitivně ztratili během necelých minut ve třetí třetině, kdy inkasovali dvakrát. Čestný gól vstřelil deset minut před koncem Jakub Kraus. Do začátku extraligy čekají karlovarské hokejisty ještě dva zápasy, oba doma - příští pátek s Kladnem a poté v neděli s Plzní.
Přípravné zápasy, přát., út 26.8.2003, Svijanská aréna
Liberec
4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky: 7. Moravec, 22. Procházka, 45. Musil (Holub) , 47. Korhoň (Krstev, Straka) - 50. Kraus. Diváci: 700.
Liberec: Svoboda - Moravec, Šmíd, Jiruš, Krstev, Ovčačík, Kočí, Čakajík, Holub - Korhoň, Straka, Hájek - Rozsíval, Plodek, Procházka - Novák, Kašpařík, Musil - Jech, Šulc, Klimenta
Karlovy Vary: Franěk - Ptáček, Galvas, Bauer, Krajíček, Rodin, Vantroba, Kivoň, Toms - Němčický, Lipianský, Pech - Kraus, Pavliš, Skuhravý - Bednařík, Bacul, Polák - Košťál, Netík, Kumstát

Domácí vstoupili do utkání s důslednou obranou. První šanci mohli diváci ve Svijanské aréně vidět až ve 3. minutě, kdy se před Fraňka dostal Korhoň. Hned v 5. minutě ideálně předložil Jiruš Kašpaříkovi, který má před sebou pouze prázdnou bránu. Ve skórování mu však brání hvizd hlavního rozhodčího pro ofsajd. Co se nezdařilo centrovi libereckého třetího útoku, dokáže o malou chvíli později obránce Jiří Moravec. Na červené dostává ideální pas a z prostoru levého kruhu nachází skulinu mezi Fraňkovými betony (1:0).

První náznak šance hostující Energie Karlovy Vary přichází až v minutě desáté. To pozornost vychladlého Svobody prověří Vantroba. Poté se objeví před domácím brankářem dvojice Němčický - Lipianský, aby hned v následující šanci, největší Karlovarských v první třetině, jen těsně minul ze samostatného nájezdu pravou tyč Bednařík. V 17. minutě dochází k prvnímu vyloučení. Za katr putuje domácí Jech. Přesilová hra netrvá dlouho, neboť jeden z útočníků Energie je vyloučen za vysokou hůl. V samém závěru prvního dějství střílí již v přesilové hře Procházka, puk se jen zavrtí nad Fraňkovou klecí.

Do druhé části vstupují Bílí Tygři s výhodou jednoho muže v poli navíc. Krátká přesilovka je ale nevyužita. V pokračujícím tlaku vybídne Rozsíval najíždějícího Stanislava Procházku a ten sražený puk posílá do karlovarské branky podél ležícího Fraňka podruhé. Domácí jsou lepší, lehce bruslí a dostávají se do dalších šancí. V 26. minutě putuje na trestnou lavici hostující Rodin a Tygři si před Fraňkem doslova otevřou střelnici. Ve velké šanci je Musil, s bezmocným gólmanem Energie však míjí i jeho svatyni. Z uctivé vzdálenosti pak střílí Jiruš, Franěk jen s problémy likviduje.

Mezi 27. - 29. minutou putují za katr hned tri hokejisté po dvou hostujících hráčích je to bohužel i Jiruš. Situace pět na tři trvá velmi krátce. Po návratu Karlovarských se dostává do šance mladý Polák, zřejmě nejlepší hráč Energie v dnešním utkání. Svoboda je však připraven a mladého útočníka vychytá. Pět minut před koncem nebezpečně střílí Krstev, hostujícího brankáře atakuje ještě Rozsíval. Ani on však nedokáže Fraňka překonat. Za stavu 2:0 odcházejí aktéři do kabin.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji hosté. Dvojice Netík - Kumstát dala vyniknout Svobodovi v tygří kleci. A že platí nedáš dostaneš stále i pro liberecké hokejisty, to si mohl hned z následující akce připomenout Musil, který dostal ideální přihrávku od Holuba, aby našel skulinku u pravé Fraňkovy tyče 3:0. Ve 47. minutě po ose Straka - Krstev putuje puk na najíždějícího Korhoně a ten rozsvěcí červené světlo za Fraňkem počtvrté. Domácí jsou při chuti a přehrávají Energii svým pohybem.

V 50. minutě se poprvé prosazují hosté, když recept na domácího brankáře Svobodu nachází Kraus a upravuje tak na 4:1. Hned v další šanci, při přesilové hře, ujíždí Kumstát. Domácí brankář je však připraven i na jeho dorážku. V závěrečných minutách ještě zahrozí Jiruš a dvojice Kašpařík - Šulc. Jejich akce postrádá jediné a to gól. Nádherné uvolnění a výměna puku bohužel končí postavením útočícího hráče v brankovišti. Zápas končí zaslouženým vítězstvím domácích 4:1.