Energie odjíždí z Třince s nepořízenou

T ř i n e c - V důležitém souboji o play-off nedokázala karlovarská Energie bodovat na ledě Ocelářů Třinec. Ve velmi vyrovnaném utkání šli do vedení v 18.min domácí brankou Zdeňka Pavelka. Na další puk v síti se však čekalo až do 53.minuty. Místo kýženého vyrovnání Karlových Varů využil domácí Filip Štefanka přesilovou hru a když v předposlední minutě přidal třetí branku Melenovský, bylo rozhodnuto! Energie si z Třince odváží prohru 0:3, po třetinách 0:1, 0:0, 0:2.
Tipsport Extraliga, 42. kolo, út 20.1.2004
Oceláři Třinec
3:0
1:0; 0:0; 2:0
Branky: 18. Pavelek (Melenovský,Janků), 53. Štefanka (Král,Pletka), 59. Melenovský (Pavelek). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:8, navíc Bauer a Skuhravý (oba KVA) 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 2919.
Oceláři Třinec: Vojtek - Hunkes, Malinský, Žabka, Jančařík, Všetečka, Štefanka, Houdek, Procházka - Kucharczyk, Král, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Martynek - Vítek, Hebar, Ivan.
Karlovy Vary: Barta - Hájek, Ptáček, Gavlas, Vantroba, Bauer, Rodin, Grof - Němčický, Alinč, Tvrdík - Bednařík, Lipianský, Jantovský - Kraus, Skuhravý, Kumstát - Košťál, Polák, Netík.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Během úvodních dvou minut vyzkoušel Libora Bartu Pletka a Všetečka, který trefil horní tyčku. Úvodní nápor Ocelářů navíc umocnilo vyloučení Rodina. V prvních pěti minutách bylo v pásmu Energie pořádné horko, ale Barta svůj tým podržel. Teprve v šesté minutě se poprvé zahřál i Martin Vojtek a to díky tvrdé střele Tvrdíka ze dvou metrů, při níž byl karlovarský útočník faulován. V následující přesilové hře Energie nedokázala úspěšně vystřelit. Naopak na konci deváté minuty předvedli pěknou akci domácí. Melenovský zmátl obranu a přihrál na exkarlovarského Pavla Janků. Ten projel mezi překvapenými obránci a vystřelil. Barta opět odolal! Hrál se hokej, v němž jednoznačně dominovaly obrany, šancí na obou stranách bylo poskrovnu. Na konci sedmnácté minuty měl blízko k otevření skóre Vantroba, jeho střelu kryl Vojtek s velkou dávkou štěstí. Hned z protiútoku udeřili domácí. Melenovský a Janků rozjeli brejkovou akci, na jejímž konci stál Zdeněk Pavelek - 0:1. Třinec vystrčil drápky naplno a začal sekat, přesto se již do konce třetiny neprosadil. Před koncem úvodní části si ještě hráči zpestřili odchod do kabin hromadnou bitkou, do níž se na obou stranách zapojily celé manšafty.

V úvodu druhé třetiny měla Energie minutovou výhodu dvou mužů v poli. Paradoxně však více nebezpeční byli domácí díky pokusům Krále a Malinského. Teprve za herního stavu 5 na 4 Karlovy Vary začaly hrozit. Obránce Richard Bauer nastřelil dokonce tyčku! Na toto odpověděli domácí dvěma tyčkami. V přesilové hře při vyloučení Skuhravého orazítkovali bartovy tyče Jančařík a Žabka. V témže oslabení ujel do nájezdu Bednařík, ale Vojteka nepřekonal. Střela střídala střelu, oba brankáři ale odváděli svou práci velmi dobře. Především Libor Barta čaroval po střelách Štefanky a Pavla Janků. Hosté mocně udeřili v poslední pětiminutovce. Nejprve se nadvakrát snažil prosadit Lipianský, poté stejný hráč neuspěl ve spolupráci s Jantovským. Několik vteřin před koncem prostředního dějství neuspěl proti karlovarskému fantómovi v brance Pletka.

Poslední třetina začala velmi opatrně. Lepšího spádu nabrala až po vyloučení Bordowského na začátku 46.minuty. Cíl si však nenašla ani střela Ptáčka, ani Bednaříka. Třinec nadále držel hubené vedení. Zlomit prokletí vojtekovy branky se pokusili z úniku Jantovský a Bednařík, opět neúspěšně. Skóre se měnilo až při vyloučení Skuhravého za hru vysokou holí na konci 53.minuty. Nabídnutou početní výhodu bleskurychle využil Filip Štefanka bombou od modré čáry přímo pod víko – 0:2. Třinec získal potřebnou pohodu, naopak trápící se Energie již nedokázala odpovědět. Závěr zápasu se tak nesl ve znamení domácího náporu, který vyústil ve třetí branku. Marek Melenovský si sjel před branku a uzavřel skóre utkání - 0:3.

Nejlepší hráči utkání: Libor Barta (KVA), Filip Štefanka (TŘI).

Pavel Marek (Třinec): "Bylo to vítězství naší disciplíny. Mužstvu musím poděkovat, že hrálo celý zápas nesmírně trpělivě, neboť vývoj nasvědčoval tomu, že jeden gól může být rozhodující. Proto jsem rád, že se tým nenechal strhnout k naší typické nátlakové hře."

Richard Farda (Karlovy Vary): "Hrál se vyrovnaný, bojovný a tvrdý zápas, který asi rozhodla naše chyba v závěru první třetiny a následný gól. Předtím jsme nevyužili šance, byla tam i tyčka, ale na kdyby se ve sportu nehraje. Když Třinec potvrdil stav druhým gólem, byli jsme už bez šancí."