Energie opět potvrdila sílu v závěru zápasu

HC Energie - HC Lasselsberger Plzeň 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Opět až v posledních sekundách rozhodli energetici o svém druhém vítězství v letní přípravě. Tentokrát se obětí drtivého závěru stala Plzeň, kterou o remízu připravil v 60. minutě parádní dělovkou do horního růžku Josef Řezníček. Výborně se ve své premiéře uvedl i Vladimír Machulda, jenž si připsal obě finální nahrávky a navíc byl úspěšný i v přidaném penaltovém rozstřelu. V něm však nakonec slavili dílčí úspěch hosté.
Příprava, přát., út 1.8.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Plzeň
2:1
1:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 17,Kraft (Machulda), 60. Řezníček (Machulda) - 57. Benák (Malinský). Rozhodčí: Turčan. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Trestná střílení Proměnili: Machulda, Skuhravý, Řezníček - Šindel, Král, Benák, Carteli. Neproměnili: Kraft, Balázs, Machulda - Rataj, Padělek.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Galvinš, Kloz, Ustrnul, Řezníček, Němec - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Procházka, Pech, Košťál - Dvořák, Kraft, Machulda - Borovanský, Tvrdek, Bauer Jakub
Plzeň: Málek - Pulpán, Trnka, Benák, Malinský, Carteli, Trojovský, Nedoma, Vobořil, Mazanec - Kouba, Král, Ludvík - Padělek Aleš, Kracík, Vorel - Zelenka, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský

Přestože již energetici v letošní přípravě jedno utkání odehráli, očekávaná výhoda na jejich straně vidět příliš nebyla. Byli to totiž naopak Plzeňští, kdo se poprvé dostal do brankové příležitostí. Už po několika vteřinách prchnul domácím bekům Král, brankář Sáblík, který si odbýval obnovenou premiéru v karlovarském dresu, ovšem výborně pokryl prostor u tyče.

Posila z Ústí nad Labem se musela blýsknout také po podobném úniku Vorla. Že měl severočeský klub v závěru loňské sezóny opravdu prvotřídní brankářskou dvojici potvrdil i na druhé straně Roman Málek, když křižnou dělovku z Procházkovy hole zastavil špičkou betonu.

Vysoké tempo vydrželo oběma týmům pouze v první desetiminutovce. Určitým přelomem byla nevyužitá dvojnásobná přesilovka v domácím provedení. Nejblíže k úspěchu měl po rychlé sérii přihrávek Kumstát, jenže změť hokejek jeho švih dokonale ztlumila. Posléze se přes Málkovo bleskurychlé přesunutí neprosadil ani z první pálící Mudroch, jehož ke skórování vyzval nádhernou zpětnou přihrávkou Pech.

Oboustranného útlumu ve druhé polovině třetiny dokázali využít domácí v 17. minutě. Poprvé se na karlovarském ledě výrazněji představil Vladimír Machulda, když po své individuální akci vyřadil ze hry brankáře Málka i dva obránce hostí. Dojíždějící Milan Kraft volně ležící puk efektně zavěsil pod horní tyčku.

Jestliže úvodní část hry patřila spíše Karlovým Varům, druhých dvacet minut opanoval soupeř. Energetiky však výborným způsobem podržel Lukáš Sáblík. Úplně osamoceného Ludvíka vychytal pohotovým skluzem, Šindel v brejku ztroskotal na neposedném puku a včasném gólmanově vyjetí, Nedomovi zase vzala radost chirurgicky přesná lapačka. Trochu sám na sebe se asi musel zlobit i Adamský, když svůj osamocený úprk v oslabení přes celé hřiště zakončil střelou mezi betony, na niž si ovšem Sáblík pohodlně počkal.

Souboj brankářů se odehrával i na druhé straně kluziště. Bývalý energetik Málek si zkušeně počkal na zakončení bývalého keramika Dvořáka, kterému na zádech visel pro změnu někdejší hráč Becherovky Malinský. Vedle brankářů byla pro oba týmy jistotou, tentokrát ale nepříjemnou, špatná hra v početních výhodách. Jednu z chyb domácích na modré mohl potrestat ujíždějící Král, zastavit jej musel až v poslední chvíli taktickým faulem Skuhravý.

Plzeň se zaslouženého vyrovnání dočkala až tři minuty před koncem. Na pravé straně napřáhl k nenápadné střele Václav Benák a možná i s trochou překvapení slavil svůj premiérový zápis do statistik Lasselsbergeru. A domácím mohlo být záhy ještě hůř. Svůj patrně oblíbený zákrok skluzem ovšem na úplně nehlídaného Carteliho vytáhl hrdina domácích Sáblík.

Rozhodnutí přišlo až v samém závěru a nakonec se vydařila i jedna přesilovka. A to naprosto parádně. Početní výhodu při vyloučení Rataje využil Machulda ke geniální přihrávce z pravého rohu na opačnou stranu modré čáry. Zde již napřahoval Josef Řezníček, jehož nechytatelná pumelice zapadla přesně do horního růžku Málkovy svatyně.

Porážku v zápase pak Plzeň soupeři oplatila alespoň v dodatečných samostatných nájezdech. V nich se ve skvělém světle předvedli především střelci. V pěti sériích se trefili na každé straně tři hráči (Machulda, Skuhravý, Řezníček – Šindel, Král, Benák), v dalším kole už ale Machulda svůj prvotní úspěch nezopakoval, bekhendový blafák Carteliho už úspěšný byl. Odvetu si západočeští rivalové naplánovali na 18. srpna, kdy další vzájemný duel hostí od 17:30 Plzeň.