Energie přehrála oslabené Znojmo a konečně bere tři body

HC Energie - HC Znojmo 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Hokejisté Energie připomněli svým fanouškům, jak chutnají oslavy domácího tříbodového vítězství. Po nevýrazném úvodu je do vedení poslal Vítězslav Bílek a domácí od té doby byli jasně lepší. Postupně navýšili skóre až na tříbrankový rozdíl, k čemuž jim dopomohly i jisté zákroky Lukáše Sáblíka. Tomu orli 11 vteřin před koncem zkazili radost z druhé nuly v sezoně.
O2 extraliga, 38. kolo, ne 6.1.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Znojmo
3:1
1:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 19. Bílek (Pech), 21. Kumstát (Košťál), 29. Melenovský (Kristek) - 60. Selingr (Bičánek). Rozhodčí: Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Erat (ZNO) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 2180. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Grof, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Pech, Hluchý - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Dej, Kuběna
Znojmo: Kameš - Jareš, Švrček, Chvátal, Bičánek, Kotaška, Mojžíš - J. Svoboda, Erat, Selingr - Meidl, Padělek, Demel - Beroun, Haman, Plášek, od 21. min. navíc Čachotský

Téměř celá úvodní třetina duelu by rozhodně na zařazení do škatulky „mimořádný extraligový hokej“ aspirovat nemohla. Jak Karlovarští, poznamenaní sérií nepřesvědčivých výsledků, tak soupeř ze Znojma, sužovaný zase absencí klíčových osobností, nedokázali souvisle zakombinovat a většina akcí končila již na přepečlivých obranných valech na modré čáře.

Přestože domácí byli o něco aktivnější a náhradník Kameš v brance orlů zůstával v permanenci, vážně jej ohrozila jen akce Melenovského, který se soupeře zbavil efektní otočkou a pak pálil bekhendem. Zato Sáblík čelil v úvodním dějství jen jediné příležitosti Moravanů, ta byla ovšem z kategorie mimořádných. Demel byl v 5. minutě v úniku zastaven nedovoleným zákrokem a Padělek vyrazil k trestnému střílení. Karlovarský gólman ale penaltovému mágovi nenechal v horní polovině branky prostor k zakončení a odražený kotouč skončil mimo svůj cíl.

Možná nejdůležitější moment celého duelu přišel minutu a půl před koncem první dvacetiminutovky. Řezníček lišácky nahazoval od modré čáry, clonící Pech pohotově tečoval mezi Kamešovy betony a úplně volný Bílek doklepával z brankoviště do prázdné branky.

Co udělá znovu nalezená víra ve své schopnosti s výkonem mužstva prokazovali energetici hned po návratu z kabin. Kumstát vzal na kruhu puk, projel kolem dvou obránců, brankáře nechal ležet u druhé tyče a do odkryté sítě lehce skóroval. Znojmo částečně vypadlo z role, naopak Energii se rázem začaly dařit přihrávky, tlak na Kameše se stupňoval.

Třetí domácí lajna uzavřela modrou čáru a dlouho točila nešťastnou pětici soupeře. Trochu kostrbatou cestou se k finální střele propracoval Melenovský, který rozhozeného gólmana nenechal pohotovou střelou přesně zakročit.

Poplach na znojemské střídačce se projevil zvýšenou snahou mezi mantinely. Především obětavost domácích obránců a jistý výkon Sáblíka nedovolily Hamanovi a Berounovi úspěšně zakončit z prostoru mezi kruhy. Obrovský závar vyprodukovala i Padělkova řada, snad každý z jejích členů měl nadějný střelecký pokus, jenže i tentokrát vysoký brankář své spoluhráče na poslední chvíli zachránil.

Závěrečná třetina měla pro domácí o to příjemnější průběh, že již znatelně unavení Znojemští těžko zvládali svěží pohyb čtyř karlovarský formací a poměrně často museli hasit vznikající nebezpečí nedovolenými zákroky. Přestože se Západočechům dnes přesilovky příliš nedařily, konec se blížil velmi rychle a hostům příliš času na korekci skóre nezbývalo.

Naopak to mohl být střílející Procházka a tečující Melenovský, či Kristek mířící z první z pozice na kruzích, kdo mohl ještě navýšit vedení reprezentantů lázeňského města. Úprava výsledku ze strany Znojma ale přece jen přišla, ovšem příliš pozdě. V poslední minutě rozehráli Sýkorovi svěřenci dvojnásobnou přesilovku a jen co se na led vrátil první vyloučený, doklepl do prázdné branky kotouč Pavel Selingr.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): Jsme rádi za tři body, i když cesta k nim nebyla jednoduchá. Proti Znojmu se zpravidla těžko prosazujeme, moc gólů nepadá. Dnes jsme vstřelili tři a vzhledem k tomu, že na Spartě uhrálo Znojmo bod, jsem s výsledkem spokojen.

Pavel Hynek (Znojmo): Karlovy Vary vyhrály zaslouženě. Přetlačily nás u mantinelů a v předbrankových prostorech. My jsme si vypracovali minimum šancí. Kluci zápas sice odmakali, ale dnes chyběly síly, šťáva, agresivita. Trvajovi nedovolil nastoupit zdravotní stav.