Energie si přiváží další příděl, tentokráte ze Vsetína

Vsetín - Karlovarští hokejisté pokračují v sérii nepřesvědčivých výkonů po reprezentační přestávce. Po nevydařeném zápase na Spartě se ani ze vsetínského Lapače nemohou vrátit se vztyčenou hlavou. Zápas sice nadějně začali, když po brance Jana Alinče vedli ve dvanácté minutě již 2:0. Pak však přišel nepochopitelný výpadek a za záda nešťastného Mensatora padala jedna střela za druhou. Vsetínský brankostroj se zastavil na čísle devět a domácí se tak díky vítězství vzdalují poslední Jihlavě. Naopak Karlovarákům vysněné osmé místo stále více uniká.
Tipsport Extraliga, 25. kolo, pá 26.11.2004, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
9:2
1:2, 4:0, 4:0
Branky: 15. Němec (Vak), 27. Vak (Němec), 31. Brabenec (Somík, Klesla), 36. Vlach, 38. Zadina (Gýna, Frolo), 44. Demel, 53. Radivojevič (Klesla, Frolo), 57. Němec (Vak), 60. Demel (Somík) - 1. Kraft (Hlavačka), 12. Alinč (Milan Procházka). Rozhodčí: Rejthar - Bláha, Pešek. Vyloučení: 7:8, navíc Mikel (Vsetín) 5 min. a do konce utkání, Košťál (Vary) 10 min a 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3110. Průběh utkání: 0:2, 9:2.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Mikel, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Zadina, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Pavliš, Korotvička
Karlovy Vary: Mensator - Bauer, Harant, Krajíček, Hlavačka, Kutlák, F. Ptáček, Suur, J. Polák - Milan Procházka, Alinč, Dvořák - Hurtaj, Kraft, Tomík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Lipianský, Krátoška

Jinak než studenou sprchou se nedá nazvat úvod utkání, ve kterém Vary zcela zaskočily nepřipravený Vsetín. Pouhých 38 vteřin stačilo nejproduktivnějšímu hráči Energie Martinu Hlavačkovi, aby přesným švihem od modré čáry vymetl růžek Čechmánkovy branky. Trefa zároveň znamenala bleskové využití přesilové hry, vyloučený Frolo si na lavici hanby pobyl jen pět sekund. Domácí tým se prezentoval už obvyklou směsicí malého důrazu a chaosu v rozehrávce, až v 6. minutě předvedl inteligentní samostatnou akci Zadina, který z pravého křídla prudkým příklepem ohrozil Mensatora v brance.

Karlovarské sebevědomí ale začalo brzy vyprchávat jako laciný benzín, přesto však v době, kdy už se Vsetín stále výrazněji hlásil o slovo, podařil hostům ještě jeden kousek. Po Somíkem zahozené tutovce ujel Procházka a přes nedůrazného beka vybídl ke skórování Alinče. Se Vsetínem to v tu chvíli nevypadalo zrovna růžově, ale kdo mohl v ten moment tušit, že jeho hráči dnes napodobí nezastavitelnou lavinu útočných akcí, kterým budou tribuny bouřlivě aplaudovat.

První vlaštovkou byl šťastný zásah Němce, který v přesilovce vystřelil od modré a sražená střela nakonec překvapivě doskákala až do karlovarské branky. Následnou čtyři minuty trvající přesilovou hru při vyloučená Dvořáka ještě hosté dokázali ubránit, ve 26.minutě při trestu Procházky s chutí hrající Němec našel přesným pasem kanonýra Vaka a rázem se začínalo od nuly. Vsetín dával jasně najevo, že vyrovnáním to ještě zdaleka nekončí. Vedení na valašskou stranu strhl opět při rozdílném počtu hráčů na ledě pohotovou tečí Somíkovy polostřílené příhry Brabenec.

Vedoucí gól byl signálem k totální vsetínské ofenzívě. S šancemi Klesly či Pavliše si Mensator ještě poradil, po příklepu Vlacha se jen smutně otočil. Hostující obránci pak nechali po Frolově ráně dorážet Gýnu a Zadinu, který nakonec protlačil puk do branky po páté.

Domácí nehodlali polevit a s vervou se do soupeře pustili i v závěrečné třetině. Vsetín po gólech s přesilovkách zaznamenal úspěch i při vlastním oslabení. Šestý gól byl odrazem chmurné karlovarské duše, neboť za namázání Demlovi by se jistě styděl nejeden žáček. Zcela konsternovaný tým se horko těžko bránil natěšeným vsetínským nájezdníkům, ve vzduchu visely další branky. Zámořská spolupráce Klesly s Radivojevičem přinesla nádherný gól při učebnicovém řešení situace dvou na jednoho. Slovenský střelec si z utkání odnesl i šrám ve tváři po nevybíravém zákroku Košťála, který byl za hrubý faul potrestán pěti minutami.

Domácí se ale za svého spoluhráče pomstili dalšími trefami do Mensatorovy sítě. Vak vrátil příhru Němcovi, který si sám před brankou věděl rady a závěrečnou třešničkou na dortu bylo sólo Somíka, které k dokonalosti dovedl poslední ranou zápasu Demel. Vsetín tak slavil své nejvýraznější vítězství letošní sezóny.

Jan Neliba (Vsetín): "Náš výkon byl špatný deset minut. Dvě branky soupeře nás zmrazily. V přestávce jsme si vše vyříkali. Hráče jsme nabádali, že musí hrát úplně jinak. Kluci to splnili a výborně bruslili. Pro našeho diváka to byl v této sezoně asi nejlepší zápas. Dali jsme devět branek, což se nám stává zřídkakdy."

Pavel Pazourek (Karlovy Vary): "Náš výkon byl tragický. Z naší strany snesla přísnější měřítko pouze první třetina, v níž jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Jenže jsme si ho nevážili. Od druhé třetiny jsme neexistovali. A neměli jsme ani zodpovědnost, abychom dostali co nejméně branek. Po prohře na Spartě se nám to stalo podruhé za sebou. Budeme z toho muset vyvodit důsledky."