Energie v Břeclavi zdolala také Zlín

Příprava: PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Karlovarští hokejisté uspěli i ve druhém zápase hraném v rámci soustředění na jihu Moravy, úřadujícího mistra extraligy porazili o jediný gól. Energie se ujala vedení hned zkraje zápasu, Zlín ale dokázal rychle odpovědět. Před koncem 1. třetiny se ale trefil Balán a další branky už v duelu nepadly. Předposlední zápas letošní přípravy čeká svěřence Karla Mlejnka v úterý, kdy doma přivítají rivala z Plzně.
Příprava na sezonu, příp., čt 28.8.2014, Břeclav
Zlín
1:2
1:2, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Holík (Žižka) – 2. Redlihs (Balán), 16. Balán. Vyloučení: 7:9, navíc Okál (Zlín) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Zlín: Štůrala – Valenta, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Tesařík, Řezníček – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Vlach, Kovařík – Kubiš, Holík, Šťastný – Čech, Fořt, Okál
Karlovy Vary: Závorka – J. Tomeček, Redlihs, Rohan, Šmach, Harant, Deyl, Schusser, Dvořák – Flek, Balán, Štals – D. Hruška, R. Hruška, Vachovec – V. Tomeček, Kverka, Pšurný – Gorčík, Skuhravý, Heizer

Energetici na svého moravského soupeře vlétli co nejagresivněji hned od úvodních sekund a jejich okamžitý tlak vedl k faulu a následnému vyloučení Jiřího Marušáka. Netrvalo ani nijak moc dlouho a hosté početní výhody využili. Karlovarská přesilová formace natlačila Zlín před Štůralovu branku a po celou dobu přesilové hry útočné pásmo neopustila, až nakonec do sítě soupeře pronikla z hole Jekabse Redlihse střela vyslaná z pravého horního rohu karlovarské útočné třetiny. Poté se pomalu a jistě začal dostávat do hry i moravský celek, který několikrát energetikům pořádně zatopil, hlavně při Balaštíkovu pokusu po ztrátě puku hostů před jejich brankou. Zanedlouho dokázali zlínští hráči při své přesilové hře stav srovnat. Když při nepřehledné situaci před Závorkovou svatyní dorazil do odkryté brány puk Petr Holík.

Poté se strhla smršť obrovských, ale nevyužitých šancí na obou stranách. Jen jedna jediná z nich nakonec skončila brankou. Po krásné individuální akci, kdy se po pravé straně kluziště dokázal procpat až před Štůralovu branku Stanislav Balán a následně krásně situaci zakončil, se mohli západočeši radovat z gólu, který přinesl jejich týmu vedení 1:2. Zlínští ke konci třetiny měli skvělou příležitost, v podobě dvojnásobné početní výhody, skóre vyrovnat, avšak ani jedna z jejich šancí neskončila za závorkovými zády.

Druhá dvacetiminutovka už tolik příležitostí nenabídla. K vidění bylo spíše mnoho nepřesností, tedy zkažených přihrávek, nebo jiných individuálních chyb. Aktivněji však působili Berani, i přes vyloučení Zdeňka Okála až do konce utkání.

Třetí perioda byla v mnohém podobná té druhé. Ani v závěrečné části utkání, v níž už šlo o vše, si celky nedokázaly vytvořit potřebné příležitosti pro vsítění branky. Nejdramatičtější byl asi závěr poslední třetiny, kdy Štůrala opustil svou svatyni a domácí to zkusili v šesti. V některých případech měl Závorka se soupeřovými pokusy opravdu problém, ale nakonec si energetici své vedení z první třetiny udrželi a mohli v Břeclavi slavit další vítězství.