Energie veze z Litvínova bod

HC Verva Litvínov - HC Energie 4:3p (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Ani návrat do prvního kola nepřerušil zaběhnutý scénář posledních utkání - Energie tlačí, soupeř skóruje. V polovině podkrušnohorského derby sice David Zucker (na snímku) poslal Karlovarské do vedení, i vinou obnoveného zranění Lukáše Mensatora ale Verva bleskově otočila skóre na 3:1. Branky Davida Noska a Petra Kumstáta pak utkání poslaly do prodloužení, ve kterém litvínovský Ručinský využil přesilovku. Litvínov tak ukončil sérii čtyř zápasů bez vítězství, Energie se musí spokojit s jediným bodem.
Tipsport extraliga, 1. kolo, út 11.10.2011
4:3p
0:0, 3:2, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 34. Ručinský (Hübl, Frolík), 37. Hübl (Lukeš, Jenáček), 37. Hanzl (Gerhát), 62. Ručinský (Hübl, Lukeš) - 30. Zucker (Skuhravý, Zaťovič), 39. Nosek (Gřegořek), 41. Kumstát (Pech, Košťál). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bádal, Lhotský. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 4550. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Litvínov: Franěk (41. Volke) - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Skuhrovec, Brejčák, Kousalík - Frolík, V. Hübl, Ručinský - Trávníček, Heinisch, Lukeš - Kubinčák, Jenáček, Bojer - Majdan, Hanzl, Gerhát - od 41. Hujsa
Karlovy Vary: Mensator (37. Závorka) - Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, M. Rohan, Mocek, Gründling, Parýzek - Kumstát, Pech, Košťál - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, Skuhravý, Zaťovič - Kupec, T. Klíma, Kuběna

Podkrušnohorské derby začalo pěkně zostra. Navrátilec do karlovarské branky, Lukáš Mensator, mohl v prvních minutách zápasu sledovat kolegy, jak si poradí s přesilovou hrou. V oslabení se ale do zakončení dostal litvínovský Martin Ručinský. Šanci měl v přesilovce pouze Kumstát, ale střílel vedle.

Dalších pět minut tlačili hosté z Karlových Varů domácí hokejisty sevřené v jejich obranném pásmu. Šance Košťála a Skladaného brankou neskončily i díky Fraňkovi v brance. Síly se vyrovnaly a růžky začali vystrkovat i Litvínovští. Šance Lukeše, Gerháta, ani Majdana ale branku nepřinesly.

Čtyři minuty před koncem dostali hostující energetici výhodu přesilové hry, kterou se jim nepodařilo využít a třetina se dohrála bez branek.

Druhá třetina pokračovala v trendu té první. Tvrdý zákrok inkasoval Skuhrovec a na střídačku ho museli odvést spoluhráči. Po třech minutách rozjely Karlovy Vary kolotoč šancí, ale Kumstát mířil v té největší střelou švihem těsně vedle. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Stříteský a v přesilovce zahrozili hosté. Byl to přesněji Nosek, jehož parádní střelu od modré vyrazil Franěk betonem. Stříteský se už už vracel na led, když střílel Mocek od modré čáry. K odraženému puku se dostal David Zucker a zametl jej do poloprázdné branky.

Litvínovské obdržená branka probudila. Šanci Gerháta s Majdanem ještě Mensator zvládl vyřešit, ale o pár okamžiků později už mohli domácí fanoušci slavit. Viktor Hübl vyjížděl zpoza branky, když v tom nabil na střelu Martinu Ručinskému, který se střelou z levého kruhu nemýlil. O minutu později byl vyloučen karlovarský Gründling, který hasil nebezpečí z holí Litvínovských. Po 55 vteřinách přesilovky se puk dostal po nechtěném odrazu od hokejky Martina Zaťoviče mimo ledovou plochu a Energie šla do tří. Nabídnutých 65 sekund přesilovky 5 na 3 Litvínovští využili. Po precizně sehrané akci se po přihrávce Lukeše, který stál na modré, trefil přímo pod horní tyč Viktor Hübl. Branka byla pro hosty o to bolestnější, že se při zákroku znovu zranil Lukáš Mensator a do branky musel Tomáš Závorka.

Ten se nestihl ani rozkoukat a už kapituloval. Po 38 sekundách, ve stejné minutě, a to 37. se v pádu trefil Robin Hanzl a navýšil náskok domácích na dvougólový. Energie dostala ještě do konce třetiny příležitost přesilovky. Trvalo pouze čtvrt minuty a sektor hostí mohl slavit. Od modré pálil Gřegořek, střelu zblokovala litvínovská obrana přímo na Noska, který trefil puk rozhozenému Fraňkovi přímo do protipohybu, a snížil tak přestávkový rozdíl na jedinou branku.

Překvapivě se do branky Litvínova na třetí třetinu postavil Martin Volke. Ani on neměl šťastný vstup do zápasu. Sehraná dvojice Lukáš Pech - Petr Kumstát si vyměnila puk a druhý jmenovaný i s pomocí štěstí dopravil puk za brankovou čáru. Domácí se nechtěli vzdát a zkoušeli, co jen šlo. Střely ale Závorka skvěle kryl, a když už se zdál překonaný, tak puk mířil mimo. Jako v situaci, ve které se ocitl Hujsa. Ten nedokázal přestřelit v brance ležícího Závorku a trefil mimo.

Ani Energie nic nevzdávala a chtěla si odvést plný bodový zisk. Kumstát projel v 50. minutě po pravé straně, nahrál na střed Košťálovi, který se pokusil o střelu z první. Ta mu nevyšla, ale puk se dostal přímo na Gulašiho a ten tečovanou střelou od modré jen o decimetr branku netrefil. V přesilové hře domácích zahrozil Lukeš, když hned po vhazování vzal puk a dvakrát nechal vyniknout Závorku. O chvíli později se Skladanému postavil puk na hranu a ten ho ve snaze osvobodit svůj tým v oslabení poslal na střídačku. Druhá příležitost přesilovky 5 na 3, která trvala minutu a sedm vteřin už ale ovoce Litvínovu nepřinesla.

Pět minut do konce zápasu se po levé straně probil hostující Rastislav Dej a střelou jen těsně Volkeho nepřekonal. To se mohlo povést Davidu Zuckerovi, který ale v situaci 2 na 1 po přihrávce Pecha netrefil a místo do poloprázdné branky poslal puk do zadního mantinelu. Zbývaly poslední dvě minuty a ty se mohly stát pro domácí osudnými. Černošek zahákoval a Energie měla výhodu přesilovky. O největší rozruch se postaral akcí 10 sekund před koncem Kumstát, který poté, co trefil Volkeho betony, přes brankáře přepadl a ten chvíli ležel na ledě. Naštěstí pro domácí byl ale v pořádku a mohl nastoupit do prodloužení.

O akci nebyla v prodloužení nouze. Po pouhých 14 sekundách hasil Michal Gulaši požár před brankou Závorky hákováním a vysloužil si trest. V 62. minutě se po ose Lukeš - Hübl - Ručinský dostal až k poslednímu jmenovanému a ten zavěsil puk pod horní tyč. Vsítil tak svůj druhý gól utkání a rozhodl o bodu navíc pro domácí.

Jiří Kučera (HC VERVA Litvínov): Do půlky zápasu to bylo z naší strany hodně ubojované. Podržel nás tam Petr Franěk, ale pak se bohužel zranil a musel vystřídat. Hokej se začal hrát až po první gólu soupeře, ale my jsme to v přesilovce otočili a byla jen škoda, že za stavu 3:1 jsme tam měli hloupý faul a soupeř přesilovku využil na 2:3. Když si pak říkáme v kabině, že budeme hrát důsledně a obsazovat hráče, tak při prvním střídání je to po 31 sekundách 3:3. Pak měl šanci Martin Hujsa, měli jsme tam přesilovku pět na tři, ale pak jsme se zase báli o výsledek, když hrál soupeř přesilovku. Viktor Hübl se v prodloužení tlačil do šance, přišlo vyloučení a to rozhodlo. Franěk má něco s krkem, nechtěli jsme riskovat, proto střídal.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Na to, že to bylo vložené kolo a my jsme neměli od začátku extraligy jediný volný úterek - což ale domácí asi také ne - tak to byl velice kvalitní zápas. Hráči toho mají hodně v nohách. O utkání rozhodlo, že my jsme v první půlce utkání nedokázali z těch šesti nebo sedmi tutovek dát gól. Pak jsme hloupými vyhozeními puku dostali domácí do zápasu a nakonec jsme byli rádi, že jsme vydřeli alespoň bod. Brankář Lukáš Mensator si bohužel obnovil zranění třísel.