Energie znovu padla se Zlínem, tentokrát rozdílem pěti branek

HC Energie - PSG Zlín 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Již první třetina nedělního utkání naznačila, že Energie si první letošní výhru nad soupeřem ze Zlína nepřipíše. Třígólové manko v dalším průběhu stáhnout nedokázala, naopak kompaktně bránící a v koncovce smrtící svěřenci Zdeňka Venery navýšili svůj náskok až na pět branek. Po delší době se v brance objevil Lukáš Sáblík (na snímku).
O2 extraliga, 44. kolo, ne 24.1.2010, KV Arena
Zlín
0:5
0:3, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 5. Čech (Balán, Důras), 16. Leška, 16. Míka (Ondráček), 35. Bořuta (Balaštík), 36. Vlach (Galvas, Důras). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:7, navíc Leška (ZLN) DKU. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4950. Průběh utkání: 0:5.
Karlovy Vary: Mensator (21. Sáblík) - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Skladaný - Hřebejk, Kristek, Zaťovič (21. Dej) - Hluchý, Kuběna, Zucker
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - J. Ondráček, Mokrejš, Záhorovský

Do dnešního duelu nastoupili výrazně lépe hosté. Již od úvodního vhazování se jim podařilo semknout Karlovarské v jejich pásmu, ale pozorný Mensator povolil až v páté minutě, kdy Balán přihrál zpoza branky volnému Filipovi Čechovi, který přesnou tečí poslal kotouč do brány.

Energetici si své šance také dokázali vytvořit, ale většina střel skončila již u obránců Zlína. Největší šanci domácích měl Ján Mucha, který se s kotoučem ocitl ve výhodné pozici, ale dlouhým čekáním se zakončením svou šanci zmařil.

Zlínští ve své jízdě ale nehodlali přestat a po půl minutě znovu změnili skóre. Radek Míka od modré nahodil na bránu a Mensatorovi, jenž měl výhled zakrytý čtveřicí hráčů, puk propadl za záda. Stav 3:0 byl pro domácí hráče trestem za obrovské chyby v obraně. Špatné přihrávky, hra dozadu rozpačitá. To vše zapříčinilo rychlé a vysoké vedení hostů.

Do druhé třetiny poslal trenér karlovarské Energie do brány Sáblíka, který držel energetiky v naději až do třicáté čtvrté minuty, kdy ujel do přečíslení Leška s Bořutou. Antonín Bořuta se nakonec rozhodl pro přízemní střelu ke vzdálenější tyči, na kterou Sáblík reagoval pozdě.

Stav 0:4 nevypadal z hlediska domácích příliš povzbudivě, pískot ze strany diváků měl ale teprve přijít s pátou brankou zlínských hráčů. Roman Vlach vybojoval kotouč u mantinelu, svou kličkou oklamal Sáblíka a vyslal kotouč do prázdné brány. Karlovy Vary zřejmě dnes neměly svůj den. Promarnily i šest přesilových her, z toho jednu proti třem, trvající skoro celé dvě minuty.

Třetí třetinu se domácí snažili aspoň snížit. Šancí měli sice dost, ale zlínští obránci bojovali ze všech sil za nulu pro Sedláčka. Největší příležitost se domácím naskytla v početní výhodě proti třem hráčům. Jenže trápení v koncovce pokračovalo. Vsítit nedokázal ani Dobroň, který svou tečí trefil pouze Sedláčkovu hruď. Do konce zápasu se už stav nezměnil ani na jedné straně.

Nekonečná smůla v zakončení, skvělé výkony Jakuba Sedláčka ve zlínské bráně a malý důraz před bránou. To vše zapříčinilo dnešní prohru. I přes neuvěřitelně čistou hru domácích, kdy jediné vyloučení odnesl Jan Košťál za podražení, zvládli zlínští hráči deklasovat současného mistra a udržet čisté konto svému brankáři.

Pavel Hynek (HC Energie Karlovy Vary): Zlínu se vydařila první třetina, jejich hráči nás přehrávali ve všech činnostech. Soupeř byl jasně lepší a po zásluze vyhrál.

Zdeněk Venera (PSG Zlín): Vyšla nám výborně první třetina, kdy jsme se ujali vedení 3:0. Při takovém stavu se hraje mnohem lépe, ubránili jsme oslabení a výborně chytal Jakub Sedláček. Výsledek však zcela neodpovídá průběhu, protože i domácí měli šance.