I sladké vítězství přineslo hořký konec sezóny

V s e t í n - Karlovarští hokejisté v pátečním kole výhrou na Spartě opět oživili svůj postupový sen, a tak na svého předposledního soupeře v základní části ze Vsetína vyrukovali se zbraněmi nejsilnější ráže. Už v první minutě vrátil za Žigardyho záda Kumstátovu střelu Jan Košťál. Na zásah mladého energetika poprvé a naposledy dokázal odpovědět vsetínský Hubáček, takřka z protiútoku však zaznamenal vítěznou branku Energie František Ptáček. Valaši, s množstvím juniorů v sestavě, nedokázali dále Západočechům konkurovat. Další branky přidali Nedorost, Hlavačka a nejlepší hráč utkání Michal Dvořák. Místo radosti však s poslední sirénou přišel na Karlovy Vary smutek. Ve Zlíně totiž překvapivě zvítězil Litvínov, zajistil si před posledním kolem jistý postup a odsoudil tak tým z lázeňského města k dalšímu čekání na premiérové play-off.
Tipsport Extraliga, 51. kolo, ne 27.2.2005, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
1:5
1:3, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 4. R. Hubáček (Vlach) - 1. Košťál (Petr Kumstát, Kutlák), 5. Ptáček (Dvořák, Kraft), 12. A. Nedorost (Dvořák, Harant), 24. Hlavačka (Košťál, Kutlák), 36. Dvořák (Kraft, Ptáček). Rozhodčí: Rejthar, Trombík - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2134.
Vsetín: Žigárdy - A. Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, M. Horák, R. Horák, M. Jaškin - R. Hruška, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - Korotvička, Havíra, R. Hubáček - M. Husička, O. Hruška, od 30. navíc P. Hruška.
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Hlavačka, Krajíček, Bauer - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Kucharczyk, Alinč, Kraus - M. Dvořák, Kraft, A. Nedorost - V. Polák, Pech, Bednařík.

Slavnostní začátek zápasu, kdy se svým otcem, končícím kariéru,nastoupil v obranné dvojici třináctiletý Michail Jaškin, narušila první střela na branku domácích, kterou otevřel skóre karlovarský Košťál. Za tři minuty ale bylo srovnáno, Vlach naskočil z trestné lavice přímo do brejku, předložil puk Radku Hubáčkovi a domácí junior měl důvod schovat si puk z dnešního zápasu - střelou mezi Málkovy betony srovnal na 1:1.

Z vyrovnání se domácí radovali jen necelou minutu. Do obdobné situace jako před cvhílí Hubáček se na druhé straně dostal po Dvořákově příhře Ptáček a sám proti Žigardymu trefil do horního růžku. Od té chvíle hosté opanovali vsetínský led a pouze sporadické výpady na karlovarskou polovinu nenechali hostujícího brankáře usnout.

Zato hosté si chvílemi dělali co chtěli a ve 12. minutě to potvrdil třetí brankou Nedorost, který pohybem zmátl obránce Spitzera a střelou mezi nohy domácího gómana zvýšil.

Druhou část začali hosté také dobře, po několika šancích Alinče a Krafta se prosadil nejproduktivnější obránce hostí Hlavačka, kteý od modré propálil Žigardyho mezi betony. Domácí brankář se vytáhl proti velkým šancím Krajíčka a Krafta, na přesnou přesilovkovou kombinaci po ose Kutlák - Kraft - Dovřák ale už stačit nemohl. V závěru druhé třetiny měl ještě šanci aktivní domácí junior Hubáček, ale Málek byl tentokrát pozorný.

Třetí část aktivně zahájil jeden ze tří Hrušků v domácím dresu Radim, ale před Málkem byl málo důrazný, nevedlo se ani Demelovi, který v jasné šanci promáchl. Hosté viditelně zvolnili, ale domácím se další branku nepodařilo vstřelit ani ve dvojnásobné přesilovce. Zbytek zápasu se už dohrával jen z povinnosti, ani jeden z týmů dva tisíce přítomných diváků nepřesvědčil o tom, že by se dnes na Lapači hrálo extraligové utkání.

Václav Baďouček (K.Vary): Věděli jsme, že domácí se budou chtít i s juniory v sestavě vytáhnout, ale dali jsme tři rychlé góly a zápas jsme měli pod kontrolou. Když jsme pak znali stav ze Zlína, tak nám bylo jasné, že naše šance na postup je pryč a zápas jsme už v klidu dohráli, do kabiny jsme to však hráčům neříkali.

Jan Neliba (Vsetín): Situace ve vsetínském hokeji nás nutí dát šanci mladým, kteří by měli v budoucnu zde hrát. Chtěli jsme dnes být protivníku důstojnějším soupeřem, ovšem kvalita se juniory nedá nahradit. Kluci bojovali, ale Karlovarští byli od prvních minut lepším celkem a zaslouženě vyhráli.