Junioři deklasovali Vítkovice, dorostenci odjíždí ze Slezska s bodem

Junioři: HC Energie - HC Vítkovice Steel 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
S.dorost: HC Oceláři Třinec - HC Energie 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
I přesto, že junioři na svém ledě inkasovali jako první, dokázali se oklepat a ještě v prvním dějství si vypracovali dvoubranový náskok, který postupem hry pouze navyšovali na konečné exhibiční skóre. K příjemnému odpoledni přispěl jednou přesnou trefou a hned čtyřmi asistencemi Michal Vachovec (na snímku). O poznání hůře si vedlo družstvo starších dorostenců, které bez svých největších opor nestačilo s domácími Oceláři držet krok. Čestný úspěch hostů v Třinci zaznamenal Vojtěch Tomeček.
Noen Extraliga Juniorů, 2. kolo, so 12.12.2009, KV Arena
Vítkovice
7:2
3:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 16. Vachovec (Šik, Rohan M.), 19. Frk (Rohan M., Funk), 20. Sýkora (Dlapa), 27. Frk (Kverka, Vachovec), 34. Kverka (Vachovec, Frk), 48. Rohan M. (Vachovec), 58. Šik (Vachovec) - 8. Slovák (Prokop,), 35. Jelšík (Včíslák) . Rozhodčí: Vilt - Kebrle, Vitík . Vyloučení: 4:8 navíc Prokop (VIT) OT . Využití: 4:1 . Diváci: 64 . Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2 .
Karlovy Vary: Endál (Habal ) - Ryžuk, Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan M., Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka.
Vítkovice: Rudl (Taťák) - Pastor, Pavelka, Hruzík, Slavík, Prokop, Klimíček, Žvatora - Vrána, Řehák, Včíšlák, Richter, Maliník, Walker, Slovák, Jelšík, Chomič, Kucsera.

Utkání rozehráli velice aktivně domácí a už v první minutě se blýskl nebezpečnou šancí Kverka, když z těžkého úhlu nahazoval puk na brankáře Vítkovic, který měl se skákavým pukem velké problémy. Následných pár minut se hra uklidnila a dobrou práci odváděly obrany obou mužstev, ale pouze do 8. minuty. Vary šly v oslabení do čtyř a hned první přesilovku v zápase hosté využili zásluhou střely Petra Slováka. Domácí šli po inkasované brance do útlumu, a často si tak na puk sáhl i domácí brankář Endál, který nejednou Energii podržel. Čas domácích nadešel ke konci třetiny. Nejprve se v signalizované výhodě ke konci 16. minuty střelou z první trefil Michal Vachovec a poté v 19. minutě dostal puk Martin Frk a v přečíslení dva na jednoho nádhernou střelou pod víko poslal domácí do těsného vedení. Přestřelce však nebylo konec. Minutu před koncem se ještě stihl prosadit Tomáš Sýkora, když přihrávku od Dlapy tečoval mezi betony brankáře hostí.

Druhé dějství začalo vzhledem k přestřelce z prvního poněkud klidněji. Za vážné šance můžeme jmenovat úniku Martina Frka, který volil kličku do bekhendu, kterou však brankář včas vystihl a vyrazil. A za hosty byl nejblíže snížení skóre Petr Slovák, který ujížděl do přečíslení, ale jeho puklici od modré pohotově zachytil brankář Endál do lapačky. Změny skóre se děly až v polovině třetiny. Martin Frk ujížděl s Kverkou v přečíslení a tvrdou ranou z mezikruží prostřelil brankáře mezi tělem a levou tyčkou. Stalo se tak ve 26. minutě. Domácí však nepolevovali a ve 33. minutě navýšili svůj náskok na luxusní čtyřbrankový. Jaromír Kverka po rychlém zpracování potrestal vyloučení hostujícího hráče. Poslední slovo na listině střelců v této třetině měli však hosté. Ivo Jelšík si ve 35. minutě objel branku a bekhendem zasunul puk za brankářova záda.

Poslední dějství ze začátku nepřineslo příliš pohledný hokej. Domácí se ve většině soustředili na bezchybnou obranu a brejky a útočná tažení zakládali jen málokdy. Naopak hosté se nabuzeni vstřelenou brankou v závěru třetiny snažili co nejvíce tlačit do pásma Energie za snížením nepříznivého skóre. První, komu tato taktika vyšla, byli domácí. Hosté totiž při agresivních výpadech do pásma domácích faulovali a Martin Rohan ve 48. minutě dostal jako poslední puk v přesilovkové kombinaci a chladnokrevně na hranici brankoviště uklidil puk mezi betony gólmana. I přesto však hráli hosté dál svůj hokej a ve velké šanci byl Adam Řehák, který se ocitl po přihrávce zpoza branky zcela sám před Endálem, ale jeho pokus o zakončení byl neúspěšný. Koncem zápasu hra přitvrzovala. V 55. minutě šel do šaten vítkovický Prokop za zásah do oblasti hlavy a krku a hned po něm následoval další trest pro hostující lavičku, což domácí vycítili jako dobrou příležitost ke zpečetění sobotního skóre. Vojtěch Šik tak učinil v 58. minutě střelou do horního růžku branky.