Junioři na jihu Čech ztratili vedení a Motoru podlehli

ELJ: HC Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Vlčí smečka sehrála další z mnoha utkání základní části juniorské extraligy na jihu Čech. Proti tamnímu Motoru šla sice poměrně rychle do vedení díky Nguyenovi, to bylo ale vše, co předvedla. Slova se ujali Budějovičtí, kteří nasázeli energetikům nakonec pět branek, po té třetí se z brány klidil Kuchař a přenechal své místo Frčkovi. Zápas se karlovarským hokejistům celkově nezdařil, což potvrdil i trenér Jiří Žůrek.
DHL extraliga juniorů, 39. kolo, pá 5.2.2016
České Budějovice
5:1
2:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Panáček (Žáček, Bláha), 18. Šulek (Panáček), 28. Šuhaj (Michal, Marcilis), 32. Sloboda, 53. Sloboda (Marcilis, Panáček) – 9. Nguyen (Michálek, Janata). Rozhodčí: Pražák – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
České Budějovice: Kváča – Svoboda, Žáček, Klinecký, Michal, Benda, Radoš – Matys, Doktor, Šuhaj, Sloboda, Marcilis, Točík, Šulek, Pixa, Panáček, Káník, Bláha
Karlovy Vary: Kuchař (od 32. Frček) – Michálek, Beer, Pajk, Truhlář, Dudek, Vodička – Nguyen, Svoboda, Vrána, Tamáš, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka

Zápas začal opatrně, kdy se týmy nejdříve prověřovaly, jako například pokus Michala Bláhy patnáct sekund po začátku. Poprvé se ke gólu dostali hosté, když se před Petrem Kváčou vytvořila skrumáž, ze které vylétla střela Tomáše Nguyena, o které si gólman Motoru myslel, že ji má bezpečně pod seboum zatímco ona ale skončila za brankovou čárou. Odpověď Motoru přišla o pár minut později z hole kapitána Petra Panáčka, když se po střele Josefa Žáčka, kterou gólman Energie pokryl, na něj navalilo několik hráčů včetně kapitána Motoru, který z lehu dostal puk do odkryté klece. Motor dokonce dostal šanci zvýšit z trestného střílení, Dominika Točíka ale zastavily Kuchařovy betony. Slova se tak opět musel ujmout Petr Panáček, který těsně před Kuchařem sebral puk kutálející se směrem k brance Energie, objel ji, přihrál Ondřeji Šulkovi a ten střelou pod víko poslal Motor do vedení.

Druhých dvacet minut přineslo upevnění vedení Motoru dalšími dvěma brankami. Nejdříve se prosadil při přesilovce Jakub Šuhaj, který po přihrávkách Jana Marcilise a Michala Michala poslal dělovku tak rychlou, že ji Kuchař nestačil zarazit. Červené světlo se za Kuchařovo brankou rozsvítilo ještě jednou o čtyři minuty později, když se v oslabení dostal do samostatného úniku Marek Sloboda a vyhnal Kuchaře na střídačku, toho tak vystřídal Jakub Frček. Ten už do konce třetiny všechny další pokusy zastavil.

Poslední třetinou se víceméně zápas pouze dohrával. Oba týmy se snažily vsítil ještě aspoň jeden gól, což se ale povedlo pouze domácím, když se v nepřehledné skrumáži před Frčkovo brankou prosadil v přesilovce podruhé v zápasu Marek Sloboda. Další pokusy ať už Energie nebo Motoru, už červené světlo nerozsvítily, a tři body tak zůstaly uvnitř Budvar arény.

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice) Od první minuty do poslední jsme to měli pod kontrolou, kluci podali výborný výkon, tak, jak jsme si to představovali. Soupeře jsme do ničeho nepustili, takže maximální spokojenost i s výsledkem i s předvedenou hrou.

Jiří Žurek (HC Energie Karlovy Vary): České Budějovice byly jednoznačně lepší a náš výkon byl ostudný a nebyl hoden extralize juniorů.