Junioři si v zápase s Chabarovskem s chutí zastříleli

MHL: HC Energie Karlovy Vary - Amurští Tygři Chabarovsk 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Karlovarští mladíci zvládli první utkání s Amurskými Tygry na jedničku, a vyhráli ho jednoznačně 6:0. Gól a asistenci si připsal Vojtěch Tomeček, Vladislav Habal zase vychytal svou čtvrtou nulu v letošní sezoně. Odveta čeká energetiky hned v pondělí, od 18:00.
MHL, 27. kolo, ne 28.10.2012, KV Arena
Chabarovsk
6:0
2:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Jurák, 5. Zadražil, 38. Klimíček (Harkabus, Tomeček), 39. Harkabus (Švec), 52. Tomeček (Novák), 56. Piskoř (Troška, Kverka). Rozhodčí: Solovjov - Ondráček, Maloušek. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Střely na branku: 32:24. Vyhraná vhazování: 33:28. Diváci: 318. Průběh utkání: 6:0.
Karlovy Vary: Habal - Šik, Klimíček, Kvapil, Dvořák, Chalupa, Troška, Gombár - Tomeček, Kverka, Flek - P. Novák, Jurák, D. Vaněk - Piskoř, Sýkora, Kohout - Harkabus, Zadražil, Švec
Chabarovsk: Finagin (40. Ivandikov) - Těslenko, Lesnikov, Pronin, Migranov, Namestnikov, Kruglickij, Zub, Těrjajev - Stoljarenko, Smurov, Omeljaněnko - Remov, Tymčenko, Voronoj - Strebkov, Jakovlev, Maljovanyj

Energetikům nemohl úvod utkání vyjít lépe. Už ve čtvrté minutě jeli dva na jednoho, a přihrávku Romana Juráka si jeden z hráčů Chabarovsku srazil do sítě. Neuběhla ani minuta, a domácí se mohli znovu radovat. Obránci ruského celku nejevili valný zájem o puk ležící před brankou, a tak si ho vzal Matěj Zadražil, a zvýšil na 2:0. V polovině třetiny vytvořili Amurští Tygři před Habalem slušnou skrumáž, kotouč ale brankovou čáru nepřešel. Ve 14. minutě se v početní výhodě dostal do šance Tomeček, trefil však pouze tyč. Přesilovku si zahráli i hosté, ze slušného tlaku ale nic nevytěžili.

Na začátku druhé třetiny měli navrch domácí, hráči Chabarovsku se ale dokázali ubránit. Nastartovalo je vyloučení Sýkory, a Habal měl plné ruce práce. Puk však za svá záda nepustil. Energie začala mít postupně převahu, a její snaha byla odměněna, když se v přesilovce střelou od modré prosadil Jiří Klimíček. O chvíli později ujel Švec, jehož střela se od mantinelu odrazila k volnému Tomáši Harkabusovi, který z úhlu poslal puk do odkryté klece.

Ve třetí části se dlouho nic zajímavého nedělo. Karlovarští bránili pohodlný náskok, a ani hosté se do útoku moc nehnali. V 52. minutě vypálil z levého kruhu Vojtěch Tomeček, a jeho střela vymetla šibenici. Zvýšit poté mohl Kverka, brankář Chabarovsku ho však vychytal. Co se nepovedlo Kverkovi, dokázal Dominik Piskoř, který obešel dva protihráče a poslal puk pod víko. Domácí už si poté náskok v pohodě pohlídali.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Soupeř hrál velice dobře, i když výsledek tomu příliš nenapovídá. Měli jsme dnes štěstí na jednoduché góly, ke kterým nám trochu pomohl i gólman soupeře. Nechci tím ale shazovat práci našeho mužstva, které předvedlo soustředěný a takticky vyzrálý výkon. Chyběl nám obránce Adam Schusser, který v zápase s Rudou Armádou utrpěl zranění pánevní kosti. Tři týdny bude ležet v ostrovské nemocnici, pak jej čeká dlouhá rekonvalescence. Optimistický odhad říká, že s ním můžeme počítat nejdříve v druhé polovině ledna. Je to pro nás obrovská ztráta, Adam je obránce, který odvedl velké množství práce. Dominika Vaňka jsme do sestavy zatím povolali na tato dvě utkání s Chabarovskem. Během reprezentační přestávky pak budeme společně s vedením klubu hodnotit náš vstup do MHL a řešit i případné změny v kádru.