Junioři vítězí podruhé v řadě, opět v prodloužení

JUN: HC Energie - Dynamo Pardubice 3:2p (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Vlčí smečka se může radovat ze zisku dalších dvou bodů. Svěřenci trenéra Pavla Arnošta porazili druhý východočeský celek, tentokráte pardubické Dynamo 3:2 v prodloužení. Dvě branky zaznamenal forvard Daniil Petrov.
DHL extraliga juniorů, 2. kolo, so 9.9.2017, KV Arena
Pardubice
3:2p
0:1, 1:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 26. Procházka (Hrůša, Horký), 50. Petrov (Hrůša, Janata), 62. Petrov (Bečka) – 9. Machač, 25. Matys (Voženílek). Rozhodčí: Huců – Gerát, Schopf. Vyloučení: 3:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 30:33.
Karlovy Vary: Grančarov (Špírek) – Vápeník, Vodička, Přibyl, Pajk, Hrůša, Brabec, Kala – Kocík, Slabý, Bečka, Petrov, Halberštát, Habr, Tlačil, Janata, Pastyřík, Horký, Procházka, Salnikov, Šála
Pardubice: Vlk (Kulich) – Trejbal, Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Voženílek, Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Štefka, Machač, Černý, Kubišta, Matys, Zídek, Veverka

Šanci na otevření skóre měli hned ve druhé minutě hráči Vlčí smečky, když byl na dvě minuty vyloučen Veverka. Nicméně ani Vodička, ani Brabec nedokázali svými pokusy zaskočit hostujícího gólmana Vlka. V deváté minutě si první velký tlak přichystalo Dynamo.Štefka nejprve neuspěl při pokusu probít se před branku, za to o několik vteřin později se ke střele z mezikruží dostal Mchal Machač, jenž střelou k tyči otevřel brankové konto poledního duelu. Pohlednou individuální akci na přelomu šestnácté minty předvedl Václav Zídek, kterému ovšem k radosti chybělopřesnější zakončení. V závěru se o vyrovnání snažili Karlovarští, ale poslední pokus obětavě zablokoval Zukal.

První branku druhé třetiny mohli diváci vidět již čtyřicet devět vteřin po úvodním buly, nicméně Pardubičtí nedokázali využít Grančarovovo zaváhání v rozehrávce. Naopak v čase 24:51 se už hokejisté v červených dresech prosadili. David Voženílek poslal perfektní přihrávku do mezikruží, kam si najel Ondřej Matys a střelou nad lapačku domácího gólmana zvýšil vedení Pardubic. Hosté se z tohoto výsledku neradovali příliš dlouhou, neboť o necelou minutu později snížil na rozdíl jediné branky Lukáš Procházka. Druhá dvacetiminutovka přinesla i mnoho vyloučení, mezi nimi i osobní trest pro Ondřeje Pajka. Při jedné karlovarské početní výhodě pěti proti třem podržel Pardubické skvělými zásahy gólman Vlk, kterého Karlovarští zaměstnávali střeleckými pokusy ze všech možných úhlů. Skóre se nakonec neměnilo, do třetí třetiny tak šly celky za stavu 2:1 z hostujícího pohledu.

Do první příležitosti třetí dvacetiminutovky se dostal ve 43. minutě pardubický Dominik Kubišta, který se z levého křídla pokusil o navýšení hostujícího zákroku, proti byl ovšem domácí Grančarov. Další střelecké pokusy obstarali Veverka se Zídkem, nicméně ani jeden se gólově prosadit nedokázal. V čase 49:28 branka nakonec padla, akorát na druhé straně. Střela Daniila Petrova k tyči nedala Vlkovi žádný nárok zasáhnout. Utkání tak nakonec došlo až do prodloužení, ze kterého stihly uběhnout necelé dvě minuty, když po Bečkově akci důrazně dorazil kotouč před brankou dvougólový střelec Daniil Petrov.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Jako trenéři jsme s výsledkem spokojení, když 2:0 prohráváme a nakonec zvítězíme v prodloužení. Samozřejmě musíme dále pracovat, abychom se nadále posouvali a zlepšovali.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Rozhodla naše nedisciplinovanost. Hráli jsme polovinu zápasu v oslabení, což se prostě nedá. Na závěr výkon rozhodčího se mi příliš nelíbil, nicméně na to to nebudeme svádět.