Junioři vstoupili do čtvrtfinále prohrou

Junioři: ČF1: Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Nešťastný vstup do čtvrtfinále play-off NOEN extraligy juniorů prožili karlovarští hráči. V Brně chvíli vedli i o dvě branky, polovinu utkání byli lepším týmem, ale přesto to nestačilo a z vítězství se raduje brněnská Kometa. Ta předvedla skvělý obrat v druhé polovině utkání. Energie v té době vedla o dvě branky, které zařídili Petr Koblasa (na snímku) a David Troška. Celé utkání odchytal golman Habal, který předvedl několik skvělých zákroků. Odveta se odehraje v Karlových Varech v úterý od 18 hodin. Případný třetí zápas je naplánován na středu, kdy by se začínalo ve stejný čas, tedy od šesti.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, ČF1, ne 18.3.2012
Kometa Brno
4:2
0:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 29. Jurák (Káňa, Dujsík), 35. Káňa (Bilčík, Dujsík), 56. Káňa (Dlapa), 57. Křivohlávek (Zbořil A.) - 10. Koblasa (Gombár), 29. Troška (Harkabus). Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Kometa Brno: Zelenka - Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Sedlák, Krejčiřík, Dittrich, Bilčík - Fusek, Wasserbauer, Buhaj, Křivohlávek, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Zbořil, Novák J., Boček, Káňa
Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Valeš, Novák O., Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomeček, Vrána, Gorčík, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Harkabus, Švec, Kverka, Zadražil, Klíma, Půlpán

Od prvních minut zápasu bylo zřejmé, že se potkávají dva kvalitní týmy, které se chtějí porvat o první vítězství. Do první velké šance se dostal Káňa, v přímém souboji s Habalem ale neuspěl. Do vedení se tak dostali hosté. Při jejich první přesilovce chtěl vypálit od modré čáry Gombár, rána mu však nesedla. Puk ale pomalu doklouzal až před brankoviště Komety, kde byl kapitán Energie Petr Koblasa. Pohotovou zadovkou dokázal propasírovat puk za brankovou čáru.

I nadále byla hra velmi vyrovnaná. Z brněnského týmu o sobě nejvíce dávali vědět Káňa s Jankovičem, z Karlovarských dělali největší problémy domácí obraně Kverka s Tomečkem. Necelých dvacet sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky mohl po Zbořilově samostatné akci vyrovnat Jakub Novák, zblízka ale nedokázal přehodit pravý Habalův beton.

Do druhé třetiny vstoupila Kometa s touhou po vyrovnání a dokázala se dostávat do šancí. Habal však byl bezchybný, případně mu pomohlo trochu štěstí. A tak se hosté dostali do vedení o dvě branky. Energii začala přesilovka, Harkabus vyhrál buly směrem na Davida Trošku a ten se s tím nepáral. Bombou od modré se trefil přesně mezi betony nic nevidícího Zelenky.

Jenomže trhák Karlových Varů trval chvilinku. Sedmnáct sekund po brance Trošky se prosadil Roman Jurák, který si v rychlosti narazil puk s Janem Káňou a dokázal prostřelit do té doby neprůstřelného Habala.

V čase 34:17 dokázala Kometa srovnat krok. Přesně v momentu, kdy se vracel na led vyloučený Lukáš Klíma, přihrál Bilčík od modré čáry Janu Káňovi. Brněnský forvard stál napravo od branky hostí a chvíli zůstal nikým neatakován. Počkal si, až půjde brankář Habal dolů a dokázal se trefit přesně ke vzdálenější tyči. Druhá siréna tedy zazněla za stavu 2:2.

Ve třetí třetině se zdálo, že větší touhu po vítězství mají domácí borci. Na ledě se poměrně hodně přiostřilo, píšťalka sudího Blechy však dlouho zůstávala němá. Nakonec však právě početně nevyrovnaná situace rozhodla o výsledku zápasu.

V 56. minutě byl za zřetelné hákování Dlapy vyloučen Švec. Pouhých deset vteřin po něm vyhodil nešťastně puk z vlastního pásma Funk a Kometě se tak nabídla takřka dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Hosté rychle vyhodili puk za Zelenku. V obranném pásmu si však vzal touš Jan Káňa, nabral rychlost, prosmýkl se okolo bránících hráčů v zeleném a bekhendem zavěsil puk pod víko branky Energie.

Pojistku na vítězství Komety přidal v pokračující klasické přesilovce Jan Křivohlávek, který si v play-off vzájemně hodně pomáhá se Zbořilem. Nejinak tomu bylo i u této akce. První výhra v krátké sérii jde tedy na konto Brna, Energie musí v domácím prostředí zabrat.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Nezačali jsme dobře, inkasovali jsme v oslabení. Soupeř měl hodně nebezpečné přesilovky. Dostali jsme z toho dva góly. Pak jsme začali hrát dobrý hokej, dřeli jsme a myslím, že druhé dvě třetiny jsme byli jasně lepší. Ale prosadili jsme se až ke konci. Konečně jsme to zjednodušili, začali střílet. Kluci dřeli, na střídačce to žilo. To nám chybělo v první třetině. Poté jsme se nakopli a bylo to dobré.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Zápas nám potvrdil očekávání. Věděli jsme, že má Brno nejstarší mužstvo v extralize, takže dobře bruslí a je silné. Ze začátku však bylo hodně ve stresu a dá se říct, že jsme ho gólem na 1:2 dostali na koně. Sice jsme vedli 0:2, ale hned další střídaní jsme dostali zmíněnou kontaktní branku. Částečně jsme si to sami prohráli těsně před koncem, když jsme nabídli Kometě dvojnásobnou početní výhodu. Na druhou stranu jsme nastřelili dvě tyčky, jeli jsme samostatný nájezd. I když byl soupeř opticky lepší, stoprocentních šancí jsme měli více my. V nich je náš zásadní problém. Utkání jsme si nahráli na video, takže se na něj podíváme a abychom to zvrátili na svoji stranu, musíme něco vymyslet. Soupeři k výhře gratuluji.