Junioři vyhráli doma druhý zápas ve dvou dnech

Junioři: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Mladíci odehráli druhý domácí zápas za víkend a i druhý vyhráli. Tentokrát nasázeli soupeři ze vzdáleného Zlína šest branek a mohli tak slavit. Dvě branky si připsal Petr Koblasa, který se dvakrát trefil do černého i proti Budějovicím, a i Filip Winkler (na snímku). Další zápas čeká na juniorku ve čtvrtek doma proti Olomouci.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 22. kolo, so 3.12.2011, KV Arena
Zlín
6:1
1:1, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 18. Winkler, 21. Koblasa (Vrána, Funk), 28. Kverka (Winkler), 41. Koblasa (Vrána), 45. Winkler (Tomeček), 59. Půlpán (Tomeček, Urbančok) - 12. Popelka (Buchta, Merta). Rozhodčí: Svoboda R. – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Karlovy Vary: Habal – Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser, Funk, Gombár – Tomeček V., Vrána, Kubáč, Svoboda J., Koblasa, Winkler, Harkabus, Švec, Táborský, Kverka, Půlpán
Zlín: Rozum – Urbanec, Pelc, Janota, Buchta, Strojil, Zábojník – Kundera, Kovařík, Haloda, Merta, Finsterle, Popelka, Janeba, Burša, Sedláček, Hrazdíra, Doležálek, Kučera

Domácí na svého soupeře vlítli, jako by hráli 4. třetinu pátečního zápasu proti Budějovicím. Bohužel však ani jedna ze čtyř střel z první minuty za dobře chytajícího Rozuma neprošla. Úspěšnější nebyl ani Koblasa se Švecem a Troškou. Na velkou šanci se tak čekalo do 6. minuty utkání. To když Harkabus našel u vzdálenější tyče volného Jakuba Svobudu, který ale nezamířil přesně k tyči a trefil do hrudi přesunujícího golmana hostí. První přesilovku viděli diváci v KV Areně v 8. minutě a výhodu měli domácí. To ovšem platilo pouhých 14 sekund. Po těch si šel sednout na trestnou lavici i domácí Petr Koblasa. Poprvé se skóre měnilo ve 12. minutě utkání. Nejdříve se na jedné straně neprosadil Půlpán a z protiútoku skórovali hosté. Michal Popelka byl u puku nejrychleji a poslal hosty do vedení.

Domácí tlačili a pilně dojížděli všechny puky. Odměnou jim byla přesilovka udělená v 17. minutě. Atypickou přesilovkovou akcí se prosadil Filip Winkler a srovnal stav utkání. Do konce třetiny se ještě snažil o vedoucí branku Jaromír Kverka, ale puk po přihrávce Tomečka poslal pouze do chráničů hostujícího brankaře.

Hosté vstoupili do druhé části pomalu a hned po 17 sekundách se jim to hrubě nevyplatilo. Trefil se střelec pátečního večera, Petr Koblasa. O pár minut později měli domácí výhodu přesilovky, ze které paradoxně vytěžil Zlín největší šanci druhé části. Jaroslav Janeba poslal puk do břevna. Ve 28. minutě se v KV Areně radovalo znovu. A opět se mohla přidat i sedmdesátka diváků, která si v sobotní poledne našla cestu na stadion. Nečekanou střelou zaskočil Rozuma domácí kanonýr Jaromír Kverka.

Hosté se však nevzdali a do druhé poloviny zápasu vstoupili tlakem. V kvalitně odehrané přesilovce se musel domácí brankář Habal pořádně obracet. Podařilo se mu nekapitulovat a udržet dvoubrankový náskok Energie. Po skončení přesilovky se pokoušeli o odvážné přihrávky domácí Harkabus a Kverka. Obě došly až k adresátům, ale obrana Zlína dokázala zabránit střelcům ve střelení čtvrté branky. Dvě minuty do konce druhé části se mohli radovat hosté. Dvakrát zkoušel překonat Habala hostující Kundera, ale domácí golman předvedl parádní zákroky. To bylo ze druhé části všechno.

Do třetí části vstoupili domácí ještě lépe než do té první. Tentokrát jim na gól stačilo pouhých 14 sekund. A byl to znovu Petr Koblasa po přihrávce Vrány. Hosté se nestačili ani rozkoukat a měli v brance další puk. Z úniku 2 na 1 vytěžil druhou branku v utkání Filip Winkler. V polovině třetí třetiny se rozhodovalo o uznání neprůkazné branky. Zlínští si byli jisti tím, že se puk po střele odrazil zevnitř branky, hlavní rozhodčí i rozhodčí brankový však byl jiného názoru. Skóre se neměnilo. O dvě minuty později se do úniku dostal Koblasa, ale šanci na vstřelení hat-tricku mu překazil brankář Kevin Rozum. Když už to vypadalo, že se utkání dohraje do konce, udeřila Energie naposledy. Tomeček našel chytrou přihrávkou Půlpána, který trefil mezi betony Rozuma a uzavřel skóre utkání.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Dneska se nám zdálo, že byla první třetina mnohem živější než celý včerejší zápas. Jako klíčový moment vidím vstřelenou branku na 4:1, která padla čtrnáct sekund po začátku třetí třetiny. Od té doby jsme měli utkání, myslím si, pod kontrolou.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Byl to pro nás těžký zápas. Třetí v řadě na venkovním hřišti. Ve středu jsme hráli na Kladně, v pátek v Chomutově a dnes tady. Hráči už měli vyčerpáno a měli toho dost. Na druhou stranu jsme v první třetině odvrátili počáteční tlak Energie. Vstup do druhé třetiny se nám nepovedl a dostali jsme se až na stav 1:3. Druhá polovina zápasu byla z naší strany o mnoho lepší, a kdybychom vstřelili branku na 2:3, tak jsme tady mohli bodovat. To se nám nepovedlo, protože jsme prospali a silně nezvládli ani vstup do třetí části a po čtvrté brance domácích bylo o osudu zápasu, dá se říct, rozhodnuto. To nás mrzí, protože si myslím, že za výkon v druhé půlce zápasu bychom si bod zasloužili. Bohužel, takhle to je, nedá se nic dělat.