Junioři vyšli v Chabarovsku bodově naprázdno

MHL: Amurští Tygři - HC Energie 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
V posledním utkání venkovního tripu junioři Energie nepotvrdili roli favorita na ledě dalekého Chabarovsku. Dokázali sice s Amurskými Tygry dvakrát srovnat krok, ale domácí celek nakonec zvítězil brankou v poslední minutě. Vlčí smečka tak z prvního tripu přiváží čtyři body za dvě výhry v prodloužení. Další utkání sehraje už v sobotu v KV Areně s Kapitánem Stupino.
MHL, 8. kolo, út 23.9.2014
Chabarovsk
3:2
1:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 7. Karpus (Šaburov, Tymčenko), 50. Šaburov, 60. Šaburov (Kopijenko) – 19. Harkabus (Gríger, Zadražil), 52. Osmík (Beránek). Rozhodčí: Moskaljov – Afanasenko, Semjonov. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Chabarovsk: Bojarčuk – Zub, Podsevakin, Bukarev, Subbotnikov, Zaseda, Curikov, Timčenko – Jakovlev, Čachotkin, Kopijenko – Šaburov, Tymčenko, Karpus – Lušnikov, Krutij, Maljovanyj – Zababurin, Kaptělin, Naljotov – Charin.
Karlovy Vary: Fečo – Šafář, Šimek, Běhal, Röthlisberger, Kečkeš, Weinhold, Michálek – Beránek, Harkabus, Zadražil – Gríger, Táborský, Hroch – Osmík, Kohout, Rubeš – Orság, Molnár, Janata.

Západočeši dostali hosty hned z kraje třetiny pod mírný tlak, při němž si Dmitrij Šaburov pomohl nedovoleným zákrokem. Toto oslabení však Tygři poměrně v poklidu ubránili a ukázali, že jejich defenziva nebude snadno prolomitelná. A nejen to, v následujících minutách také potvrdili, že ani v ofenzivě nejsou pozadu. V závěru sedmé minuty zaskočili favorita z lázeňské metropole úspěšně zakončenou akcí. Na jejím konci svou holí, po přihrávce od Dmitrije Šaburova, dokonale máchl Vladislav Karpus. Hostům se dlouho nedařilo domácím odpovědět. Až deset sekund před koncem početní výhody za faul Subbotnikova vyrovnal Tomáš Harkabus. A za vyrovnaného stavu se tak odcházelo do šaten.

Druhé dějství nabídlo na obou stranách řádku vyloučení, následných oslabení, či přesilových her a jedenáct střeleckých pokusů obou týmů. Avšak ani to ke vsítění vedoucí branky nepomohlo žádnému z obou celků. Na konci prostřední periody ukázala tedy světelná tabule v oblasti stavu utkání stejné číslice, jako na konci té předchozí.

Ve třetím dějství hrály týmy opatrně, aby zbytečně neinkasovaly, proto se na první branku poslední třetiny čekalo dlouho. Až v závěru její uplynulé poloviny udělala radost domácím fanouškům v Platinum Areně střela Dmitrije Šaburova, která skončila za Fečovými zády. To však mělo za následek jen zvýšení karlovarského tempa a jejich ofenzivních vln směrem k Bojarčukovi, muži v masce chabarovské svatyně. Hosté potřebovali necelé dvě minuty, než dokázali podruhé v utkání srovnat krok. To, když vyrazili vpřed Ondřej Beránek a Martin Osmík, kterému sedla přihrávka z hole prvního jmenovaného přesně a nic už mu nebránilo trochu pozměnit skóre. Dlouho to vypadalo, že se týmy spokojí s dělbou bodů. Chybělo sedmatřicet sekund do konce utkání, když rozhodl ku prospěchu domácích nejspíš hráč utkání Dmitrij Šaburov. Energetici reagovali oddechovým časem a odvoláním brankáře, ale nic už to nezměnilo na tom, že tři body zůstanou v kapse Tygrů.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme bohužel neodehráli vůbec dobré utkání a jednoznačně jsme ztratili body, které jsme zde měli získat. Proto se mi zápas nehodnotí příliš dobře. Domácí tým nás dnes jednoznačně předčil v efektivitě koncovky a tlaku do branky. Byli zarputilejší a bohužel musím přiznat, že si za vítězstvím více šli než většina našich hráčů. Nebyli jsme ochotní přistoupit na jednoduchý a přímočarý hokej, který hráli domácí. Pokud nebudeme hrát jednodušeji a přímočařeji, budeme mít značné problémy i v dalších zápasech. Je smutné, že většina našich hráčů se není schopna prosadit v rovnovážných situacích a pokud si vypracujeme nějaké šance, tak s nimi nakládáme lehkovážně. Naši soupeři nás nekompromisně trestají za veškeré chyby a toho mi momentálně nejsme schopni. Dnešní zápas si rozebereme a do dalšího zápasu musí nastoupit mnohem bojovnější a odhodlanější mužstvo než dnes. Není možné cestovat přes půl světa a ztratit zápas půl minuty před koncem. To je neomluvitelné a každý z hráčů si musí sáhnout do svědomí, jakou práci v dnešním zápase odvedl.