Junioři ztratili dobře rozehrané utkání s Kladnem

JUN: HC Energie - Rytíři Kladno 4:5 pp.(3:1, 1:1, 0:2 - 0:1)
Karlovarští junioři svoje středeční utkání rozehráli velmi dobře. Po úvodních dvaceti minutách byli ve vedení 3:1. To však i přes velký tlak na bránu nedokázali udržet a z náskoku při stavu 4:2 se ve třetí třetině vyklubala remíza. Zápas tak došel až do prodloužení, kde se dokázali prosadit hosté a po dlouhé bitvě získali dva cenné body.
DHL extraliga juniorů, 9. kolo, st 28.9.2016
Kladno
4:5p
3:1, 1:1, 0:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 3. Janata (Weinhold, Vodička), 5. Janata (Davídek, Vodička), 7. Davídek (Nguyen), 40. Davídek – 12. Chládek (Piovarči), 34. Zelingr (Kučera, Patyk), 43. Vach (Janeček, Cibák), 55. Bláha (Havelka, Řepka), 62. Havelka (Schildhabel). Rozhodčí: Petružálek – Belko, Coubal. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: Bez využití. Diváci: 112. Střely na branku: 34:33.
Karlovy Vary: Kuchař – Pajk, Brabec, Weinhold, Vodička "A", Beer, Vápeník, Pátek – Davídek, Janata "C", Šála, Čejka, Procházka "A", Svoboda, Hendrych, Kovář, Nguyen, Horký
Kladno: Svoboda – Havelka, Šíma, Chládek, Zelingr, Malý, Kiml – Cibák, Bláha, Patyk "C", Keszl "A", Schildhabel "A", Piovarči, Kučera, Řepka, Borkovec, Okegawa, Janeček, Vach

Do utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně, avšak první třetina patřila spíše domácímu celku. Hned ve třetí minutě padl první gól utkání, o který se postaral po přihrávce Weinholda střelou z mezikruží kapitán týmu Jiří Janata. Jen co se hosté vzpamatovali z první inkasované branky, už lovili puk ze své sítě podruhé. Opět se prosadil v páté minutě kapitán Vlčí smečky Jiří Janata, jenž bez větších obtíží po kombinaci Vodičky a Davídka zavěsil kotouč pod víko kladenské branky. Karlovarští i nadále předváděli dobrý výkon, a tak se diváci po pouhých dalších dvou minutách dočkali třetího gólu. Po přihrávce Nguyena svou přesnou střelou navýšil na třígólový náskok svého týmu Milan Davídek. Až tato situace ale Kladno probudila a tak jeho hráči výrazně přidali. Ve dvanácté minutě se hosté poprvé prosadili. Snížit náskok energetiků se podařilo střelou z pravého kruhu Davidu Chládkovi. Energetici byli oproti předchozím zápasům jako vyměnění a až do konce první třetiny drželi výhradně oni kotouč na svých holích.

Druhou periodu začali hosté mnohem agresivněji, za což byli také potrestáni ve 22. minutě vyloučením. Karlovarští tak měli možnost zahrát si první přesilovou hru utkání, avšak nedařilo se jim usadit se v útočném pásmu. Během početní výhody svou střelou na tyč od modré rozezněl prostory KV Areny Čejka. Ve 33. minutě vstřelil druhý gól svého týmu po přihrávce Kučery na modrou Matyáš Zelingr a snížil tak na rozdíl jedné branky. I domácí nezůstali bez trestu, a tak dostali hosté šanci využít přesilové hry. Energetici si však s hosty během hry v oslabení poradili a do větších šancí je vůbec nepouštěli. Naopak kladenské Rytíře potrestali během jejich hry v oslabení další brankou v závěru druhé dvacetiminutovky. Pouhé čtyři vteřiny před koncem sirénou zasáhl branku Rytířů již podruhé v zápaseMilan Davídek.

Závěrečné dějství ovládli Rytíři. V prvních minutách to vypadalo nadějně pro domácí celek, který se neustále držel na kotouči. Třiačtyřicátá minuta přinesla snížení náskoku energetiků, když se prosadil Dominik Vach. Při hře v oslabení se osamocený objevil tváří v tvář kladenskému brankáři Svobodovi Davídek, jemuž se bohužel pro domácí nepodařilo úspěšně zakončit beckhandem. Další minuty se nesly ve znamení vyrovnané hry plné nepřesností a chyb na obou stranách, a tak diváci neměli možnost vidět větší akce ani na jedné ze stran. Po odraženém nahození Havelky na bránu od mantinelu se v 55. minutě šťastně podařilo tečovat Štěpánu Bláhovi. Kladenští tak dokázali vyrovnat nejen tempo hry, ale také skóre, což je velmi nabudilo a v posledních minutách základní hrací doby měli kotouč pod kontrolou.

Jak během závěrečných minut třetí třetiny, tak i v prodloužení měli hosté navrch. Aktivně napadali domácí energetiky. Nakonec se z vítězství radovali právě hostující Rytíři zásluhou Dominika Havelky, jenž svou ráznou přesnou střelou z mezikruží vymetl pravý růžek karlovarské branky. Karlovarští se ovšem rozhodně nemají za co stydět. Proti vedoucímu týmu tabulky předvedli výborný výkon.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme dnes získali bod se silným soupeřem z Kladna, který suverénně vede celou extraligu. Od začátku jsme hráli to, co jsme chtěli, ale bohužel stačilo to jen na bod. Myslím, že naším hráčům patří poděkování za bojovný výkon, který podali. Doufáme, že se od něj odrazíme i do dalších zápasů a získáme bodů víc.