Juniorský obrat proti Chomutovu znamená prolomení nepříznivé série

Junioři: HC Energie - KLH Chomutov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Juniorská série pěti proher v řadě je u konce. A energetici tuto šňůru prolomili hned v derby proti Chomutovu. Hosté sice už od 2. minuty vedli, ale už v první třetině Vary vyrovnaly. Následně se dostali do vedení, ale ani vyrovnání KLH ve třetí třetině Karlovarské o vytoužené tři body nepřipravilo. Poslední hřebík zarazil do Chomutova Martin Rohan (na menším snímku), když se v přesilové hře trefil přesně tvrdou ranou z mezikruží.
Noen Extraliga Juniorů, 39. kolo, pá 17.12.2010, KV Arény
Chomutov
4:2
1:1, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 16. Sýkora (Vaněk, Vachovec), 35. Vachovec, 50. Sýkora (Vachovec, Vaněk), 52. Rohan M. (Kverka) - 2. Rutta (Motejlek), 48. Chlouba. Rozhodčí: Grech - Sentenský, Belko. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Karlovy Vary: Endál (Habal) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan M. - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec "C", Baar, Švec, Kverka, Záhora D., Půlpán.
Chomutov: Příhoda (Matoušek) - Kolář, Žižka, Motejlek, Kolčava, Rutta, Korim, Bartejs - Hučko, Mála, Chlouba "C", Csániy, Hofmeister, Pesjak, Mužík, Heindl, Hanták, Hrabák, Ptáčník.

Svižný začátek domácím borcům vůbec nevyšel. Hosté totiž od počátku utkání skvěle napadali a drželi kotouč na svých hokejkách. Netrvalo dlouho a svůj tlak přetavili ve vedoucí branku. Ve 2. minutě po přesném pasu ujel domácí obraně Jan Rutta a sám proti brankáři uspěl střelou do růžku. Od té doby však paradoxně převzali otěže třetiny domácí a hosté byli až na výjimky v jednom kole. Dvě nevyužité přesilovky ale nesvědčili o pohodě na karlovarské lavičce. Až v 16. minutě po velice dlouhém obléhání chomutovské klece donutili domácí nájezdníci padnout gólmana KLH Příhodu poprvé v zápase kapitulovat. Tomáš Sýkora chytrou tečí po nahození Vaňka prostřelil brankáře mezi betony. V závěru třetiny ještě zahrozili hosté při přesilové hře, ale k více jak nastřelené tyčce se Chomutovští nedostali.

Druhá třetina ze začátku příliš záživný hokej nenabídla. Herní projev obou celků odpovídal i skóre na světelné tabuli. I přesto se však v prvních deseti minutách hry ve druhé dvacetiminutovce urodilo několik slibných šancí. Například Chlouba, jakožto hostující kapitán v brejku nedokázal skórovat po dobrém zákroku Endála. Nebo velké štěstí Energie ve 26. minutě, kdy hnedka trojice Chomutovských dorážela do odkryté klece - bez úspěchu. Domácí se však z tohoto tlaku oklepali a hned udeřili. Ve 35. minutě ukořistil domácí "kápo" Michal Vachovec, najel si po levé straně a nekompromisní dělovkou nedal Příhodovi sebemenší šanci na zákrok. Domácí pokračovalo po dokonaném obratu v nátlakové hře, ale více branek už z toho nebylo.

Třetí třetina začala velkým náporem z obou stran. Hosté se nehodlali smířit s jednobrankovým mankem a domácí se zase hnali za navýšením svého vedení. Po několika minutách vyšla tato taktika jako prvním Chomutovu. Ve 48. minutě si kapitán KLH Roman Chlouba pohrál s ležícím Endálem a vyrovnal přesnou ranou do odkryté klece. Radost na chomutovské střídačce však netrvala dlouho. Už o minutu později byli na koni znovu energetici. Tomáš Sýkora se uvolnil po pasu od Vachovce a své sólo zakončil úspěšným bekhendem mezi nohy. Zdrcený Chomutov již neměl síly na odpor, a tak se uchýlil k faulu, čímž si ještě přihoršil. Vyloučení Bartejse využil neskutečnou dělovkou z mezikruží kapitán Energie Michal Vachovec. Hostům už nepomohlo ani odvolání brankáře Příhody, a tak domácí prolomili šňůru proher a berou tři body.