KV Arena byla opět svědkem dělby bodů, Vlčí smečka bere dva

MHL: HC Energie – Dinamo Petrohrad 6:5sn (3:1, 2:3, 0:1 – 0:0)
Juniorský tým opět sehrál s Dinamem Petrohrad velmi vyrovnané utkání. V jednu chvíli už vedl dokonce 4:1, ale ruský celek se nevzdal a utkání dokázal dovést až do samostatných nájezdů. V nich opět exceloval David Fečo (na snímku) a rozhodl Tomáš Harkabus. Vlčí smečka se tak může v dobré náladě připravovat na venkovní trip.
MHL, 42. kolo, st 14.1.2015, KV Arena
Dinamo Petrohrad
6:5sn
3:1, 2:3, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 4. Beránek (Zadražil), 17. Zadražil (Harkabus, Šimek), 17. Vrána (Weinhold, Táborský), 26. Harkabus (Beránek), 39. Beránek (Gorčík, Harkabus), rozh. náj. Harkabus – 18. Djadjuško (Ušněv, Antipov), 26. Kuzněcov (Trusov, Kurakin), 36. Gimbatov (Mironišin, Avtomov), 36. Nagličev (Něčajev, Šalimov), 59. Gavrilov (Avtomov, Trusov). Rozhodčí: Ťutněv – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:12. Využití: 3:1. Střely na branku: 31:31. Diváci: 700. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.
Karlovy Vary: Fečo – Šafář, Rulík, Weinhold, Michálek, Šimek, Běhal – Csamangó, Beránek, Osmík, Táborský, Orság, Harkabus, Molnár, Vrána, Gorčík, Zadražil, Janata.
Dinamo Petrohrad: Sergejev – Jelšanskij, Gavrilov, Ušněv, Jelizapov, Petrov, Trusov, Ručkin – Gimbatov, Mironišin, Nagličev, Něčajev, Djadjuško, Šalimov, Kurakin, Avtomov, Rjašencev, Zavjalov, Kuzněcov, Antipov.

Hosté naskočili do utkání opět aktivně a chtěli domácí co nejvíce zaskočit, avšak Karlovarští na to už byli po předchozí zkušenosti skvěle připraveni a rozhodně se nezalekli. K vidění dlouho nebyly téměř žádné šance, až přesně po čtyřech minutách, kdy se skvělou kličkou uvolnil Matěj Zadražil, který si to namířil ihned směrem k brance, odkud našel přijíždějícího Ondřeje Beránka, který se svou prudkou střelou při zemi nemýlil. Poté se hra opět uklidnila, ale domácí byli stále více při chuti, až z jejich převahy vzešla přesilová hra pět na tři. Tomáš Harkabus s Denisem Šimkem si dlouhou dobu puk přihrávali z jednoho kruhu do druhého, až nakonec Tomáš našel před brankou Matěje Zadražila, který brankáře hravě překonal. Poté přišla na řadu druhá karlovarská formace. A netrvalo dlouho a po prudké střele Martina Weinholda, kterou Sergejev neudržel, se kotouč odrazil k volnému Jakubu Vránovi, který z kruhu dorážel do prázdné branky. Hosté reagovali time-outem, a to se vyplatilo. Ihned po buly založili rychlý útok a po několika přihrávkách dokázal snížit náskok domácích Alexandr Djadjuško. Dále už ale pokračovali lépe domácí, ale se stavem utkání už do konce třetiny nepohnuli.

Ve druhé třetině nejprve energetici získali zpět tříbrankový náskok. Vše začalo početní výhodou domácích, ve které se po kombinaci Ondřeje Beránka a Tomáše Harkabuse druhý jmenovaný prosadil střelou zpoza kruhů, na kterou rozhozený Sergejev nestačil zareagovat. Domácí se i poté hrnuli do útoku, ale po několika chybách se hosté dostali do přečíslení a po rychlé kombinaci dokázal snížit Konstantin Kuzněcov. Hosté si poté vytvořili obrovskou převahu a vlastně se jen čekalo na to, kdy svůj nápor přetaví v gól. A načekalo se dlouho, Mironišin vyslal nenápadnou přihrávku z pravého kruhu před branku, kde se náhle vynořil zakončující Achmed Gimbatov. A za patnáct sekund, se hosté radovali znovu. Opět využili chyby domácích v rozehrávce a po bleskovém brejku vsítil vyrovnávací branku Oleg Nagličev. I nadále byli hosté velmi aktivní a nebezpeční, až domácí zachránil faul Gimbatova, který nakonec v závěru třetiny ještě potrestali pátou brankou. Z ničeho nic se před brankou objevil i s pukem Ondřej Beránek, který nekompromisně dostal puk za Sergejeva. Domácí už třetinu dohráli v klidu a do té závěrečné odcházeli s jednobrankovým náskokem

Energetici se na poslední třetinu připravili skvěle a prakticky v celém jejím průběhu stav kontrolovali a měli mírnou převahu. Což hosty jistě znervózňovalo a i proto hráli daleko razantněji, než v předchozích třetinách. Zdálo se, že energetiky už nic nerozhodí, ale v závěru sudí vyloučil Patrika Michálka a domácí museli bránit. O dělbě bodů nakonec rozhodla tvrdá střela Kirilla Gavrilova od modré čáry. Více už se v poslední části neodehrálo, a tak se opět muselo přecházet do prodloužení. V tom měli domácí možnost rozhodnout při dvojnásobné početní výhodě, avšak svou chvíli promarnili a o druhém bodu musela rozhodovat dovednostní soutěž. V té mohou domácí děkovat především brankáři Fečovi, který předvedl několik důležitých zákroků a nakonec opět rozhodl nejlepší střelec MHL Tomáš Harkabus. Dva body tedy nakonec zůstaly opět v KV Areně a karlovarská juniorka se může v dobré náladě připravovat na venkovní trip.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že za sebou máme těžká utkání s velmi těžkým a nebezpečným soupeřem. A jsem moc rád, že jsme z těchto utkání dokázali vybojovat 4 body. Tento dvojzápas nás stál mnoho sil a měli jsme trošku problém sestavit kádr, takže skládám poklonu před hráči, jak to zvládli. V dnešním utkání rozhodl o tom, že jsme nezískali 3 body, výpadek ve druhé třetině, kdy se nedrželi naší organizace hry. Ve třetí třetině jsme to už změnili. Potom jsme sice soupeři nabídli možnost vyrovnání, ale jsme rád, že jsme nakonec zvládli dovednostní soutěž. Klobouk dolů před Davidem Fečem, který nás hodně podržel.