Karlovarští Furcha nepřekonali a podlehli Slavii 0:1

Příprava: HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Hokejisté A-týmu se v posledním přípravném zápase na novou sezonu střelecky neprosadili, a tak o osudu utkání rozhodl jediný gól, který vstřelil v polovině utkání v přesilové hře Tomáš Vlasák. Slavii výrazně podržel brankář Furch, a Pražané si tak z lázeňské metropole odvážejí výhru. Extraliga startuje pro Energii 12. září, kdy je v Litvínově na programu podkrušnohorské derby.
Příprava na sezonu, příp., čt 4.9.2014, KV Arena
Slavia
0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 31. Vlasák (Bednář). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Gerát, Belko. Vyloučení: 6:7, navíc Krejčí (SLA) 10 min. osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 1003. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 0:1.
Karlovy Vary: Závorka – J. Tomeček, Sičák, Kvapil, Redlihs, Harant, Šmach, Dvořák, Rohan – Duda, R. Hruška, Štals – D. Hruška, Balán, Vachovec – V. Tomeček, Kverka, Pšurný – Gorčík, Skuhravý, Heizer
Slavia: Furch – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Novák, Knot – Tomica, Vlasák, Bednář, Sklenář, Vas, Stránský, J. Doležal, Weissmann, Čermák, Poletín, Klhůfek, Tomek, Andres

Utkání začalo v rytmu nahoru a dolů, žádný tým si nevybojoval natrvalo útočné pásmo, hrálo se skutečně ze strany na stranu. Po dvou minutách hry se v dobré pozici ocitl Poletín přihrávka mu však nesedla a kotouč mu sklouzl mimo čepel. Energetici o sobě dali vědět o chvíli později, když po přečíslení orazítkoval Tomeček tyč. A za chvíli se ozvala znovu Energie, tentokrát to byl Vachovec. Jeho střelu od modré čáry zlikvidoval Furch s velkými problémy.

Ve druhé desetiminutovce první třetiny byla hra opět hodně vyrovnaná, týmy se u puku střídaly. Na straně domácích byla aktivní Kverkova formace, která občas dostala slávisty pod mírný tlak. Koncem první periody sehráli domácí přesilovou hru, v té se jim párkrát podařilo dostat slávisty pod tlak, sešívaní si však domácí hráče pohlídali.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji Karlovarští. Po chybě v rozehrávce slávistů se ocitl tváří v tvář Furchovi Balán, sešívaný gólman však vytáhl skvělý zákrok a nedovolil mu skórovat. Po té přišel velký počet vyloučení na obou stranách. Oba týmy však své oslabení vždy ubránily. Vše změnilo, až vyloučení domácího Heizera, po kterém šli domácí do dvojnásobného oslabení. Ve 30. minutě posunul Bednář před branku nehlídanému Tomáši Vlasákovi, který sekundu po vypršení prvního trestu otevřel skóre.

Druhá perioda se pak dohrávala opět v duchu vyrovnané hry a bez větších příležitostí. Energetici však dobře napadali rozehrávku slávistů, a mohli takto i párkrát zahrozit. Třetí třetina začala vyloučením slávistů. Karlovarským se však přesilové hry příliš nedařily, tudíž i tato zůstala nevyužita. Téměř hned na to následovalo vyloučení domácích a šanci se ukázat měla tentokrát Slavia. Ta držela soupeře pod mírným tlakem, ale až na Kolaříkův pokus nic víc nevymyslela.

A podobný scénář měla i následující desetiminutovka, ve vyloučeních se střídali domácí a hosté, ale branku diváci neviděli. Deset minut před koncem musel Furch likvidovat na první pohled nevinné nahození od Vachovce. Po zbytek zápasu však slávisté kontrolovali hru, Vary měly problém založit útočnou akci. Slávisté však také již nic nevymysleli a utkání skončilo nejtěsnějším možným výsledkem.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Soupeř jednu přesilovou hru proměnil, my jsme to nedokázali. Samozřejmě nás trápí počet vstřelených branek tady v Areně. Za poslední tři utkání jsme doma vstřelili jednu branku, což je problém. V přípravě jsme v podstatě všechny zápasy kromě duelu se Skalicí buď o gól vyhráli nebo o gól prohráli, což o něčem vypovídá. Uvidíme, co přinese samotná liga, která bude pochopitelně úplně o něčem jiném.