Medvědi odjeli s prázdnou

ZlinK a r l o v y  V a r y - Hokejisté Energie dokázali vybojovat první letošní vítězství, když přehráli na svém ledě hosty ze Zlína jasným rozdílem čtyř branek. Dvěma brankami se zaskvěl David Balázs, výborný výkon předvedl brankář Marcel Kučera. Hokejisté dohrávali zápas za nadšeného skandování domácího publika.
Český Telecom Extraliga, 6. kolo, pá 27.9.2002
Zlín
4:0
27. Hlavačka (Opatovský, Košťál), 32. L. Svoboda, 41. Balázs (Polák, Bacul), 52. Balázs (V. Polák, Bacul). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2130.
Karlovy Vary: M. Kučera - Punčochář, Mádl, Hlavačka, Krajíček (41. Grof), Bauer, Rodin - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - V. Polák, Bacul, Balázs - Opatovský, Pavliš, Košťál - Tvrdek, Kverka, Kraus.
Zlín: Pešat - M. Hamrlík, Zubíček, Marušák, Hriňa, Hučko, Galvas, od 41. navíc Homer, Blaťák - Okál, Vlach, Veselý - Ministr, Martin Čech, Pivko - Rachůnek, Jenáček, Hubáček.

Hosté přijeli se snahou hrát ze zabezpečené obrany a věrni tomuto úkolu se v úvodu do ofenzívy příliš nehnali a spoléhali na rychlé brejky. Největší šanci úvodu spálil Libor Pavliš, individuálně se prosazoval Jaromír Kverka, ale skóre se neměnilo, a to ani po nebezpečné střele zlínského Libora Pivka. Obrovskou šanci v polovině první třetiny spálil Rostislav Vlach, který v přesilovce sám před Kučerou puk do branky nedostal. Síla Medvědů ze Zlína je právě v této herní situaci, ostřelovači Hučko s Marušákem vydatně zaměstnávali Marcela Kučeru. Po jedné střele zazvonila dokonce tyč. Poté již poklidný hokej i přes šance na obou stranách v první třetině branku nepřinesl.

Prostřední část hry začali aktivnější Zlínští a Kučera musel likvidovat střely Okála a Ministra. Energie poté dostala výhodu přesilové hry, ale čekání na první branku její hokejisté ukončili až při plném počtu hráčů. Martin Hlavačka vytěžil z práce Košťála a Opatovského vedení Karlových Varů, 1:0. Domácí na několi minut přebrali iniciativu a výsledkem byly šance Opatovského a Pavliše. Hosté chtěli logicky změnit obraz hry a začali se více tlačit do útočného pásma. Jejich přemíra snahy však paradoxně pomohla Karlovým Varům. Ladislav Svoboda prostřelil při vlastním oslabení Pešata a zvýšil v polovině utkání na 2:0. Další průběh třetiny se nesl ve znamení vyloučení a bohužel i zranění. Nejprve se krvavě zranil Tomáš Nemčický a po něm opustil na nosítkách hřiště karlovarský obránce Krajíček. Druhá třetina byla předčasně ukončena.

Němčický se naštěstí na led vrátil a i s ním Energie dále kráčela k prvnímu domácímu vítězství. Zatlačila hosty do jejich obranného pásma a Balázs překonal Pešata potřetí a domácí tak definitivně uklidnil, 3:0. Tlak Karlovarských nepolevoval, ze šancí Skuhravého, Hlavačky, Poláka či Ladislava Svobody další branka nepadla. V 52. minutě již však Zlín dostal poslední k.o. Balázs po pěkné akci juniora Vojtěcha Poláka překonal bekhendem Pešata a upravil na konečných 4:0. Zápas se již poté za nadšení domácího publika dohrával v klidném tempu a Marcel Kučera si tak mohl připsat své první letošní čisté konto.