Minutový výpadek doháněla Energie v prodloužení

HC Slovan Ústí n.L. - HC Energie 2:3p (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
V předehrávce 4. kola WSM ligy energetici dlouho vedli na ledě Ústí nejtěsnějším možným náskokem díky trefě Martina Rohana. Stačila chvíle nekoncentrovanosti a soupeř dvěma zásahy okolo 53. minuty otočil. Západočeši se však nenechali zlomit, Podlipnik poslal zápas do prodloužení, v jehož první minutě vstřelil vítěznou branku Ondřej Beránek (na snímku).
WSM Liga, 4. kolo, po 18.9.2017
Ústí n. L.
2:3p
0:1, 0:0, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 53. Dufek (Najman), 54. Najman (P. Kousal, Dufek) – 16. M. Rohan (Podlipnik, Stloukal), 57. Podlipnik (T. Rachůnek, Kverka), 61. O. Beránek. Rozhodčí: Kašík, Přikryl – Krátký, Bosák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 1449. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Ústí n. L.: J. Růžička (Soukup) – Bernad, Husák, Macek, M. Vágner (C), Hes, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (A), L. Volf – Dufek, Najman, P. Kousal – Mical, Gengel, Severa
Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, Weinhold – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Gríger – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Davídek, Kohout

Utkání začalo ve velkém tempu a hostující celek vlétl na Slovan opravdu ve velkém stylu. Nejdříve cinkala jedna tyčka, kterou nastřelil útočník Jakub Flek, poté se Matic Podlipnik dostal úplně sám mezi kruhy před Růžičku, ale domácí ochránce svatyně byl úspěšnější. V 16. minutě cinkala tyčka druhá, kterou střelou z voleje nastřelil David Gríger. O půl minuty později už z toho byla branka, kterou trefil v přesilové hře Martin Rohan.

Jak v 1. třetině vlétly Vary na Slovan, tak v té následující periodě to bylo přesně naopak. Po dvou minutách hry se fanoušci domácích radovali, ale zbytečně, jelikož jeden z hlavních sudích přerušil hru, tím pádem gól, který visel v síti od útočníka Jana Dufka, nemohl platit. Ústí se dostávalo do velkých šancí, ale závora se jménem Závorka nepustil kotouč za svá záda a skóre zůstávalo pořád ve prospěch západočechů. Záčátkem druhé poloviny hry byl opět ve velké šanci Jakub Flek, ale i tentokrát bylo štěstí na straně Růžičky.

Poslední třetina byla jak na houpačce, šance se střídaly, jak na jedné, tak na druhé straně. Asi největší šanci ve 3. třetině měl domácí obránce Marek Macek, který vypálil tvrdou střelu od modré čáry, kterou s velkými obtížemi vyrazil před sebe Závorka a vznikla před ním shrumáž, hru dlouho nechtěl sudí přerušit, jelikož puk neměl brankář plně ve své moci. O deset minut později vstřelil první domácí branku Jan Dufek, po krásné nahrávce od Ondřeje Najmana. Fanoušci ještě ani neusedli na svá místa a mohli jásat znovu, jelikož po třiceti sekundách se Slovan ujal vedení zásluhou Ondřeje Najmana. Vary se nestáhly a snažily se vyrovnat, což jim v 57. minutě vyšlo! Střelcem branky byl Matic Podlipnik a už bylo jasné, že se jde do prodloužení. To bylo velice rychlé, z první střely a ihned brankové se radovali hosté. Střelou mezi betony překonal maskovaného muže Ondřej Beránek.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Jak už říkal kolega, my jsme v první třetině nehráli vůbec nic. Tam kdyby to bylo 4:0, tak nemohl nikdo nic říct. Přežili jsme to, bylo to jen 1:0. Do druhé třetiny jsme si něco řekli, začali jsme se víc pohybovat a myslím, že tu druhou i třetí třetinu jsme byli o malinko lepší. Dostali jsme se do vedení 2:1, pak Jarda Roubík to měl skoro do prázdné, ale dal tyčku. Mohlo to být 3:1 a myslím, že bychom to už udrželi. Místo toho jsme dostali na 2:2 a prodloužení už je vabank. Za ty dvě třetiny chceme kluky pochválit, protože předvedli bojovný výkon. My bereme i ten bod, protože před zápasem bychom ho brali také. Ještě jednou bych chtěl klukům poděkovat, ale také i divákům, že tu vytvořili takovou atmosféru.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že nás čeká zkušený a houževnatý soupeř, který umí velmi dobře sehrát protiútoky a přesilové hry. Na to jsme hráče upozorňovali a snažili jsme se je na to připravit. Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Hráli jsme aktivně, diktovali jsme tempo hry, vytvořili jsme si dostatek šancí, ale, bohužel, s těmi šancemi nakládáme dost laxně. Proto jsme dali jen jednu branku. V první třetině jsme měli těch gólů dát víc, mohli jsme utkání dohrát v klidu a nenechat domácí neustále na kontaktu. Ve druhé třetině jsme přestali bruslit a přizpůsobili jsme se tempu soupeře. V tom byl najednou soupeř lepší, protože v tom menším pohybu byl soupeř zkušenější a byl na kotouči lepší než my. Do třetí třetiny jsme hráče upozorňovali, že chceme hrát dobře z obrany, ale udělali jsme, bohužel, dvě zbytečné chyby. Propadli jsme a domácí to nekompromisně potrestali, velmi dobře zakončili a jsem rád, že jsme zvládli závěr utkání. Stáhli jsme hru na tři pětky a šli jsme za tím gólem, který se nám podařilo dát a v prodloužení jsme vzali dva body. Za ty dva body jsme rádi, ale musíme si pár věcí vyříkat, sednout si na video a podívat se na pár věcí, protože těch šancí máme opravdu hodně a nakládáme s nimi dost laxním způsobem.