Mladší dorostenci zahájili play-off vítězně

MD: HC Energie - HC Sparta Praha 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
Úvodní utkání letošního play-off mají za sebou hokejisté karlovarského mladšího dorostu a do statistik se zapíše vítězným písmem. Pražskou Spartu přehráli výsledkem 5:3 a v sérii hrané na dvě vítězná utkání se ujali vedení 1:0. Odveta je na programu již v pátek 11. března od 17:30 na ledě pražského klubu.
Extraliga mladšího dorostu, CF1, st 9.3.2016
Sparta
5:3
3:1, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 14. Holub (Poizl), 14. Pištěk (Cankov), 19. Prošek (Bernáth), 27. Bernáth (Šik), 46. Prošek (Šik, Pištěk) – 15. Kropáček (Arnošt, Dani), 24. Dani (Arnošt), 34. Kropáček (Tůma). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Schopf. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 250. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Klejna "A", Ptáček, Poizl, Cankov, Doubek – Pištěk, Šik "C", Prošek – Hudečka, Holub "A", Šťastný – Křemen, Maydl, Novotný.
Sparta: Škorpík – Haš, Havlín "A", Kozák, Tůma, Bureš, Mysliveček, Kumpošt, Hadamczik – Arnošt "A", Kropáček, Dani – Čech, Vitouch, Pika "C" – Čermák, Čížek, Prymula – Vorobjev, Gluzman, Rubeš.

Oba celky vstoupily do úvodního utkání čtvrtfinálové série ve velkém tempu, dlouho však museli fanoušci ve vymrzlé tréninkové hale čekat na první vážnější příležitost. Ta přišla až se začínající osmou minutou, kdy se před domácí brankou dostal k odraženému puku Kozák, jehož rychlou střelu ale ukryl Kašpar mezi svými betony. První varování pro sparťanskou defenzivu přinesl ve třinácté minutě Radek Prošek, který se dostal za obranu pražského klubu, jenž sám proti Škorpíkovi neuspěl, když svoji ránu poslal vedle hostující branky. O půlminutky později byl vyloučen hostující Štěpán Čech a domácí svou první přesilovou hru v utkání přetavili ve vedoucí branku, když se z pravého kruhu přesně trefil David Holub - 1:0!. Ještě ani nestačila doznít radost domácích hráčů z vedoucí branky a už musel Škorpík lovit puk ze své branky podruhé. Stále se psala čtrnáctá minuta, když dobré práce Cankova na modré čáře využil Theodor Pištěk, který umístěnou střelou vymetl horní růžek sparťanské svatyně - 2:0! Radost Energie z dvougólového vedení neměla dlouhého trvání, přesněji něco málo přes minutu herního času. Arnošt se natlačil s pukem z pravé strany až před domácí branku, Kašpara sice napoprvé nepřekonal, puk si však před brankou našel důrazný Vojtěch Kropáček, jenž jej dopravil za záda karlovarského brankáře - 2:1. Z první dvacetiminutovky to však ještě zdaleka nebylo vše. Na konci devatenácté minuty Bernáth v nouzi vyhazoval puk z vlastního pásma, za nahozeným kotoučem však vystartoval rychlonohý Radek Prošek, který obelstil z branky vyjetého gólmana Škorpíka kličkou a poté již poslal touš do odkryté hostující klece - 3:1!

Začátek druhé části lépe vyšel hráčům pražského klubu. Vyloučení Proška dalo hostům možnost přesilové hry a ti ji na začátku 24. minuty dokázali využít, když se po velkém tlaku před domácí brankou trefil Miroslav Dani - 3:2. Hosté po snížení ještě více ožili a nebezpečné okamžiky před Kašparem přišly vzápětí. Psala se 26. minuta, když nejprve jeden z hostujících hráčů trefil tyč branky Karlových Varů, aby jen o pár sekund později hosté puk do sítě skutečně dopravili, gól však nebyl uznán, neboť domácí brankář nemohl pokračovat ve hře kvůli shozené masce! O minutu později mohli Sparťané nevyužitých šancí hořce litovat. Na trestnou lavici usedl za hrubost Arnošt a v boxu časoměřičů dlouho nepobyl. Filip Bernáth dostal před kruhy dostatek času i prostoru, aby si připravil puk na střelu, kterou i přes lapačku brankáře Škorpíka poslal až do branky - 4:2! V následujících minutách utrpělo tempo hry množstvím vyloučení, avšak při jednom z nich se hosté vrátili zpět do hry. V čase 33:12 se k odraženému puku u branky po Tůmově střele od modré čáry, kterou Kašpar neudržel, dostal jako první Vojtěch Kropáček a backhandovou střelou přehodil ležícího domácího gólmana - 4:3.

Do třetí části vstupovali domácí s těsným jednogólovým náskokem a ten se snažili za každou cenu udržet, ba co víc, na konci 46. minuty se jim povedlo vedení ještě navýšit. Energetici sehráli parádní signál po vhazování, kdy se puk po ose Pištěk - Šik rychle dostal do prostoru pravého kruhu, kde sparťanská obrana nechala zcela volného Radka Proška, jehož backhandová střela sice nebyla příliš prudká, avšak přeci jen proklouzla Škorpíkovi mezi jeho betony až do sítě - 5:3! Hosté nesložili zbraně a snažili se s výsledkem zápasu ještě něco udělat. V polovině třetiny si však i přes velký tlak vylámali zuby na Kašparovi v domácí brance a zbytek zápasu hostům nevyšel z hlediska disciplíny vůbec. Dvě vyloučení v závěrečných minutách připravila svěřence trenéra Jaroslava Nedvěda o možnost vytvořit si závěrečný tlak s možnou hrou bez brankáře. Domácí si tak poslední minuty již pohlídali a úvodní utkání série s pražskou Spartou dovedli do vítězného konce!